Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Я веднага всички да престанете!нови  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (зефирена)
Публикувано01.04.05 08:47



Престанете да се обиждате ! Не Ви е срам!


Научете се най-сетне да живеете с мисълта едни за други....
Какво си мислите Вие... ?!
Е, и аз не харесвам това, че хората емигрират....
Топим се.... Българите се стопяват с поне 40 000 на година от смърт, ниска раждаемост и емиграция.....
Не смятам, че това харесва на когото и да е!

Българите в чужбина са предпочели да устроят живота си другаде... Е, аз при всеки случай бих предпочела, да го устроя тук....., но ние незнаем какво им е било, какво са преживели..... Тогава нямаме право да ги съдим....
Можем само да се надяваме те да бъдат добри посланици на страната ни в чужбина , да водят децата си тук често..... , да ги научат на нашият език, химн, традиция и нрави, и да ги запознаят с нашите автори и национални герои... с нашата история.....

С обиди няма да си ги върнем......


Моля Ви , българи- върнете се..... Топим... се... Нуждаем се от Вас.... Вие сте част от нас... така, както и ние сме част от вас.... Върнете се.... у дома си.. В родината си.....

Ако не ни липсвахте- смятате ли, че изобщо щеше да има хора, които да се дразнят на вашата липса и да крещят обиди по Ваш адрес? Разбира се, че не. Ние не сме равнодушни към Вас. Липсвате ни, бе!

От най-чист небесен зефир ....

Редактирано от 3eфиpнa плaмъчka на 01.04.05 08:50.



Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Авторjgf (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 10:02



Мила,съгласна съм се теб за повечето неща.

Но не съм съгласна за това,че липсваме на повечето хора,та затова ни обиждали.Това за мен си е чиста проба завист в повечето случеи.



Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: jgf]  
Авторgfr (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 10:30



Каква завист бре душа?! По скоро сте за съжаление



Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: gfr]  
Автор Amilia (nastroena)
Публикувано01.04.05 11:14



всеки има право да живее и да се устрои където пожелае, не сме крепостни селяни. И като се върне ще плеснем с ръце па ще се прегърнем


Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
Автор Rinata (naistina)
Публикувано01.04.05 11:41



Аз реШавам къде да живея и на какъв език да у4а детето си. Освен на родителите си, не знам на кого друг бих могла да липсвам, сигурно не на теб.

"Моля Ви , българи- върнете се..... Топим... се... Нуждаем се от Вас.... Вие сте част от нас... така, както и ние сме част от вас.... Върнете се.... у дома си.. В родината си..... "

Зву4иШ ми като на опело...айде няма нужда.
Да се върна да си платя "дълговете" към НОИ, да живея с цигани и мъдри мутри да ме управляват, заЩото един интелигентен и 4естен 4овек не би могъл да оцелее в БГ.
Благодаря на Бог и на обстоятелствата 4е имам това, което имам сега.
4акам да си сменя гражданството.



Тема ами съжалявайте ни тогава - против нямамнови [re: gfr]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано01.04.05 11:48



Ние пък вас съжаляваме и така... Само дето ние сме били на вашето дередже и знаем точно защо ви съжаляваме. А вие ни съжалявате (ако изобщо ни съжалявате) поради въображаеми причини, които обикновено не са реални, а съществуват само във вашите глави. Предполагам в повечето случаи се основат на думи от трети лица, пробвали късмета си в чужбина, но безуспешно и се върнали в БГ като посрани и сега плюят срещу всичко чуждо и го изкарват грозно и черно - и всичко това само поради факта, че съдбата е била неблагосклонна към тях или те самите са некадърници да се преборят и справят в живота. Само се замислете над факта: Ако ни е толкова зле в чужбина, ако ни е по-зле от БГ... защо продължаваме да седим тук. Да не би като тръгнем за БГ да ни върнат на границата? Явно дори за тези които живеят нелагално в чужбина и бачкат мизерна работа е по-добре това отколкото да се върнат в БГ щом толкова треперят да не ги хванат и екстрадират. А иначе на вас като ви е добре в БГ в тинята... стойте си там... и си ни съжалявайте (или ни завиждайте) плюнчейки се на едно кафе по 2 часа поради невъзможност да си купите нещо друго. Извинявайте ама сте жалки и смешни... особено като кажете, че съжалявате емигриралите българи.



Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: Rinata]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано01.04.05 12:19



В отговор на:

аЩото един интелигентен и 4естен 4овек не би могъл да оцелее в БГ.


В това изказване има два подводни камъка:

1. Откъде авторката е сигурна, че е интелигентна и честна? Защото не е могла да оцелее в България ли? Нещо не схващам логиката.

2. Разбира се, че един интелигентен и честен човек може да оцелее в България. Слава богу, не са се свършили и не са изчезнали. Просто са необходими и някои други качества.

И накрая един малък въпрос просто така: Смята ли авторката, че
със смяната на гражданството автоматично ще стане по-добродетелна, например, че автоматично ще стане интелигентна и честна?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 01.04.05 12:20.



Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: Rinata]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано01.04.05 12:21



Най-важното, което имаш, си самата ти. А това си го имала и в България. Но ако и то не е много, вярно трудна става работата.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 01.04.05 12:22.



Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: Eдин]  
Авторha (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 12:22



"със смяната на гражданството автоматично ще стане по-добродетелна, например, че автоматично ще стане интелигентна и честна? "

ne, no shte spre s chista savest da se razpravia i kontaktuva s takiva kato tebe




Тема Re: Я веднага всички да престанете!нови [re: ha]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано01.04.05 12:24



Аха, значи смяната на гражданството ще й излъска съвестта И защо мислиш, че докато не си е сменила гражданството й се налага да контактува с такива като мен, а след това няма да й се налага?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.