Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Luxembourgнови  
Авторdunda (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 12:19



Здравейте! На 32 г. съм, имам дъщеря на 3 годинки. Преди месец със съпруга ми се разходихме из западна европа и се влюбихме в Люксембург. Сериозно обмисляме варианти да останем там по-дълго време с детето си, въпреки, че имаме не лош бизнес тук в България. Моля Ви, ако някои живее там или е бил там и има отношение по въпроса ми, да ми драсне някой ред. Всяко Ваше мнение ще ми бъде от полза, защото информацията за Люксембург в България е меко казано - ограничена. Предварително Ви благодаря и Ви поздравявам от Варна, където и да сте по света.



Тема Re: Luxembourgнови [re: dunda]  
Автор3aблyдeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 19:51



Сладурана....а ми и аз съм влюбен в страната с най-висок брутен вътрешен продукт на глава от населението ! Дори и без да съм бил там !
Един приятелски съвет от мен обаче... ,ако наистина имате бизнес и сте добре в БГ ,ходете на почивка до Люксембург ,но не правете грубата грешка да зарежете нещо изградено за да гоните неосъществими мечти .....ако си мислите че и там ще направите бизнес ...много се заблуждавате !
Освен ако не перете парите на някой криминал от БГ !
Иначе може и да опитате ....и до като опитвате ще сте на 52 г и до под кривата круша защото в богатите държави висините са прекалено високи !





Тема Re: Luxembourgнови [re: dunda]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано07.03.05 20:04



Дори и да сте се влюбили в едно място след кратко посещение, това не значи, че ще ви хареса, ако трябва да останете там по-дълго време и там да протича ежедневието ви. Съседните на Люксембург страни са пълни с люксембургци, които не искат да си стоят в родината, защото било много скучно.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Luxembourgнови [re: Eдин]  
Авторdunda (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 23:38



istinata e, 4e mi pisna da ni obirat i nikoi da ne pravi ni6to. 4e mi pisna da se strahuvam za deteto si. 4e mi pisna, vapreki vsi4ki danaci i osigurovki, koito pla6tame da davame ru6veti i da pla6tame za vsi4ko pak i pak. 4e mi pisna ot mrasotia. 4e mi pisna ot "pravata" na hora, koito samo iskat i ni6to ne davat. a niakoi zabravia za pravata na horata, koito davat. pisna mi. tova e istinata. az moga da se usmihvam i da pozdraviavam i da se izviniavam. moga da pazia 4isto. mnogo li iskam? tova e istinata. iskam deteto mi da jivee niakade, kadeto 6te bade cennost ne samo za mama i tati.
celuvki ot prekrasna i sne6na varna.



Тема а, добре сте почналинови [re: dunda]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано08.03.05 00:13



с Люксембург, я и на мен някой да ми обясни какво е това специфично данъчно законодателство, което позволява на тая държавица да поддържа толкова ниски цени на акцизни стоки като например горива ( бензин и дизел) и цигари. Също знам че нивата на облагане с данъци са по-ниски от тези в околните страни и по тази причина доста фирми, производства и офиси стоят там по тази причина, което си е един вид нелоялна конкуренция. Как тази веселба се съчетава все пак с членството в ЕС и докога? Един познат ми разправяше че скоро щяло да падне мандалото и разни хора обмисляли преместването си. Зловредни слухове ли са това или не?
И има ли доста случаи на закъсали автомобили със свършил бензин, които идват от Франция и се опитват да се доберат до първия Shell.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Luxembourgнови [re: dunda]  
Автор dma (irq)
Публикувано08.03.05 10:58



Не казваш на базата на какво смятате да се местите в Люксембург. Тук можете да дойдете само по два повода, семейно регрупиране- това отпада за вас или ако някой наеме единия от вас на работа- другия тогава ще може да дойде по първия параграф барабар с детето.

Сега, знаейки това, да ти кажа моето лично мнение за държавата. Прекрасна е за отглеждане на деца, няма почти никаква криминалност, в повечето резиденциални села/квартали дори скоростта на колите е ограничена до 20км/ч, защото може да играят деца по улицата. Познати ми казват че детските били доста високи, но леко недостигали за да наваксат цените на памперси, колички, детски храни и т.н. Явно може де, но затова не мога да говоря със 100%-ва сигурност, просто нямам дете. Знам само че едно бурканче с пюре струва межу 4 и 6 евро . Едната от детските градини в селото в което живея взима по 800 евро на месец, за другата не знам- сигурно е по-евтино, защото е държавна.

