Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема данъци и заплати в Холандия?  
АвторБaш Бaбaитa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 15:15



Имам едно предложение за работа в Холандия в университет при заплата която ще започне от 1700 евро и ще достигне след определено време до 2300 евро брутно но ме интересува какво означава това като пари които реално ще получа: какъв е горе-долу данъка върху дохода и какви суми за осигуровки се дължат от работещия и има ли отстъпки от данъци ако отида със семейството си- жена и дете и евентуално в такъв случай на тях какви осигуровки ще им плащам?



Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Бaш Бaбaитa]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано02.03.05 17:48



Относно данъците :
до € 16.893 (годишно) - 34,40%
от € 16.894 до € 30.357- 41,95%
от € 30.358 до € 51.762 - 42%
от € 51.763 - 52%


Отделно, разбира се, има и други удръжки:

ZFW - 1,45% (здравна застраховка, която можеш да ползваш под определена граница; при 1700 месечно можеш да я ползваш за себе си и за семейството си)

WW werknemer - 5.85% (застраховка при безработица; този процент се начислява върху част от заплатата; при мен е около 28-29% от нея)

Отделно ще плащаш задължително за здравно осигуряване по мин. € 30 (не съм много сигурна за сумата, но е там някъде) на възрастен. За деца до 18 год. е безплатно. Имай пред вид, че това е само много основно здравно осигуряване.

Друго.... квартитите са ужасно скъпи. Това е много неприятен момент. Има и такива с "регулиран" наем, но до тях новодошли expats много трудно, да не кажа невъзможно, да допрат. На частния пазар е страшно...

И още нещо, за което се сещам и с което много семейства имат проблем - правото на работа на партньора(-ката). Обикновено, през първите 3 години за тях също се изисква работна виза освен, ако не попадате в група с по-особени условия.

В общи линии, честно казано, предложеното заплащане не е никак високо, особено за семейство. Освен ако не ти поемат целия наем, да речем...

Мислете и премисляйте! Късмет!



Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Бaш Бaбaитa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано02.03.05 18:44



накратко казано Бабаит, с такова брутно възнаграждение и нищо извън него като допълнителна уговорка, за новодошло в NL семейство означава ЕТИОПСКИ ГЛАД !

привет Рости

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Бaш Бaбaитa]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано02.03.05 19:12



По сумата личи, че говориш за заплата на докторант. Тези пари стигат само ако живееш като студент. Към 4-тата година стигат и за други неща, но по принцип, въпреки че се наричат заплата, би било добре да си ги представяш повече като стипендия -- достатъчна да се издържаш и да не мислиш за глупости (което е по-лесно ако имаш повечко пари), а за наука.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Eдин]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 23:22



не знам дали стипендиите на аспирантите ваобще се облагат



Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Koko]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано02.03.05 23:34



Аз пък знам.

Преди време имаше докторанти, чиито стипендии си бяха точно стипендии. Не се плащаха към тях социални фондове и други неща, нямаше трудово правоотношение и съответна защита. Но пак се облагаха -- трябваше да се декларират в края на годината и се облагаха на общо основание. Имаше изключения от това облагане например за чужденци, които са там само с тази цел.

Сегашните докторанти (и всъщност това, което описва питащия -- ориентирам се по информацията за заплатата) са с трудов договор на заплата. Плащат им се социални фондове и др. подобни и им се облагат доходите на общо основание всеки месец.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: пeпo]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано03.03.05 10:07



Привет и на теб ! Къде се изгубихте?



Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Бaш Бaбaитa]  
Авторholandec (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 11:05



Eto niakoi sredni razhodi:
za kvartira: nad 600 Euro na mecec naem (tova sa nai-evtinite, v prilichen kvartal)Ako ti se nalozi da izbirash po-niski naemi, ne se zabutvai v kvartal s cherni, tam e po-evtino, no i strashnichko
za tok: okolo 130-140 Euro na mecec
za voda: okolo 60 Euro za 2 mececa
za hrana: minimum 400 Euro na mecec, pri goliama oskadica, no vse pak ima i po-evtini produkti
Imai predvid, che ako 1700 Euro e brutnata zaplata, ti ste poluchavash okolo 1100 Euro neto. Naprimer pri zaplata v Germania ot 3000 Euro bruto, se poluchava 1700 Euro neto.
Ycnex!



Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: holandec]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано03.03.05 11:54



Еееее, какъв е този ток 130-140 евро на месец? Да не би да имаш оранжерия с индийски коноп в някоя от стаите?! Аз със цялата фамилия плащам около 40 евро за ток. Да не би да си включил централно парно и топлата вода?!

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: данъци и заплати в Холандия?нови [re: Eдин]  
Автор Pocти (GuineaPig)
Публикувано03.03.05 12:03



Реално погледнато, 130-150 евро на месец могат да са достатъчни на едно семейство за ток + вод + газ. И то при не много добре изолиран апартамент (имам пред вид, че не навсякъде има двойни стъкла) и непестене на топлото (е, чак индийски коноп не отглеждаме )...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.