Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови  
Автор buena_mala (новак)
Публикувано20.04.05 12:18



След като про4етох статията тази сутрин не можах да скрия възмущението си,затова искам да споделя мнението си с вас...
Не намирате ли,4е това е ужасна грешка да се продават имоти на 4ужденци?
Какво би станало,ако това продължава и след време ви забранят достъпа до места които са закупени от тях...
Представяте ли си,4е сте решили да прекарате един приятен ден сред природата и вместо това откривате табела с надпис

ВЛИЗАНЕТО ЗАБРАНЕНО!!!ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ!!!

Може би преувели4авам,но това не ми се струва добра идея(меко казано)
Вие как мислите?



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: buena_mala]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано20.04.05 12:35



Я, стига глупости с тази излишна параноя..............................
Имам имоти в чужбина и хората тук нямат проблеми..............................

По твоята логика и всеки българин собственик на имоти може да ти сложи същата табела, което е по вероятно...........................

Хем ще привличаме международни инвестиции, хем няма да позволяваме на чужденците право на собственост, че това и в Китай го няма.......................

Защо нито Европа нито Америка забраняват на българи да притежават имобилйна собственост, без да се плашат, че ще ги окупираме

Ама, ще ме принудиш да трясна тук един доста нецензурен лаф...........

Ще ти го пошушна



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: buena_mala]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано20.04.05 12:42



Преувеличаваш.

Къде си ги е купил тези къщи? То тук не останаха къщи на безценица.
А някой англичанин си е купил къщичка някъде, а цените са скочили х10 за хамбар.



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: buena_mala]  
АвторPekc (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 12:46



Не виждам какво си тръгнала да се притесняваш от англичаните. Имал пари човекът, и си купил 10 къщи. Ти в къщите/дворовете му ли искаш да опъваш палатката си?
Във Великобритания има право за преминаване. Собственикът не може просто така да огради голям парцел земя и да не допуска никой да преминава. Ако някой все пак огради, обществеността се бори за правата си на преминаване.
По-добре се опасявай от руснаците и други нации, които слагат висока ограда и поставят надпис - Внимание, влизането забранено, стреля се без предупреждение, оцелелите се наказват.
Не се притеснявай и за "ужасната грешка" да се продават имоти на чужденци. Цените в България така скочиха, че скоро ще бъде безпредметно да се наливат пари в имоти там, при условие, че цените се изравняват с тези във Франция/Испания и др. места, където времето е много по-приятно, има редовни евтини целогодишни полети, инфраструктурата е на много по-високо ниво и има закони и полиция/съдебна система да следи за спазването им.



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: kem.kem.]  
Автор buena_mala (новак)
Публикувано20.04.05 12:52



Не знам дали е параноя...дано да е само това.

Нямам в предвид закупуването на къща или апартамент.В тази статия става въпрос за закупуването на едва ли не цяло село...

А като говорим за права...Вси4ки знаят за проблема с английските бизнес визи,но явно само определени нации имат права.

Дано само да не стане така,4е от благата които внасят в страната,да се възползват само самите те...

Между другото...видяла съм го с о4ите си как това може да се превърне в проблем...питай някой жител на Майорка,ако познаваш такъв и ще разбереш
Ако не... ще ти го пошушна...



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: eдинcтвeнa]  
Автор buena_mala (новак)
Публикувано20.04.05 12:53



Чети първа на ДИР-A



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: buena_mala]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано20.04.05 13:00



Ах, мискинина му с мискинин.....

Шегата настрана, става супер селски туризъм така, ако можеш да си купиш цяло селце, ама да ти кажа - хората се радват, че поминък им се осигурява. Имам много добър такъв пример, ма не ми се дава. Радват се хората, че и от съседните села.



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: eдинcтвeнa]  
Автор buena_mala (новак)
Публикувано20.04.05 13:08



Бе той поминъка им осигурен,ама после нали трябва да си плащат на англи4анина,пък и не ми се вярва да е много скромен с цените.Купуват евтино и продават скъпо...И кой е потърпевшия...???



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: buena_mala]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано20.04.05 13:19



Друго имах предвид. До колкото разбирам, той ще ги разработва тия къщички за селски туризъм. И язовири и т.н.... Че хората там ще му работят и ще им се плаща. Доста зле е положението в селата. хората се радват на работа.
и друго има. Поосвежава се селото, бабите се радват. Знам едно такова село с 10-на жители, дето чорбаджията и хляб им носи и по лекари ги води, а доскоро са живели дори без вода.
В този смисъл е добре.



Тема Re: АНГЛИЧАНИН СИ КУПИ 10 КЪЩИ НА БЕЗЦЕНИЦАнови [re: buena_mala]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано20.04.05 13:54



Това с Майорка не е показателно.........................
Самите германци го наричат острова на пролети и чистачки

Надявам се България да не си разпродаде морските курорти

Е, планинските също няма да се разпродадат.

Пък и много, много туризъм по морето също не се очаква, особено тази година, когато цените на нашето Черноморие се изравниха с Турция, Гърция, Португалия, Хърватска за Маойрка пък въобще да не говорим.

Отвори един каталог на някое немско Райзебюро и ще видиш.........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.