Това ме навежда на цените, всичко с изключение на бензина, алкохола, цигари и останалите "луксозни" стоки е адски скъпо. Отново давам за пример наема ни, той вече е 815 евро на месец за апартамент 55кв.м. При средна заплата за държавата към 3000 евро, можеш да сметнеш вие как бихте живяли ако нямате поне една средна заплата. Трябва да мислиш, че в апартамент с дете няма да ви вземат, ще трябва да търсите или голям апартамент или малка къща, а това вдига наема на минимум 1200 евро на месец- по-малко от това няма. Много народ в държавата живее с много по-ниски доходи от средната заплата. Масата от португалците например, живеят като скотове 25-30 години, за да съберат пари за къща в Португалия и като дойде време за пенсия се връщат там и живеят с пенсията от тук. Но както и да е, има и доста хора които живеят от богато по-богато. Те по принцип са свързани с банковите сфери или близки до тях дейности. Който може да пере пари или работи там където се перат тея пари, живее добре- стига да не е в някоя банка на гише.

Ако детето ви е малко ще е супер за него, защото образованието е хубаво, научават минимум 3 езика в училище, а много често и 4. Като е израстнало тук целия свят ще му е отворен заради тези езици и заради навика да комуникира с хора от различни култури. За вас обаче ще е убийствено. По-скучна държава от Люксембург надали има на тоз' бял свят . Всички интересни концерти, театрални постановки, симпозиуми и каквото още си помислиш, просто прескачат Люксембург. Време да се ходи често до Брюксел, Франкфурт или Страсбург просто няма да намерите, а животът е там. Тук е dortoir . Дори за спалня не става, защото е много скъпо. Люксембургците ходят да живеят в съседните държави, защото там е много по-евтино. Ние като българи не можем да го правим. Може би известно време след влизането в ЕС, ще можем, ама засега и в близко бъдеще- не.

Та с две думи, ако не се чудите как да свържете двата края в България, ако можете да измислите начин да живеете на място, в което няма много криминални изяви, стойте си там и идвайте на екскурзии тук. Ако успеете да намерите работа и двамата и печелите общо над 5000 евро, скуката, самотата (хората са много затворени) и статута на чужденци не само не биха ви пречили, ами биха и ви харесали, тохава- заповядайте.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: а, добре сте почналинови [re: пeпo]  
Автор dma (irq)
Публикувано08.03.05 11:02



Нищо специфично няма, всички държави си имат собствена фискална политика и това скоро няма да се промени. Държавата печели от ниските такси върху луксозните стоки, ама това не е основно, да не говорим че хората връщат парите обратно в съседните държави живеейки там и купувайки почти всичко там. Ориентирай се към банковата тайна, за да разбереш къде е богатството на държавата.

За данъците не бих казала, че са по-ниски. Дори да са, това е минимално.

Не мога да ти кажа за закъсали автомобили, още с влизането в Люксембург има редици бензиностанции, така че ако закъсват, то това ще е в Белгия, Франция или Германия.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Luxembourgнови [re: dunda]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано08.03.05 12:48



Опа, точно това за ценността на детето нещо не се вързва. Какво очакваш точно в тази насока и какво имаш предвид, като го казваш?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: малка но съществена добавканови [re: dma]  
Автор dma (irq)
Публикувано08.03.05 13:58



Щях да забравя, прочетох че си писала на едно място "поздрави от прекрасна и слънчева Варна". Хубавичко го гледай слънцето сега, че ако дойдеш тук, ще забравиш какво е това слънчев ден . Аз се смея, защото се сещам за реакциите на "новодошлите" на времето тук, ама хич не ми беше смешно като осъзнах що за климат е тукашния. Преди да дойда и дори малко след идването ми, се чудех защо всички толкова се оплакват от времето. Казвах си "какво са се разлигавили, голямо чудо че преобладава мрачното време?". Сега вече и аз съм в категорията на оплакващи се от времето. Такова чудо не мислех, че е възможно извън Англия- клишето от филмите. Просто е трудно да избягаш от зимната депресия .

Миналата година тук бяха двама студенти- българи учащи в Страсбург, които си правеха мастерса в Люксембург. Зимата видяха сняг за два дни, останалото беше типичното "пикливо" време. Като дойде февруари, аз окуражително им казвах "почакайте да дойде пролетта, ще видите колко е красива тук". Е да, ама точно тази година пролетта реши да не дойде . Какво да ти кажа? Тези двама младежи надали ще дойдат някой ден в тази държава отново, защото всичко което ти писах досега (предишния ми постинг и този), комбинирано заедно, може да обезкуражи всеки нормален, млад индивид.

Аз си намерих отдушник- горите, ама други не намират удоволствие дори в това. Та като казах горите, тук е феноменално в това отношение. Навсякъде ги има, пълни с разхождащ се народ- такива като мен с кучета, млади майки с деца, бабички решили да подишат чист въздух, изобщо цял Люксембург е по горите.

Понякога се чудя какво търся в тази държава . Ама странни същества сме хората, на какво ли не свикваме. Не само свикнах, ами дори я обичам по някакъв начин тази държава.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Luxembourgнови [re: dunda]  
Автор DlVA JETA (model)
Публикувано08.03.05 14:16



predi vreme mi predlagaha biznes v LU i mi iskaha 10000 lv,za da se vklucha s 33% za da vlezq v restoranta,ako tova ti e ot polza .

по дрехите посрещат.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.