Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Au Pair v 6veciq  
АвторAsq (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 21:36



Nqkoi bil li e Au Pair v 6veciq ili v dr.skandinavska strana i bi li si spodelil vpe4atleniqta.Blagodarq



Тема впечатления...нови [re: Asq]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано07.04.05 21:52



Аз не съм била, но познавам Au-pair в Дания. Впечатленията ми са разнообразни защото хората са ралични. В общи линии всичко е въпрос на късмет - да попаднеш на свестно семейство. Лично моите приятелки реват от техните семейства. Ама то щото Au-pair си е вид слугинска работа и не е много по вкуса на българки. Като правило семействата си търсят Au-pair за да им вършат къщната работа, е не толкова да им гледат децата. И азиатките примерно ги устройва, щото не са претенциозни и мързеливи и къде са вийдали толкова пари и богатия през живота си...Настройвай се за слугиня ако искаш да идваш тук като Au-pair. Но въпреки всичко според мен ако имаш шанса да опиташ... направи го. Не мисля, че ще загубиш повече отколкото ще спечелиш. А и това може да ти е шанс в живота за нещо наистина добро - това е което казвам на приятелките ми Au-pair които реват да се връщат в БГ вече забравили защо са избягали от там. Явно нямат търпение да си припомнят. Проучи правата и задълженията на Au-pair и давай смело напред - скандинавците като цяло не са лоши хора и са лоялни... ако разбира се ти си знаеш и държиш на правата от самото начало и не се поставяш в робска позиция.



Тема Re: впечатления...нови [re: DreamNow]  
АвторAsq (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 22:11



Mersi za otgovora. Az ve4e sam bila Au Pair v Germaniq 18 mes. Po princip se zanimavah osn.s decata-4 par4eta, no otno6enieto na sem.be6e kato kam sluginq. Az sega sledvam skandinavistika v Germaniq(sas 6vedski) i se zamislqm dali sledva6tata godina da ne probvam pak kato Au Pair v Skandinaviq. Namerih edno sem.s 2 deca v Göteborg. Rabotata e predimno s decata, no ne znam...



Тема желая ти успехнови [re: Asq]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано08.04.05 11:21



и наистина работата ти да е предимно с децата както са ти обещали... и да ти се паднат добри дечица... Доколкото знам шведите не си падат много по Au-pair, датчаните повече търсят. Ама щом си намерила добре. И другият плюс е, че ще си ошлайфаш езика (шведският звучи по-човешки от датския).



Тема Re: желая ти успехнови [re: DreamNow]  
АвторAsq (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 20:31



Ami az to4no zaradi ezika iskam, za6toto kakto 6te uveli4avat st.taksi, az estestveno nqma da moga da si prodalja sledvaneto, tai kato se izdarjam samo, ami pone 6vedski da ponau4a malko. Za men e vajno da se razbirame sas semeistvoto, a sas sluginska rabota ve4e sam sviknala(s tova se izdarjam v momenta). Za men e vajno da se razbirame sas semeistvoto, no spored men pove4e ot 6 mes.ne bih izdarjala. A koe e tolkova lo6o v Daniq-4e momi4etata 4istqt ili 4e se darjat gadno s tqh(ili i dvete)?



Тема ами виж кво...нови [re: Asq]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано09.04.05 11:58



отношението за тях е най-дразнещо. Не ги приемат като член на семейството както би трябвало да бъде, а едиствено като слуги. Освен това им казват какво и по колко да ядат и се оказва, че дори от храна ги лишават. Не спазват посочените в договора часове за работа и ги ангажират много повече и не се съобразяват често с човешките им лични права и личен живот. Че дори има случаи да ги следят колко често ползват банята и да им правят забележки. Просто не ги уважават като личности. Една дори ми каза, че като съобщила в агенцията, че не и харесва семейството и иска да и намерят друго и нейните като разбрали и я изхвърлили на улицата веднага с все багажа без да им е зор къде ще иде. Не се съобразяват с условията от договора и агенцията по-скоро защитава правата на семействата, а не на Au-pair- ките. Но пак ти казвам... има и такива които са доволни от семействата си. Ако можеш да си живееш някак си орделно и само да ходиш на работа колкото часове са ти определили е най-добре. Въпреки че така ще трябва сама да си осигуряваш прехраната и да си плащаш наема. Поне ще си имаш личната свобода.



Тема Re: Au Pair v 6veciqнови [re: Asq]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано10.04.05 17:15



az biah au-pair vuv francia za edna godina i ne biah dovolna. obichah decata, no roditelite me karaha da rabotia 6 dena v sedmicata ot sutrin do vecher. nisto ne spechelih, vurnah se s kolkoto zaminah, nisto ne biah si kupila. zaduljiha me da hodia na edin kurs za nachinaesti vupreki, che imah mnogo dobro nivo i mi se iskashe da naucha nesto novo. firmite sa naiasno sus situaciata, no si zatvariat ochite. semeistvoto e zaduljeno da spazva 30 chasa rabotno vreme na sedmica i da vi plasta osigurovki. az za radost ne se razboliah, inache niamashe da moga da se lekuvam. no prepolagam, che ne vsichki sa bili s moia kusmet, no ako ti lichno imash drugi planove da produljish universiteta naprimer si struva da stiskash zubi niakolko meseca. uspeh!



Тема Re: Au Pair v 6veciqнови [re: Asq]  
Авторstockholm (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 19:34



Ne znam za rabotata, no jiveja v Svetsia. По принтсип тук има много здраби закони и не могат да те експлоатират. Макар це и аз дококото знам сжедите не са много ентусиазирани за Аузпаир. Гатеборг е супер.

Кирилитсата ми излиза много странно, надиажам се да разбирасх.



Тема Re: Au Pair v 6veciqнови [re: stockholm]  
АвторAsq (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 20:42



Blagodarq ti a kak e jivota v 6veciq, 6vedite i t.n. Studeni li sa...Az sam ve4e blizo 2 g.v Germaniq, no ne mi haresvat horata tuk, osobnqci sa si.



Тема Re: Au Pair v 6veciqнови [re: Asq]  
Авторkoпpe (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 20:50



каквото и да ти кажат за 6ведите и 6весия все 6е е вярно,в на4алото си о4арован а после безкраино разо4арован, а идеално там кадето не си




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.