Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Студенти в Холандия  
Автор Цвeтeтo (песимист)
Публикувано19.01.05 20:10



Какви документи му трябват на 1 студент за работа в Холандия.

Аз имам residense permit, SOFInomer и най-важното работа, но човека който ще ме наеме иска да го направи доколкото е възможно легално. Та така за 10 часа на седмица трябва ли ми уорк пермит или някаква друга щурутия? И ако ДА каква и къде трябва да си я извадя?

Мерси предварително!


"Може и по-зле." - казал оптимистът.

Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Цвeтeтo]  
Автор Цвeтeтo (песимист)
Публикувано19.01.05 21:53



Ей това пише отзад на ресидънс пермита:

arbeid van bijkomende aard.
TWV vereist.Beroep op publieke middelen kan gevolgen hebben voor verblijfsrecht


"Може и по-зле." - казал оптимистът.

Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Цвeтeтo]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 22:38



този текст е от голяма важност. Предполагам си си го превела, но само за уточнение да кажа че означава нещо такова:
"работа от временен/случаен характер. Необходимо е разрешение за работа. Ползването/поискването на социални помощи би могло да се отрази на правото ви за престой."
аз го тълкувам така: необходим ти е work permit (TWV, tewerkstellingsvergunning). Твоят работодател трябва да го поиска, заяви пред институцията "Arbeidvorzienning". Ще ми дадат такова (може би, по някое време) и то ще бъде за ограничен брой часове.



Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Цвeтeтo]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 10:06



Mоже ли да ми кажете ако имам МВВ виза имам ли право на работа или се кандидатства наново за такова разрешение?Лесно ли може да се намери работа с английски защото не говоря холандски?



Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: dani]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 10:31



MVV визата НЕ дава право на работа. Нещо повече, MVV визата се унищожава с първото влизане в NL по условията за MVV



Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: пeпo]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано20.01.05 11:19



... и MVV не е виза

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Цвeтeтo]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 15:21



Като бивша студентка, да ти кажа: разрешителното за работа е чиста формалност ако е за 10 часа. Отнема 1-1,5 месеца, през които ти спокойно може да почнеш да си работиш и да ти платят по-късно под формата на бонус.

Обаче имай впредвид, че може да работисх на 2 вида "схеми":
- 10 часа на седмица за 1 год
- 3 месеца пълен работен ден през ваканциите
Общият брой работни часове за годината не бива да надвишава 520 часа.

Това са правилата, но никой не брой часовете. Много мои познати работехат и лятото на базата на 10-часови разрешителни за работа...



Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Цвeтeтo]  
АвторДapиa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 16:06



Flicka ти е отговорила подробно. Аз опит нямам но покрай моя случай трябваше да прочета доста неща, и от там знам че разрешително за работа при студенти се взема по-лесно - работодателят ти не трябва да доказва че няма холандци/ЕС граждани за твоето място.

Порови се в нета, има доста инфо на английски и холандски.
Самият пермит се дава от CWI Zoetermeer (ако междувременно пак не са променили нещо) - ето някакви координати:

CWI Zoetermeer (voor tewerkstellingsvergunningen):
postbus 883
2700 AW ZOETERMEER
079-3712903



Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Дapиa]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано20.01.05 16:19



Май дотук не се спомена, че искането за разрешително за работа се подава от работодателя, а не от този, когото наемат на работа.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Студенти в Холандиянови [re: Дapиa]  
Автор Цвeтeтo (песимист)
Публикувано21.01.05 09:14



Ходих вече там, CWI имам предвид. Знам,че работодателя трябва да подаде документите, но какво пречи пък аз да взема формуляра и да го занеса на работодателя си. След като ме препратиха през 4 човека стигнах до някакъв "компетентен" по тия въпроси, ама наглия глупак там ме пита що взимат мен ми не някои холандец и след 15 мин спор ми даде единствено документи за обявяване на свободна позиция. Ако до 5 седмици никои от ЕС не се окажел подходящ,тогава можело да ми се подадат документи,за които трябва да чакам още не знам колко си. Което е един абсурд. Кои ще се занимава с мене толкова за по 10 часа на седмица???
За повечето от 10 часа знам, че не е проблем, но човека иска всичко да му е както си му е реда и иска да ми плаща през СОФИ-номера, а те предполагам ще засекат че нямам уорк пермит, а получавам пари.
Та така.


"Може и по-зле." - казал оптимистът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.