Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА-ИЗМЕТТА НА НАЦИЯТАнови  
АвторEтнo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 12:44



Не се оправдавайте-то си се вижда във този жалък форум. Със всичката тази злоба и настървение. Фаворити са ми Дрийм Нау и Абстин.
Тия двета са направо за съжаление,колкото и да се пънат. И много,много други. Абе бях преди две седмици в София. Ми толкова ми беше добре...Слънце, готини хора,УСМИХНАТИ. Весело, приятно,пролет, родно. Кво се пънат тия да плюят само...90% от писаните неща тук са преувеличени и смешни, повярвайте ми.Абсолютно преувеличени.Как не ви е срам!



Тема Re: ей ма мене -нови [re: Eтнo]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано11.04.05 12:51



Синя англо-кюстендилска слива - за СМЕТ !! ... Абе бях оная вечер на купон. Пак прекарах един.

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!


Тема Re: ей ма мене -нови [re: trinity.]  
АвторEтнo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 12:53



Родерик Дънет

За всеки от Странгфорд Лок или планините на Даун и Дери, разходките из планините изглеждат най-естественото нещо на света. За мен, най-добрият начин за прекарване на почивката включва разходки с прекрасни изгледи, така че бях очарован да открия почти непознатите планини в северозападната част на България. Този прекрасен регион на Европа е обект на една доста персонална туристическа компания - Mountains and Monasteries (“Планини и манастири”), ръководена от двамата бивши учители Тед и Еми Нориш, които познават панорамната Стара планина като двете си ръце. Пейзажите в България са направо поразителни. Александър Велики ги е обичал (Тракия, както тогава се е наричала страната) защото му напомняли за родната му Македония. Така е било и с Христо Ботев - млад герой от 19 век, който помогнал за прогонването на турците от България и е платил за това - само на 28 години - с живота си. Удоволствието от екскурзиите на M&M, които включват посещение на столицата София и престой в баснословния планински град Белоградчик с неговите панорамни изгледи, е че може да изберете между “по-активен” или “отпускащ” вариант. Тези, които обичат да ходят много може да изберат “класическа” екскурзия, която предлага катерене през връх Ком до Петроханското плато с фантастични изгледи. Тези, които предпочитат по-спокойния вариант също могат да се насладят на тези гледки, но с транспорт. След това има пътуване по стъпките на Ботев. Тази трудна разходка следва пътуването на младия Ботев и неговата чета - основно в 20-те си години - от Дунав (започвате с преспиване на кораба “Радецки”, с който бунтовниците преминават реката) в примамливата планинска страна, отпочивайки си четири дни, до Врачанския масив, който е на 60 мили оттам. Тук, Стара планина се извисява над града, приканвайки след неколкодневна почивка да бъде покорена от тези, които все още имат сили. Помнете, че това е разходка, а не алпинизъм - подходящо за хора от 18 до 80 години. Пътуването е една добра спокойна разходка. А група от учители, медицински сестри и професионалисти до жилави домакини с удоволствие я правят. Има множество посещение до местните забележителности. Черепишкият манастир е приятно скрит във величественото Искърско дефиле, дълбоко стотици фута, където железопътния път София - Враца се спуска към дъното на планината. В известния град Чипровци можете да си купите известните тук продукти от вълна и да се насладите на ястията в разположената наблизо таверна. Тук има и защитен дом, в който е живял най-големият български поет и писател на 19-век Иван Вазов, който е оставил подробни описания на българските върхове, редки растения и всичко. Ако предпочитате да улесните нещата, можете да се насладите на тази земя на легендите, както и на повече приятни разходки през свободното ви време. Можете да спрете в Ботево, село разположено недалеч от Дунава, в приятна селска къща или да се усамотите в провинцията и да се радвате на много от прекрасните неща като еднодневни пътувания с кола или микробус. Все пак не може да не ви липсват най-красивите места. Панорамния Белоградчик, живописното Чипровци, великолепните скални пещери (“Божия мост”) и “Околчица” (където младия Ботев е убит през 1878 година), както и характерните търговски улици и заведения във Враца и забележителния музей. В него може да бъдат видени някои от най-прекрасните златни и сребърни предмети от тракийските “съкровища” от ІV век пр.н.е. И до момента България си остава страна с неизмерима красота.



Тема Re: Мила ми Венето, Димитре и Марийкенови [re: Eтнo]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано11.04.05 13:15



Не на всеки от Тимок до Стара планина са известни разходките ми из планините с мародери - пазители на околната среда и популацията на сърните в буркани - мезе де лукс за мелнишко червено ... И до момента България си остава страна с неизмерима красота и невероятни хора, просто да ги качиш на дядовия и да ги пуснеш по наклона. Ако умра ил загина, качи се, Етно на Страшното езеро, там има един заслон - много як камък, от едната му страна ще видиш няколко дупки - там стрелях с пушка, когато бяхме на лов за мечка стръвница, но тя толкова се изплаши от нас, че въобще не се показа и тъпите горски удариха сърничка (от отчаяние), след тва си я пекнаха в хижичката доле и ... иии рибар съм и ловец съм, на циганката господар съм.

ЗЕЛЕН СИ, ЕТНО - ЗЕЛЕН СИ

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!

Редактирано от trinity. на 11.04.05 13:20.



Тема Re: Мила ми Венето, Димитре и Марийкенови [re: trinity.]  
АвторEтнo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 13:23



Мила ми Троице, ще ти се да съм зелен,ама узрех, като тиква през септември. А ти си малко куку,знаеш ли?
Колко сте там, у вас



Тема Re: Мила ми Венето, Димитре и Марийке и Етнонови [re: Eтнo]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано11.04.05 13:27



хе-хе, малко ку-ку бях кога бях на 5. И сега вече съм големо. Ще ти кажа колко сме у нас, а ти не се притеснявай - винаги има място за още един/едно.

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!


Тема Re: БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА-ИЗМЕТТА НА НАЦИЯТАнови [re: Eтнo]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 13:50



ti ot koia ciganska mahala otide v sofia?



Тема Re: БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА-ИЗМЕТТА НА НАЦИЯТАнови [re: 11]  
АвторEтнo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 14:07



Ут Филипуфци сам брато. Кофермен - преглеждъм кофите с боклуко. Айшету заработвъ на мъгистралътъ с големътъ щеркъ а маленкио дишъ лепилу в подлизъ на Централнъ гаръ. Панимайш ?



Тема Re: БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА-ИЗМЕТТА НА НАЦИЯТАнови [re: Eтнo]  
Автор buena_mala (непознат )
Публикувано11.04.05 14:34



Що не идеш в някой друг клуб да създаваш интриги.Какво сме ти виновни ние дето никой не се навива да те по4ерпи едно кафе за да можеш да киби4иш поне още 1 4ас в интернет залата.Ходи си търси работа и стига си се бъркал в теми дето не те интересуват



Тема Re: БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА-ИЗМЕТТА НА НАЦИЯТАнови [re: buena_mala]  
Автор Etro ((krasivo))
Публикувано11.04.05 14:48



Божке, сега се обаждам на Булгариан Еър да си регистрирам билет и се връЩам.Аз само с тях си пътувам, нали ми е мило българското, ниЩо 4е ми ми крадат куфарите...
Зарязвам къЩата на ипотека, лизинга на колата, добрата работа, (4е нали това и имиджът на емигранта) и си се връЩам на милото и родното пасбиЩе с весели и усмихнати хора, 4исто, мило, родно...

Запомни едно оба4е: никой от хубаво не е избягал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.