Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема С парите от Италия живей в БГнови  
Авторнaпacт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 10:34



Много са пиШеЩите за Италия ,но малко са пиШеЩите за реалността кьдето и да било...
На кой не му харесва да си е в родината?
Госпожата която пиШе за толкова "изостаналата" Италия,за "злобата " на италианзите,за "мьжете под 4ехал" и т.н.,заЩо не се опита да опиШе как живеят балгарките,особено интелигентните,как живеят балгарските мьже,особено младите...
Не правя сравнения,заЩото е най_тьпото неЩо...
При4ините за разли4ията между дьржавите са комплексни,нека да ги оставим на спезиалистите...
Можем да споделим впе4атления,но не да правим некомпетентно обобЩения...
Има бьлгари в Италия ,които я боготворят,има и такива,които я ненавиждат...,нормалмо е...
Но Италия си е страна с традиции,с история,с успехи и с недостатьци...
Стигнала е до сьвьрШенство в много направления и ние,бьлгарите понякога се 4удим ама как ,ама заЩо....
Но и на нас се 4удят за много работи,само 4е техните 4уденки са за неЩа преди 30_40 години...И от тук идват дразненията за оценките с негативен характер...Колкото и да сме патриоти,трябва да си признаем,4е Бьлгария е назад от Италия поне с 30 години...
Вярно е 4е сме образовани,будни,но старата система ни лиШи от най_елементарните дома5ни придобивки ,което се отрази вьрху културата ни...
Госпожата например ,която оценява Италия през 4ерни о4ила ,явно е преживяла много докато се обу4и на ежедневни дома6ни условия и удобства,та 4ак се е изнервила до злоба...
Вярно е, 4е знаем стотици дати и биографии ,4ели сме пове4е от вси4ки,но какво да кажем за клозетите по двора из селата(не много дале4ни от градовете),за липсата на бидета в хотелите(добре 4е инвеститорите 4ужденци запо4наха да ги слагат в хотелите си в БГ)...Отклонение:в един 100 хиляден бьлгарски град не намерихме нито едно биде и накрая купихме синьо,макар 4е тоалетната е в бяло...прдаваха се само вносни с цени 5 пьти по_високи от дьржавата вносител...
Какво да кжем за хотелите с дуШове на открито,заедно с тоалетните и за да направиШ един дуШ,трябва да ШляпаШ на мокро ...нямам думи...
Има неЩа ,за които се хар4и пове4е,а се подценява елементарното,удобното...заЩо? ЗаЩото сме 4ели толкова много,4е сме забравили да се подмием...
Какво й пука на италианската жена 4е не знаела кьде е Бг?...Но ако си поиска ,Ще си вземе самолета и Ще я опознае по_добре от вьпросната госпожа...
Какво е виновна италианската жена,4е няма информация?
Нима в БГ има информация за вси4ко...
Я не се врьзвайте на акьла на тази статия, не вярвайте и на мене 100%...
Само 4е не е готино някой да се праска с тьпи и некомпетентни изказвания...
Аз живея в Италия,4есто ходя в Бг и мога да кажа,4е и двете места са хубави и лоШи по своему...
За сьжаление ако не бяха спе4елените ми пари в Италия,нямаШе да мога да изживея красивото в Бьлгария и в Италия...
И най_хубавото Ще е да се прави бизнес и на двете места,но не всеки го може,и аз за сега само проу4вам по4вата...



Тема Re: С парите от Италия живей в БГнови [re: нaпacт]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано21.12.04 10:37



Какво проучваш? Ти бизнеса вече си го намерила -- бидета

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re:бидета,за единнови [re: Eдин]  
Авторнaпacт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 10:48



Италиански и испански бидета са като бял боб из бьлгарските магазини,само 4е ако в италия трябва да го купиШ за 30 евро,в Бг за сьЩото биде ти искат 300 лева,Щото е вносно...
Но ако реШа да внасям бидета,Ще си пьрвия(ата) да те поканя да се подмиеШ...спокойно....



Тема Re:бидета,за напастнови [re: нaпacт]  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 12:59



Напаст,мисля, че не е съвсем така. Специално в София,а и предполагам навсякъде в метро и т.н бидета има. Има и във всеки магазин за обзавеждане за баня. Колкото до българските,мисля. че са на много високо ниво. Идеал Стандарт се е погрижил за това. Факт е, че в хотел в които бях в Италия всичко в банята беше Идеал стандарт.



