Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Към българите ва Парижнови  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 18:27



Здравейте, следващата седмица ми предстои командировка до Париж за няколко дни. Пътуваенто е със самолет до Шарл де Гол, нощувките и храната са осигурени. Това, което ме притеснява и искам да попитам живеещите или билите в Париж е градския транспорт. Работото ми ще е в центъра, но най-вероятно ще се наложи пътуване с автобус, метро... не знам има ли друго:

1. Как се стига от летището да центъра и обратно? Метро? Четох за едни Roissybus, които май са специализиран превоз от/до летището? Това ли е единствената възможност? Има ли метро от/до там?

2. Какво е това RER? Май не е метрото?

2. Откъде се купуват билети за тези транспорти? Колко струват? За какво важат - за едно пътуване, за определено време, за определено разстояние с различен транспорт? При смяна на транспорта метро-метро или метро-автобус и т.н. нов билет ли се взима? Просто какво трябва да купя, къде да го маркирам/продупча, какво да знам и очаквам.

3. Различни ли са цените за различни маршрути в града (центъра)? Видях, че града е разделен на зони, аз ще съм в 1-3 зона? На картата виждам, че летището е в 5 зона.

4. Таксито е най-последен вариант, но все пак - какви са цените?

Ако е важно - хотела е в района южно Парижката обсерватория, тя пък е южно от Люксембургския дворец. Работата е в Сената и наоколо.


Въобще, всякакви напътствия за Париж ще са ми в полза:)
Благодаря!



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: bobo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 18:29



Извинявам се за грешката в заглавието.



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: bobo]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 18:52



v parij ima super transport, izobsto nee slojno - polzvai samo metroto, ot letisteto RER to si e nesto kato produljenie na metroto izvin parij, izliza nad zemjata inatse si e sastoto, kupuvas si biletze za nego i to te stovarva njakade iz zentura kadeto mojes da se prekazis na metroto za kadeto iskas.
metroto varvi savsem na chesto i samo ne zamrukvai mnogo tse vsjakakvi mъzuni ste vidis vatre.
nai-dobree za njakolko dena stom si si kopuvash bileti, znatsi ako gi kopuvash na po edin bilet vseki put e po-skupo ako si kopuvash kompletzeta ot po 10 bileta ...
s edno biletze mojes da obikolish zialata mreja na metroto - vednuj vljazal vutre dokato ne izlezesh pred vratite - vaji si 1 bilet puk mojes uzial den da stoish vatre i da obikaljash liniite i da hodish po tunelite.
na vsjaka stanzija ima karta na metroto i za posokata na kadeto se dvijis se orientirash po krainite spirki koito sa napisani na tabeli na vhodovete - znatsi iskas posoka X - gledash koja e poslednnata spirka na saotv. linija v tazi posoka ... i taka
vsjaka linija na metroto e oznachena s otdelen zvjat.
na butkite za bileti vav vhoda na metroto ste poluchis carta na metroto i si ja gledai - njama strasno.
pazi si djobovete, chantata, documentite - kradat mnogo i taka maistorksi ne si i sanuval takova nesto.
ne vzimai taksi tezi sa ludi lujzi i zifromani - nasite pasti da jadat.



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: bobo]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 19:04



От летището до центъра е най-удобно е с такси, защото ще трябва да сменяш транспортни стедства, което е неудобно, особено ако си с багаж. Таксиметрова агенция, специално за аеропорта е G7, тел. 01.41.27.66.66.
Предполагам, че твоят хотел е "Обсерватуар" на бул. "Сен Мишел", или някъде съвсем наблизо. Нямаш нужда от градски транспорт, на 20 мин. пеша си от Центъра все по "Сен Мишел". Мимоходом ще видиш църквата Сен Шапел/истински бисер!/, в дясно остава Сорбоната, и още малко - Нотр Дам дьо Пари. Пресичаш Сена по моста и си пред префектурата. Ако ползваш метро ще изпуснеш тези красоти. Има три тарифи за такситата - от 7-19ч., нощна и в уикенда и официалните празници. Не издребнявай, порадвай се на живота!



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: няkoя cи]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 19:54



kak ste razglejda krasotite s bagaja? nai-dobree da si ide v hotela da se izkupe i da hodi da razglejda krasotite koito njama da izbjagat. A pri uslovie tse metroto e taka dobre osigureno za kakvo mu sa taksita?



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: viva]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 20:57



Той с такси да стигне до хотела, че като излезе от метрото над земята ще обърка посоките. А красотите съм описала по пътя от хотела към Сената(!!!).
Франция е парламентарна република това да не е USA?!
Откъде ги намират такива пейзани



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: няkoя cи]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 10:08



az ne poznavam ni edin franzuzin koito da patuva s taksi ot letisteto nakadeto i da e. vsitski si vzimat transporta i si patuvat. puk i zavisi koga ste pristigne i kade mu e hotela s taksito moje dase zabuta v takova neverojatno zadrustvane ste s chasove da ne izleze ot tam



Тема Re: §¬§м§Ю §Т§м§Э§Ф§С§в§Ъ§д§Ц §У§С §±§С§в§Ъ§Шнови [re: няkoя cи]  
Автор§б§C§в§3§C§Ю§Ц§Я§д (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 10:19



§Ї§Ц §Щ§Я§С§Ю §Х§С§Э§Ъ §д§Ъ §Ц §Ъ§Щ§У§Ц§г§д§Я§а, §й§Ц §ж§в§Ц§Я§г§Ь§Ъ§с§д §б§С§в§Э§С§Ю§Ц§Я§д §Ц §Т§Ъ§Ь§С§Ю§Ц§в§С§Э§Ц§Я §Ъ §г§Ц §г§м§г§д§а§Ъ §а§д L'AssembЁ¦e nationale et le SЁ¦nat. §Ў§Ь§а §Я§Ц §д§Ъ §Ц §Т§Ъ§Э§а §Ъ§Щ§У§Ц§г§д§Я§а, §г§Ц §в§С§Х§У§С§Ю §Х§С §а§Т§а§Ф§С§д§с §а§Т§л§С§д§С §д§Ъ §Ь§е§Э§д§е§в§С.



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: viva]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 10:21



Ами да пътува с куфара както ще, ти какво толкова се притесняваш.
Той е с командировъчни, полагаму се такси от летището, трябва само да представи финансовия бон за осребряване в БГ.



Тема Re: Към българите ва Парижнови [re: няkoя cи]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано27.10.04 12:07



В отговор на:

Откъде ги намират такива пейзани


Там, където се въдят и снобите Важно е да се забележи, че "пейзаните" без сноби могат да си живеят прекрасно, но снобите без "пейзани" за сочене не могат да дишат.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.