Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към мнението на ''От Дания''.нови [re: Oт Ckaндинaвия]  
Автор DreamNow (непознат)
Публикувано29.01.05 15:29



Moje bi kakto go pisha naistina izglejda povyrhnostno mnenieto mi. Neshtata v dylbochina vinagi sa po-slojni.No kakyv e smisyla da opisvam negativi, koito syshtestvuvat nasvjakyde po sveta i da gi pripisvam na Dania.Opitah se da predstavja njakoi tipichni datski strani prez moja pogled. Oshte ne razbiram datski mnogo dobre i mi e jasno che mnogo neshta minavat pokraj men bez da gi zabeljazvam. Spored men problema s razocharovanieto idva ot prekaleno golemite i nerealni ochavanija. Kato trygva chovek s golemite nadejdi vinagi v edin moment se razocharova i natyjava. Ne trjabva da ochakvame ot horata da sa perfekni - nikoi ne e v krajna smetka. Zvuchish kato inteligenten chovek inache. No ne moga da razbera shtom si tolkova razocharovan zashto si vse oshte v Skandinavia?

DreamNow


Тема Re: Elate v Daniaнови [re: Eдин]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 17:31



Може би. Все пак, не мога да се съглася с очевидни неистини. За административните услуги - много с коректни. Понякога се получават недоразумения, защото не познаваме местните правила и закони, особено затрудненията с датския език. Няма гаранция, че двете страни достатъчно добре са се разбрали на англйиски. Датчаните не са длъжни да ни обслужват на англйиски. Това, което най-много ми харесва, че изобщо няма корупция. Никаква административна услуга в България не са ми оказвали без бутилка, подарък, а в последно време само срещу пликче с пари. В Дания това е не обида, а направо престъпление. Тук хората не приемат почерпки . Може би ги разглеждат като нещо, което ги задължава.



Тема Re: Elate v Daniaнови [re: kvinde]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано29.01.05 17:36



В отговор на:

За административните услуги - много с коректни.


Сори, но не го вярвам това. В бюрокрация с този обем грешките са нещо обикновено. Българите има да ги гоним. Това, че не приемат почерпки, не е от кой знае какво значение. В България напоследък също започнаха да ги следят и те започнаха да отказват.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 29.01.05 17:36.



Тема Re: Elate v Daniaнови [re: Eдин]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 17:44



Сори и от мен. Премълча прословутата българска корупция по всички етажи без изключение.Не ми се говори за шуробаджанащината.



Тема Re: Elate v Daniaнови [re: kvinde]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано29.01.05 17:50



Не съм я премълчал. Това, че в България има корупция, не означава, че в бюрокрацията в Дания не прави редовно грешки. Двете неща нямат връзка помежду си. А за шоробаджанащината си говори колкото искаш, но престани да се съотнасяш към действителността в Дания и да се срамуваш. Всяко общество си има предимства и недостатъци. Тук ставаше дума за Дания. Ако почнем да сравняваме с България, всички го правим така, че да се чувстваме много велики, защото сме навън. Но ако забравим за малко родината и започнем да оценяваме нещата обективно, лъсват доста неща, които не са толкова приятни, ако погледнеш разумно.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Elate v Daniaнови [re: Eдин]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 17:57



Ако не правя сравнения с България няма да оценя това, което имам тук. Надявам се и на повече за напред.



Тема Re: Elate v Daniaнови [re: kvinde]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано29.01.05 18:08



На това "оценяване" ли му казвате? Че кой Ви пита как и какво оценявате?!

По вашата логика още по-добре ще сечувствате, ако сравнявате Дания с Конго, например. Направете го. И не се опитвайте в никакъв случай да сравнявате България с Конго -- тогава голяма част от усещането за щастие ще изчезне

Най-добре е човек да се опитва да оценява нещата обективно, ане доброволно да си затваря очите за нещата, които не се вписват в предварително нарисуваната от него картинка.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 29.01.05 18:14.



Тема Re: Elate v Daniaнови [re: Eдин]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 18:50



Ако идвах/заминавах от/за Конго, с Конго щях да сравнявям. Бай, глупчо не си интересен.



Тема Re: Штом нема гнилонови [re: DreamNow]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано29.01.05 19:48



нема ъ ви стъпим у таа Даниа! Даже нема открием туристбюро тамока! Аут сте ми от дестинациите! Дааа



Гъ Цо - гюбре торист унлъмитиддд






КВО Е ТВА?


Тема Re: Към мнението на ''От Дания''.нови [re: DreamNow]  
АвторOт Ckaндинaвия (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 20:11



Здравей "DreamNow"! Ще си позволя да коментирам накратко само няколко от твойте съждения.

"No kakyv e smisyla da opisvam negativi, koito syshtestvuvat nasvjakyde po sveta i da gi pripisvam na Dania" - по принцип да, в смисъл не бива да бъдеш настроен песомистично и негативно, защото по този начин самообричаш посоката на развитието си. В случая обаче не става дума за "negativi, koito syshtestvuvat nasvjakyde po sveta i da gi pripisvam na Dania", а за такива конкретни за скандинавия ( лично не казвам за Дания, защото лично никога не съм я посещавал, но описаното от други ми звучи дотолкова познато, че по скоро го приемам за голяма степен истина(имам в предвид и мнения различни от публикуваните в текущата дискусия).


"No ne moga da razbera shtom si tolkova razocharovan zashto si vse oshte v Skandinavia?" - ами през първите няколко години аз също заслепен от лъскавото около мен (също идвайки директно от България) аз също не виждах реалната деиствителност около мен. В последствие създадох семейство научих езика и опала..... Да не се впускам в подробности, но възможността за преместване на друго място я обмислям сериозно, обаче предполагам сама разбираш, че когато не си сам вече е малко по трудно....

От друга страна в семейството сме здрави разбираме се добре пътува ме по 2-3 в годината зад граница живеем на хубаво място и пр.....Сиреч основата на пирамидата на човешкото щастие е така да се каже на лице!!! И въпреки всичко поне аз съм в дълбок душевен конфликт.

Поздрави,

От Скандинавия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.