Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Защо се връщтаме?  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 19:14



За нова година се върнах за един цял месец. Не бех си ходил за две години тая път в България.... Само за няколко дни си бях там и се развиха едни домашни истории ...Чудих се много що се връщам? Не знам дали има и други хора дето си задават подобни въпроси. За нула време то стана една една такава разправия... Мисълта ми е такава - че докато си навън там се присобяваш, живееш друг живот с хора с друг менталитет, но като се върнеш оправените/ не до-оправените стари връзки си надигат главата... не си в крак... понякои пъти си оставил тия връзки много отдавна и те си стоят така -замръзнали във времето докато се върнеш един ден.... Междуврвмено ти си шавнал ... нещата в България са се променили - и с е получава едно такова - blast from the past - удар от миналото му викат англичаните....Та така...а иначе не ми е само зле де. даже обратното - но си има и тоя проблем....



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: Пeпи]  
Автор absinth (ajde nazdrave)
Публикувано08.04.05 21:21



честно да си кажа, на мен въобще не ми се и връща - от последния път, не си бях ходила 5 години, и се зарекох, че кракът ми ше стъпи там само по необходимост или за уреждане на служебни неща, ако се наложи.
Парите за пътуването могат да се инвестират и в други пътувания. Няма смисъл да гледам как времето изостава и само сивота и безнадеждна балканска гъзария. Не прави хич кеф!!!!

Easy going


Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: absinth]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано08.04.05 21:28



Ami az ne sum se vrushtal v Bulgaria ot 99 godina no se nadiavam tova lqto da go napravia. Istinata e che go ochakvam s neturpenie no sled tova she vidim .Hem imam jelanie da vidia kakvo se e promenilo hem ne mi se shte.
mai nai golemiq problem e che kogato si izvun BG i se priberesh mai vsichki si mislqt che edva li ne sme stanali milioneri ( taka sum chuval ot drugi de)
Mitko



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: Mumko]  
Автор absinth (ajde nazdrave)
Публикувано08.04.05 22:02



Абе не ти завиждам, там с цялата рода и приятели, които са останали ,е доста напрегната работа. А пък и завистта е голяма. Аз стигнах до там, че като си отворя портфейла в присъствието на някого, вътре трябва да се виждат само еднu 10 лв. Гадна работа, ама на това му викат съобразяване с обстановката..;))

Иначе много лъскави неща, стил "мутробарок", но на фона на сивотата си изглежда като на свинче звънче. Времето е спряло, най-лесно можеш да познаеш това по музиката, която се слуша. И въобще, хайде да не ти развалям настроението, предварително. Аз успях дори и да му тегля един як рев от негативни вълнения, просто като видях какво е...:(((



Easy going

Редактирано от absinth на 08.04.05 22:14.



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: Пeпи]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 22:08



V pove4eto slu4ai na zavru6ta6ti se e sledniq - golqmo zelanie i nostalgiq za zavru6tane,no prestoq ot dve-tri sedmici ni prinuzdava da si kazem "nikoga otnovo,dori i na po4ivka".
I tova e ne zaradi BG - edna prekrasna strana,priroda,istoriq,muka.Tova e zaradi prosta6tinata,krazbite,arogantnata burokracia,arogantni hora i mnogo drugi ne6ta ot koito nie ve4e sme otviknali.



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: kiko]  
АвторДивaчkaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 23:05



прав си...така е..отвикнали сте от доста неприятни неща, с който ние не че сме свикнали но ни се налага да се приспособяваме с мисълта че е още за малко- временно....има една мисъл че всичко временно е вечно.... е има такива дето всичко това тук им харесва и си го подклаждат...

да не мислиш че с простотията се свиква.... нееееее.... аз така и не свикнах и няма да свикна никога... намерила съм начин бюрократите да не ми създават проблеми.... струваше ми нерви....но сега понякога ми е скучно че няма с кого да се заям от тях , ако някой новобогаташ ме е нервирал служебно....

България винаги ще ви връща..не заради друго а заради онова което е останало в съзнанието ви от хубавите детски и младежки години.... а и е национална черта - българска - здрави корени има този който е роден тук - кога след 10, кога след 15-20 години започва да търси земята дето се е родил...



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: absinth]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 23:51



Ужасно е. Вместо да си починеш може да се сдухаш. Мръсотия, кучета, груби хора без обноски.



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: Desi]  
Автор absinth (ajde nazdrave)
Публикувано09.04.05 00:00



И което беше най-гадното - беше ме шубе да се движа по улиците вечер и да се возя по таксита. Такова шубе отдавна не ме беше гонило...:(((

Easy going

Редактирано от absinth на 09.04.05 00:01.



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: absinth]  
Авторslut (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 01:57



Като не ти се връща и НЯМА НИЩО което те привлича тук, какво по дяволите търсиш в БЪЛГАРСКИ форум ВСЯКА ВЕЧЕР???????
Що не си чатите по английските и незнам какви си форуми ами все тука остроумничите колко сме били зле и каква мизерия е,,,,,,,,,????
Айде напуснете и българското и-нет пространство и не си мислете, че липсвате на някой. Както виждате, бавно но славно, се оправяме и без вас ...



Тема Re: Защо се връщтаме?нови [re: slut]  
Авторklut (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 02:26



Щото клубът е за българи в чужбина, идиоте. Не за българи в България, ти да се махаш!Дейба де що има малоумници и олигофрени в БГ тук се навирате от безделие и кретенизъм.Сами не можете да си отговорите какво тъсите тук скапаняци нещастни даже не разбирате къде сте




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.