Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Островчета на култура и възпитание  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано06.02.05 17:29



Като споменах по-долека за тех, та се сетих па да ви питам: бе вие тамока дека сте се унетрили, у ваште си чужбини, на остовчета или на цели материци от култура и възпитание ли сте?!? И не бе ли тва ви пътеводната звезда по пато, или кредитните карти у портфело повеке ви блестеха?!? Ае са за СВОБОДА нема шпрехаме, оти е грамадна тема



Гъ Цо - бескредитнио селионер

КВО Е ТВА?


Тема Re: Островчета на култура и възпитаниенови [re: Гъцo]  
АвторAзe (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 23:02



Азе бате на остров съм расла.... в една держава дето нигде я нема
ама култура придобих у матерника
а ти бате де си
що чиниш
как о е ракя со туршия
ду,ай ми думай баке че за твойте думи умиргам
дан ме не забраиш



Тема Re: Островчета на култура и възпитаниенови [re: Гъцo]  
АвторKokoBoko (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 00:44



Здрасти Гъцо, не мога да се сетя какво точно целиш с тая тема, ама ще ти кажа, аз сам точно на остров, е не е на културата, ама хората са културни. Като идвах на сам точно блясака на кредитните карти ме влечеше, нали знаеш, кой каквото си няма. Ама да ти кажа то и за културата пари трябват, много е далга темата, ама само ще ти кажа, че се намират доста косвени връзки между тях. То май в БГ-то за това културата върви на зад, хората други неща ги тресат там. Като вземат че излязат по чужбината, та вземат че се сетят за култура. Та ти ж коя чужбина си и как е там културата?



Тема Re: Азе и Кокобоконови [re: KokoBoko]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано07.02.05 19:33



Она културата насекаде са е у неква криза. А па нашта откак фанаа да я американчват, ептен заскрца. Та мислта ми бе, че май се доста поизложииме. Оти нали ни некак си възпитаваа, тва системата де, че простотиата не мое и да ни докосне даже. Толко мноо традиции културни и едни некакви там устои сме имали, че моело да изнасаме и у космосо даже. И е го на холивууд, фана та ни затисна. Екшано измести сите епопеи, а сериалите зомбираа пенсиите. Па надутата Еуропа не ни подаде ръка веднага у тежкио момент, ми ни остави ковбоиците да ни стрелят с колтове право у умните кратуни. Не ни стига дека ни пуцаа бракята со шмаезере, ми са и тиа.
И у целата данданиа на се по-нова и нова култура, почнааме се упуштаме отсекаде. И едни островчета само беа останали теквиа. Та молим се за них. Белки оцелеат!

Гъ Цо - еуропеецо

КВО Е ТВА?


Тема Re: Островчета на култура и възпитаниенови [re: Гъцo]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано07.02.05 23:04



Културата ме кара постоянно да си задавам въпроси. Нервички ми дава.
Бе що не станем по-напред богати, а ?
По-лесно после ще се мисли над едно дайкири (примерно)



Тема Re: Азе и Кокобоконови [re: Гъцo]  
АвторKokoБoko (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 01:27



Нема да се плашиш, островчета винаги ще има. Даже и в чужбина има българи, които си пазят традицийте, е не всички, ама има. Аз сам виждал такива.



Тема Re: Прво богати, па после и душевно окати?!?нови [re: Cruiser]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано08.02.05 13:52



Не е лошо за дайкирисмукането?!? Хемингуейскио тертип?!? Ми балканскио вечно сух барут?!? А и богат кво значи точно, май нема се разбереме нивга што е?!?



Гъ Цо - селската паланза

КВО Е ТВА?


Тема Re: Прво богати, па после и душевно окати?!?нови [re: Гъцo]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано08.02.05 16:02



Анджък де, много Балканически почнахме да гледаме на живота, а народа по света гледа на Културата откъм правилната й страна : има ли точната пропорция лимон в дайкирито или не

А да си богат ... ей ти тука нещо по въпроса. Всяка сутрин като пътувам с автобус за работата минавам край един тузарски автосалон на Мерцедес. И там, на фасадата на къщата до автосалона, има един огромен надпис с жълт спрей : "Big Car - Small Dick". Трият го, след ден-два цъфва пак. Като откровение господне



Тема Re: Прво богати, па после и душевно окати?!?нови [re: Cruiser]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано08.02.05 17:11





КВО Е ТВА?


Тема Re: Прво богати, па после и душевно окати?!?нови [re: Cruiser]  
АвторKokoBoko (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 01:46



Ей на тва е културата за коят си говорим.
Обаче ти ме наведе на една мисъл. Ако си купя голяма кола ше ми се смали ли dick-а? А кво ше стане ако си купя малка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.