Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 03.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малко инфо за Ирландиянови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано16.01.05 14:28



Здравейте, Има ли някой, който живее в Ирландия? Какви са впечатленията ви от тази държава?Предстои ми заминаване, или по-точно "преместване" със съпруга ми там и ви моля да ми дадете малко повече инфо за страната и нравите. Съпруга ми е европейски гражданин, та поне от гледна точка на разрешенията за работа мисля че няма да имам трудности..друг е въпроса дали ще си намеря добра работа ( говоря три езика, работила съм във външнотърговските на сравнително добри фирми).....Въпреки всичко съм наясно че това не означава, че ще започна някаква сносна работа...но малко се отплеснах.... Объркана съм и притеснена - с малко бебе в нова държава...Това е в общи линии...Благодаря ви предварително:-)



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: actinia]  
АвторБeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 14:34



Я виж и тук: http://www.bulgariaie.com/forum/index.php форумът е на българи в Ирландия.

Поздрави,

Без значение



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: Бeз знaчeниe]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано16.01.05 20:26



Благодаря Разгледах сайта, вярно е, има информация, но като че ли негативно настроените са повече от позитивните....едва ли е чак толкова зле. Все пак самата аз доста съм пътувала и живяла Европа и все ми се ще да вярвам че и Ирландия не е много по-различна...Но като всяка страна си има своите специфични особености във всяко едно отношение и за тях ми беше въпроса.Все пак се надявам, че някой ще сподели своите впечатления от Зеления Остров:-)



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: actinia]  
АвторБeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 11:11



Здравей отново и веднага да уточня, че аз никога не съм бил в Ирландия за да не станат недоразумения. От друга страна живея в скандинавска държава и имам местни познати, за които Ирландия е любима дестинация, а ирландците себеподобни, така че макар и косвено съм по скоро склонен да вярвам, че този негативизъм който лъха от българите живеещи там е по скоро реален......Казваш, че самата ти си пътувала и живяла доста в Европа, та ако си живяла (пътуването е друго) из скандинавия едва ли има от какво да се плашиш, но ако опитът ти е от някоя южно европейска държава навярно ще намериш меко казано драстични различия. От друга страна обаче и според мен е по добре да тръгнеш с по малката кошница, а не обратното!!!

Поздрави,

Без значение



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: Бeз знaчeниe]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано17.01.05 11:49



Здравей:-) За по-малката кошница съм съгласна..аз така и тръгвам.....не само че е малка, ами даже мога да кажа, че тръгвам въобще без кошница Съгласна съм и за това, че е едно да пътуваш, съвсем друго е да живееш....Позна че опита ми е от южна Европа.Бях в Италия.Работих в клона на една холандска фирма, но поради лични и малко тъжни причини се върнах. Живяла съм и в Москва, три години, но за някои това не се счита за Европа, макар че съм сколнна да споря, но не затова става въпрос сега. Ирландия винаги ми е убягвала подсъзнателно като възможна дестинация за установяване, но пък то взе, че точно това ми се случи...да се радвам ли или не, не зная...За мен е важно, че ще бъда със съпруга си и детенцето си, но все пак бих искала да бъда подготвена по някакъв начин с някаква информация...Надявам се да мога да работя, всъщност, това ме притеснява най-много....И за това ми е и питането..Какви са ми шансовете....Очаквам повече негативни мнения, но все пак....А ти как се чувстваш в Скандинавия? Аз не съм била единствено в скандинавските държави, но отзивите са повече положителни, отколкото отрицателни:-) Дано да е вярно:-)Поздрави



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: actinia]  
АвторБeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 14:11



Относно това дали принципно би могла да работиш , мисля че можеш изваждайки си виза на EU dependant тоест под крилото на мъжа си, но подробности не знам, а може и да бъркам в нещо. Казваш че си живяла в Москва, та виг из руски саитове, там доколкото знам има доста руско говорящи, а и руснаци по биха ти отговорили според мен!
На мен ли4но много много не ми харесва във скандинавия и то вече след повече от 6 години тук и то е поради жестокия стъклен таван с който се сблъскваш поради това, че не си един от тях, ама това е друга тема, а и се надявам в Ирландия да е в някаква степен по добре в това отношение!

Поздрави,

Без значение



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: Бeз знaчeниe]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано17.01.05 20:48



Благодаря
Много е приятно да се комуникира с теб:-) Разходих се из руските сайтове - вярно е, има доста информация:-)
Ако бях сама, нямаше да се притеснявам толкова, но сега, след като и бебка е с мен, вече е съвсем различно. Вярно е, че и съпруга ми е до мен ( или по-скоро аз съм до него), но все пак не бих искала съвсем да се зачертая и да работя каквото и да е...Надявам се да имам шанс за малко по-добра работа.....
Достатъчна за един нормален живот. Благодаря ти, че ми отговори ( ти единствен)Желая ти късмет и здраве:-))



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: actinia]  
АвторБeз знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 23:39



Хех ама аз съм бил готин бе ....ето защо ме обичала толкова жена ми, а и други позитивни хора...!!! Лошо няма!!!

От друга страна не се притеснявай толкова, защото от това файда няма! Аз имам близки приятели на острова, но не в Ирландия и единият от тях започвайки от нулата за около 6 години стана шеф на национално за Англия ниво така че може...!!!
Вярвам, че и сама се сещаш за тези неща, но вземи си препоръки от западната фирма за която си работила и след това наблегни на изготвяне на добро CV и Application letter спрямо работата за която кандидастваш. Доколкото знам това, че нямаш техен местен стаж ще е пречка в началото, така че може наистина да се наложи да почнеш почти каквото и да е, но мисля че така ще бъде по добре, защото вече ще се опитваш да се катериш по стълбичката иначе ще стоиш до нея!

Ами това е накратко и дет се вика ви пожелавам поне от здраве и пари нагоре!

Без значение



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: actinia]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 10:45



Подир дъжд - качулка му вика народът на твоята работа...



Тема Re: Малко инфо за Ирландиянови [re: aз]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано18.01.05 11:23



И защо така?? Сигурно не е трябвало да се омъжвам? Или пък да си затварям очите и да си викам " Е, какво толкова, каквотое - това..Някаква Ирландия там..Аз съм велика и със всичко ще се справя"......Или може би си искал да кажеш нещо друго....но не си могъл да се изразиш правилно....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.