Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Що за хора...нови  
Авторsani (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:35



Здравейте,

Надявам се вие да ми помогнете със съвет
Живея извън България от 8 години и може би за това често се затруднявам как да подхввана в някои ситуации с българите. Каня някой на гости, направила съм съответно за ядене и моментално започват да ти отказват- "Ама защо правиш, ама защо си накупила сумати неща, ама нищо няма да правиш, няма нужда и т.н. и т.н. Почват да отказват, едвам ще ги накараш да хапнат... И тогава се чувствам адски ама адски неловко...Аз все пак съм вложила и време и старание за да направя нещо и вместо да ми кажат "Благодаря, много вкусно беше" или нещо подобно, което ще ме зарадва, те продължават да отказват и едва ли не трябва на сила да ги караш да си вземат още едно парченце от баницата или каквото било там. Веднъж едно момиче категорично отказа да яде, бях приготвила обяд, тъй като тя дойде на обяд. Е, не яде и туй то!
А аз просто не съм способна да карам хората на сила да правят каквото и да било. От друга страна обаче, съм почти сигурна, че ако човек не приготви нищо, после ще кажат"Отидохме на гости, а нищо не ни почерпиха"
Е ха де, иди ги разбери...
Кажете ми, как да подхвана в такива ситуации? Как да ги накарам да се отпуснат и да приемат това, което им предлагам?
Разбира се, не всичките ми познати са такива(слава Богу).
Приемам всякакви съвети.



Тема Re: Що за хора...нови [re: sani]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано23.04.05 22:46



Като предложение сега : западноевропейския вариант на парти. Казваш, че партито е bottle party - всеки да си носи сам каквото си иска за пиене и за хрускане. чиста работа е това и коректна!!

I 'm free! Be free!


Тема Re: Що за хора...нови [re: Nirvana]  
Авторsani (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 22:56



Да де да де знам го аз този вариант много добре, ама в случая не правя парти а съм поканила само едно момиче на гости. Кво, да и кажа "Донеси си ядене" ли? Тц, не върви, не съм такъв тип човек просто...
По скоро искам човек да се отпусне малко...(ако ме разбираш какво искам да кажа)



Тема Re: Що за хора...нови [re: Nirvana]  
Авторsu32 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 23:13



Mnogo dobra idea!!!!!!



Тема Re: Що за хора...нови [re: su32]  
Авторrwd (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 00:36



jeni, jeni moe6 ligi razbra??? pokanisi niakoe mom4e, moje po barzo dase stopi leda znaelis.



Тема Re: Що за хора...нови [re: sani]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано24.04.05 09:34



Не разбрах нещо. Тези, които отказват българи ли са, или западняци?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Що за хора...нови [re: Eдин]  
Авторsani (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 09:54



Българи естествено! Западняците никога нищо не отказват- напротив, те обичат да ги черпят.



Тема Re: Що за хора...нови [re: sani]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано24.04.05 11:04



Хм. Интересна работа. На мен българите много рядко ми отказват да похапнат. Дори по едно време се беше появила една, която столуваше у нас -- като си няма работа намине без покана да пие едно кафе след обед и си заминава в 10 часа вечерта нахранена и напоена.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Що за хора... [re: Eдин]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано24.04.05 11:27



Ние постъпваме по следния начин.............................
Каним на ОБЯД, от което автомвтично се разбира, че ще се обядва...........
ако някой не пожелае да се храни, негов си проблем, съдове и прибори пред него има, чаши също............но в устата няма да му слагаме, ако ще..........
Ако някого поканим на кафе...........това означава, че поканения получава кафе или чай с подходящи сладки..........дали ще консумира, негова работа, сервирано е..................

Същия принцип важи за поканата на ВЕЧЕРЯ..........масата е "заредена", който желае да вечеря, моля, който не.........негова си работа.......

Когато някой просто дойде "за да се видим", или "минава случайно", не се подготвяме със софри, но му предлагаме напитки и нещо подходящо към тях.........от което не следва, че масата се отрупва с мезета..............

Ако някой остане недоволен, негова си работа................



Тема Re: Що за хора...нови [re: kem.kem.]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано24.04.05 12:06



Аз смятам българското (по-скоро славянското и особено източно-южно славянското) гостоприемство за много хубава черта и не смятам да си я заразявам с разни модернизации, пък дори и някои хора явно да се възползват от това. Не ми се отразява чак толкова на финансовата ситуация, че да се налага да се отказвам от нещо толкова хубаво.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.