Тема Re:София не е БГнови [re: KM]  
Авторнaпacт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 14:45



Знам за София...имало е ,има и сега _вси4ко...,писах за 100 хиляден град,не за София...А да ходиШ за едно биде на майната си...дадох пресен пример,ноако се опитаШ да разсьждажаШ много такива слу4аи има из наШата родна страна...
А какво Ще кажеШ за извадените капаци из центровете на Бьлгарските градове(капаците на отводните градски канали),давани за втори4ни суровини от ромаНСКИТЕ НИ БРАТЯ...
Ами отка4ените алуминиеви табла от асансьорите_отново за втори4ни суровини...
И редица други примери,ярьк пример за бедност и никакьв контрол от властите...
Не са малко годините на 4ервената идея,които на мястото на християнската вяра издигаха лозунга за обЩото и равното...кьде е то и кой го е имал?
И аз бях от тези,които вярваха и пригласяха,но навреме се осьзнах и се обьрнах сама кьм себе си,без да 4акам от някого да ме закриля или да ме рьководи с марШова стьпка...




Тема Re:София не е БГ [re: нaпacт]  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 01:09



Още един отворко трупащ самочуствие плюейки страната си.Ние много добре знаем че в България има бедност и че Италия е по-добре икономически. Я ми кажи ти в Италия не си ли виждал бедност,проституция, просяци, мизерия и прочие хубости. Бедноста порок ли е? Какво ми слагаш черните очила и ми се правиш на важен с нелепи сравнения.
Биде в подходящ цвят не можал да намери като малък сигурно само над марково биде си се подмивал.Много си важен ве бизнесменчо.Като дойдеш тук от незнам къде си мислиш че ние трева пасем. Лееекинко си се объркал.
Само ще ти кажа че процентът на българите говорещи чужд език е по-висок от този в Италия. И нямам нищо против Италия и италианците. Повечето от тях са доста симпатични хора за разлика от някои отворковци като теб.



Тема кат' стана въпроса за бидета [re: нaпacт]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано22.12.04 01:42



да те помоля нещо. Я пусни един линк към някое италианско сайтче на магазин или доставчик, дето ги дават бидетата по 30 евра. Мерси.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re:София не е БГ [re: Bloody Sword]  
Автор Глapyc (пернат и лаком)
Публикувано22.12.04 01:57



Италианците не знаят чужди езици, щото не им трябват. Ние сме малка страна и чуждите езици ги учим по необходимост. Същото е в Щвейцария, Малта. Един мой познат от Люксембург говори четири езика. Друг - италианец - говори шест. Последният обаче, работи като преводач и не пипа нищо друго. Пък и ти, от къде ги извади тия проценти. Българи, които познавам казват, че говорят руски и английски, но те в повечето случаи се оказват "български диалекти"
Иначе си прав! И на мен ми е писнало да слушам, колко сме били изостанали. Аз живея във Великобритания и тук бидетата не са нещо масово. Marroitt Park lane, например, е 5 звезден хотел в центъра на Лондон, но няма бидета във всяка баня. И тук и в България има селяндури и пичове. Комплексарите също са глобално явление.

Господ е един за всички, поради което не насмогва!


Тема Re: кат' стана въпроса за бидета [re: пeпo]  
Автор Глapyc (пернат и лаком)
Публикувано22.12.04 02:01



Виж на ebay. Може да намериш някое втора употреба.
На мен ми е по-интересно, кой тоя 100хиледен град без свестен магазин за фаянс.

Господ е един за всички, поради което не насмогва!


Тема Re:София не е БГнови [re: Глapyc]  
Автор Bloody Sword (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 02:27



Първо благодаря за нормалното мнение.
Статистиката за хората говорещи чужди езици я бях чел някъде пък и от личен опит имам наблюдения.За хората в Германия,Франция,Белгия,Люксембург,Холандия,Дания,Швеция знаенето на минимум един чужд език е стандарт. Почти всички млади хора там знаят английски. Знам го от опит. А в Италия в Рим и Генуа ми беше много трудно да намеря хора говорещи английски.
Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.