Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 03.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема bg rasismнови  
Авторwhite chocolate (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 19:30



za6to spored vas na 4ernite, indiici i drugi se gleda po takuv na4in osobeno ot bulgari? Dale4 ne vsi4ki sa prosti, murzelivi i t.n. kakto redovno se opisvat po forumite...edin sme6en primer e, 4e za IELTS academic module moia kolejka, koiato e 4erna mi pomogna pove4e ot kolkoto niakoi ot moite white British kolegi , koito meko kazano se izymiha ot slojnia izpit....



Тема Re: bg rasismнови [re: white chocolate]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 20:03



Защото човек като е с ниско (национално) самочувствие се чуди на кого да си го изкара... Най-жалки са тези, които се оплакват как на запад ги били дискриминирали, защото са българи и в същото време вметват как "разни миризливи чернилки и араби" имат по-висок статус от техния!



Тема Re: bg rasismнови [re: white chocolate]  
Автор the Goddess (негова)
Публикувано25.01.05 22:08



А кой твърди, че всички черни, индийци и др. са прости или мързеливи?Ясно е, че не всички са такива, сред тях има интелигентни и ерудирани, културни хора.....
Мен ме дразнят тези, които са дошли в тази страна единствено да живеят на чужд гръб, на гърба на тези, които работят и си плащат данъците. Пък и не само мен. Повечето англичани не понасят пакистанци, негри, ямайка....те са тези, които търсят социални помощи, имат безплатно здравно осигуряване. Освен това кои са първи по престъпност: негрите?!? За индийците не съм чула негативни отзиви честно казано.




Тема Re: bg rasismнови [re: the Goddess]  
Автор urban-gothic (slave trader)
Публикувано25.01.05 22:33



vseki liolo,doshul ot selo ili grad(neam shto no sofia boys sa nai aktivni)
ne spirat da namilqt kak mojelo 4ernite i indiizite da imat pove4e prava ot tqx!
i go namirat za nenormalno!
nekakvi tupi selqni doshli v stranata na teq `4ernilki i cigani` dori ne znaqt ezika im i osporvat pravata im....az sum sick ot nashte dureta i texniq rasizum!

SAMO HEBAR-OLE



Тема Re: bg rasismнови [re: urban-gothic]  
Автор the Goddess (негова)
Публикувано25.01.05 22:43



към мен специално ли се обръщаш?
Аз не им оспорвам правата, нито говорех за тях, нека си ги имат. Говоря за тези, които злоупотрябват с дадените им права, и то в чужда държава, която ги храни, образова, лекува и т.н. Това ме дразни мен, като чужденка, а англичаните ги ненавиждат, но нали правителството взема решения, ще си ги търпят още доста дълго време.




Тема Re: bg rasismнови [re: white chocolate]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано26.01.05 10:04



А защо се е създало такова мнение за тях? Няма дим без огън.
Разбира се, не всички са такива и не може всички да са такив - имах съученичка от Афганистан - много мило момиче, учеше се доста добре, беше от добро семейство, беше много амбициозна, най-общо казано, впечатленията и спомените ми за нея са само положителни...
Но от друга страна, май немалка част "работят усърдно" за създаването на това мнение и пораждането на тази ненавист към тях....
Прилича ми на ситуацията с нашите цигани.....Аз не познавам човек, у който този етнос да извиква приятни асоциации...Ех, дано да греша.....
Никога не преценявам човека според расата му..предпочитам да го опзная и тогава да правя изводи.



Тема Re: bg rasismнови [re: oн]  
Авторckипaджиятa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 11:49



Абсолютно се присъединявам към това мнение. На нашият тип разизъм в Америка му викат the poor whites syndrome -- бедни бели се дразнят от това, че са наравно с черните по пари, статут и т. н. и това избива в разизъм. Затова именно в бедните южни щати е най-силен битовият разизъм.

Но charity begins at home, както казват. Ние с едни турци и цигани не можем се примирим, дет са били част от пейзажа ни с векове, та с чернокожи хора, дет са новодошли.

В България съм от една седмица и забелязвам с одобрение, че от 2005 почнало "десетилетие на ромското включване". Оставяйки странната фрацеология настрана, лично съм горещо за. Да, престъпността сред циганите е ужасяваща, но всяка крушка си има опашка. Няма да мрат просто щото им отказват работа и то не за друго, а щото са цигани. Правил съм вече три доста големи ремонта в България през последните 8 години, преимуществено с цигани. Цигани са ми правили покрива и улуците, цигани са ми извозвали боклуците от тавана. В никакъв случай не са по-мързеливи, по-крадливи или по-тъпи от българите (е, улукаджиите са изключение, ама кво да праим). Даже по мързел, боя се ние далеч ги превъзхождаме. Стараят се, хората, гледат да оставят добро впечатление. Един кусур имат и това е, че не са дообразовани -- възрастни мъже със знания от ІV клас. Те ми са криви, държавата ли е крива? Май смес от двете.

Ха дано имат напредък!



Тема Re: bg rasismнови [re: ckипaджиятa]  
АвторKaka Пeнka (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 12:22



Не понасям арабите, гадни и мръсни. И румънците и украинците. Да, расист съм, но по гадни и мръсни хлебарки от тях не познавам.



Тема Re: bg rasismнови [re: Kaka Пeнka]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано26.01.05 13:18



Споко. И те си мислят същото за такива като тебе.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: bg rasismнови [re: Eдин]  
АвторKaka Penka (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 13:42



Ей, задник (заЩото си такъв), ти на всяка манджа си мерудия. И на румънец ми миреШ и не те понасям, нито теб, нито мненията ти без покритие, ок??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.