Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 15:31



Вскички говорите за християнски ценности, но все пак да не забравяме, че дължим хирургията, алгебрата и философията на арабите, дори и цифрите, които цял свят използва. Не съм съгласна, че религията те прави добър човек.



Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: kн]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано08.04.05 16:15



Очевидно е, че в досегашното развитие на човечеството религията е изиграла най-голяма роля в правенето на хората добри. Не са ги направили добри нито алгебрата, нито хирургията, нито философията (която определено не дължим на арабите), нито цифрите. Арабите, между другото, никога не са били атеисти и понастоящем са по-религиозни от останалата част на човечеството.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 18:02



А имат ли избор? След като един алкохолизиран християнин-фанатик управлява света... Сега и в Ирак жените ще сложат фереджета - отпор на християните-окупатори, знам ли? Не разбирам много от религии, но това което е важно е че най-много жени е екзекутирала църквата /католическата/.
В Марсилия през Средновековието са живеели в мир и разбирателсво християни, евреи и мюсулмани, отдавайки се на поезия и филосовски спорове. /нямах предвид първите философи/. Но на папите това съжителство не се е харесало.



Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: kн]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано08.04.05 18:12



Добре де! Явно си имала предвид не първите, а 123-ия и 128-ия философ. А това за Марсилия през средновековието сигурно си го чела в някой рицарски роман. А жените, дето ги е екзекутирала католическата църква, са били лоши жени, вещици. Църквата така е направила света по-добър. Ясно ли ти е?!

Значи според тебе съвременната философия е пълна с арабски идеи. Тц-тц-тц! Машаллах! Ашколсун!

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 08.04.05 18:13.



Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 18:29



Не чета рицарски романи, като съм в България гледам Дискавъри чанъл /тук където съм нямам кабеларка/. Вещиците не са били лоши жени, поне не всичките. А църквата винаги се е справяла много добре с пропагандата .



Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: kн]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано08.04.05 18:38



Като чета това, което пишеш, ми става ясно, че не само църквата се е справяла добре с пропагандата.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: ако вършиш нещата така, както ти ...нови [re: DreamNow]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 19:05



Цитирам книга за Тантра, която е запазена през хилядолетията до наши дни.
Ама к'во ти пречи и ти да напишеш и издадеш такава книга? давай смело и после я публикувай в

или в други сайтове и евентуално ще те прочетем и ще те цитираме, ако ставаш.
Дълбоко се съмнявам, че твоето творение би имало подобно дълголетие. Писанията ти тук са пълни с надутост.
Като че ли изпитваш огромно удоволствие да се самоизтъкваш себе си и своя "идеален" съпруг. А идеални хора няма. Ако случайно наистина е Г-н Идеален, вместо да се хвалиш с това, трябва да се молиш на Бог да удължи съвместния Ви живот и щастие, а не да предизвикваш провидението.
И аз материално съм много добре, но това на запад е нормално за всеки, който работи здраво и има частен бизнес. И не тръгвам да парадирам с това. Нито имам за какво да ти завиждам, защото твоите нови съграждани от години идват тук, където живея, на брега на морето на почивка в тропическите градини и над 300 слънчеви дни годишно. Много от тях прекарват цялата зима тук, за да избягат от студа и лошото време в родината си. А ти смяташ, че всички трябва да тръгнат да ти завиждат. За какво ти е нужно това? Утре великия ти съпруг може да го блъсне челно някой пиян идиот и до там ще бъде семейната Ви идилия.
Count your blessings.



Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 19:27



Мен ли имате предвид? Благодаря . Не съм и подозирала, че имам подобни заложби. А можели да попитам нещо, стига да не е недискретно. Вие защо сте такъв ревностен защитник на църквата?



Тема Re: Би трябвало да уточниш ченови [re: kн]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано08.04.05 19:44



Имам предвид, че добре се поддавате на пропаганда

Ако от това, което писах тук, сте си направила изводи, че съм защитник на църквата, много силно грешите. Единственото, което казвам, е, че ценностната система в развитите страни на запад (а и много други) се базира на християнски ценности.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема ОКнови [re: X]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано09.04.05 12:15



а аз цитирам Библията, която също е запазена през хилядолетията. Много от нещата, които пиша не са мое лично мнение, щото ме мисля, че специално на мен ми е дадено да знам какъв е "смисълът на живота, вселената и всичко останало". Освен това за мен най-мъдрата книга вече е издадена и е излишно да се издават други книги от простосмъртни - едва ли някой, ще каже нещо по-умно.
Не че се хваля със себе си и брака си. Но мисля, че е хубаво хората да знаят, че е възможно да има сполучлив брак и семейно щастие. А не от едно разочарование да си изграждат отрицателно мнение за брака, за чужденците и т.н. А за другите дразнещи неща (щото явно хората се дразнят като видят, че някой е по-добре от тях, особено българите)... написала съм ги в отговор на провокации от дребни и злобни душици, които се навъртат в канала с цел избиване на комплекси. И не съм чак толкова перфектна явно, че да ги оставя да си ме обиждат безнаказано...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.