Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: приказки...нови [re: DreamNow]  
Авторнe ca зa kaфe (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 18:37



За пропаганд са. За това му плащат жълти стотинки. Защо иначе си губи времето тук, като е толкова зает и велик?



Тема Re: ЗАБРАНЯВАМнови [re: Дивaчkaтa]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (зефирена)
Публикувано04.04.05 19:37



Извинявай. Може би обидно прозвуча....
Но се разгневявам лесно.... Особено, когато някой ми забранява нещо без основателна причина.....
А точно така ми прозвуча.....
За което се извинявам...

От най-чист небесен зефир ....


Тема Re: ей...нови [re: DreamNow]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (зефирена)
Публикувано04.04.05 19:45



Благодаря. Знам го. Наистина.

От най-чист небесен зефир ....


Тема Re: приказки...нови [re: DreamNow]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (зефирена)
Публикувано04.04.05 19:50



Всичко винаги си има и позитивна и негативна страна.
Когато знаем, че нещо ни предстои , без да можем , или да трябва да го спрем.... защо просто да не си сложим розовите очила и да бъдем максимално щастливи?

От най-чист небесен зефир ....


Тема Re: за жгтнови [re: B]  
Авторжrт (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 03:00



Не ми се спори. Да, наистина не е идеално в Бг. Но прекрасно знаеш, че и в чужбина не всичко е идеално и то за местните. И за някои от тях е трудно да си намерят работа. Не всички имат стандарта, който биха желали/ пример: италианец с висше образование, икономическо Бокони, специализация в Париж, освен френския с отличен английски, млад, заплата - равностойността на 2000 лева- за стандарта в Милано.../ Бях изненадана, когато установих,че подобни на нашите квартали има и в Западна Европа. По-лъскаво е ,по-чисто, по-различно, някъде и по-красиво, има места, в които съм "влюбена", но също колкото и в Банско напр.
тока - не помня точно, но мисля, че е 0,157 лв.
относно заплатите - масова практика е работодателя да осиг. на мин .раб. запл. /освен в държавните предприятия, но там пък има бонуси, премии, дтв-та.../ и естествено е да не се тръби кой колко взема. Но това не означава, че хората работят за по 100 лева на месец. За тези пари по-скоро не биха работили /такава е народопсихологията на българина/.
извън София - има селища, в които наистина няма работа. И хората се изнасят към по-големите градове. Но пък има и градове, в които добре - Севлиево, Петрич...
Имам наблюдения от Варна. средностатистическият варненец е с по-висок стандарт от средностатистическия софиянец. Работят по кораби, лятото от туристи, студенти, наеми...19-20 годишни младежи смятат, че 400 лева е ниска заплата . Щом на варненци не им се идва в София, но пък Добрич се е изнесъл във Варна.
Има много проблеми в Бг. Намирането на работа е трудно. До 25 години, с 5 години стаж по специалността...

НО мисълта ми е, че не можеш да твърдиш в Бг всичко е ужасно, има само проблеми и хората умират от глад, а в Западна Европа е супер, работа - няма проблем, където и каквато искаш. Бачкаш ли, със заплатата си цар- къщи, коли, почивки... Много добре знаеш, че не е така. И в чужбина трудно се намира работа, и там има безработица, и там има хора, които си броят евроцентовете.
Че има и българи милионери, това е общоизвестно.
Във всяка една държава животът си има положителните и отрицателни страни. Всичко е въпрос на предпочитания. За това и такива спорове ми се струват безсмислени. Както и крайните мнения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.