Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Прекрасно списание...нови [re: CondAmn]  
АвторLud (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 18:33



Tova krastoska na kon i shveitzarska krava li e?



Тема Re: Кончетата....нови [re: Lud]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано21.10.04 22:47



Не, порода са си, казват се drum horses или gypsy horses, използват се за впряг във файтон. Най-често срещани са в UK.



Тема Re: Какво? Швейцария ли?!нови [re: lady oscar]  
АвторMC (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 00:26



Здравейте!

Вижте, не зная дали моя опит ще ви бъде от полза, защото бях там доста отдавна - от Декември 1988 до Януари 1990. Може да прочетете подробности за влизането ми (влязох като нелегален емигрант от Германия) в моята страница cron.scriptmania.com - там подробно съм описал каксъм избягал от BG.

Това което го няма там - след пансиона успях да си намеря чудесна работа в Biel/Bienne - красиво градче на 30 км северозападно от Берн. Там работех в Sacom AG (генерален представител на Pioneer, TDK & Akai), занимавах се с настройка и ремонт на CD и VCD плеъри. Получавах огромна заплата и живеех във разкошно фирмено жилище на 100 м от фирмата ми с 20 кв.м. тераса с изглед към езерото. Точно това ми липсваше във Виена, където живеех също в чудесно жилище в най-хубавия квартал - над двореца "Шьонбрун", но нямаше тераса и езеро... За съжаление след 14 месеца получих втори отказ за Азил (полит. убежище) и трябваше да напусна Швейцария. Разбира се, можех да се оженя за приятелката ми там (тя беше разведена швейцарка и то доста изгодна партия, поне в перспектива - родителите и, с които не говореше от 16 годишна възраст имаха 2 хотела около Цюрих), но тя беше религиозен фанатик (работеше за една американска църква) и сигурно щеше да ме побърка (аз съм атеист). Затова отидох във Виена (където загубих и малкото илюзии които ми бяха останали... но това е друга тема)



Тема Iliuziite?нови [re: MC]  
АвторLud (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 10:47



Kakvi ti biaha iliuziite ? I zashto gi zagibu? razkaji



Тема Re: Iliuziite?нови [re: Lud]  
АвторMC (Нерегистриран)
Публикувано23.10.04 15:31



Това е дълга тема - сега нямам време за това. Най-общо по темата ще цитирам следния откъс от едно мое писмо:

Искам да изразя някои мои мисли във връзка със стремежа на повечето млади хора да отидат на Запад. Преди 4 години, когато бях в България за българския Великден, участвувах в едно предаване по програма “Христо Ботев” на тази тема. Водеше го моя кръстник Илиян Димитров – бивш мой колега от “Клуба на знаещите”, който тогава бе редактор в радиото. Освен мен участваха още един финансист, специлизирал в Оксфорд и понастоящем работещ в бългаска банка, един социолог, трябваше да участва и една мацка от Ню-Йорк, но тя не доиде. Там аз обясних моето становище, че на Запад е много по-трудно да преуспееш за нас, отколкото в България. Това важи особено за Австрия – аз съм живял и в Германия и Швейцария – там е по–добре. Тук на 100 човека един преуспява – аз познавам само двама от всичките ми познати българи във Виена, които горе-долу са преуспели – единият направи пари по незаконен път - внасяше в BG бяла техника втора употреба и криеше вътре кафе, плащаше на митничарите да не го проверяват, а по-късно направи Автофирма, но и там имаше проблеми с данъчните (правеше оборот над 3 милиона шилинга и не си плащаше данъците), по-късно избяга на Канaрските острови, а сега май се е скрил в BG. А втория уж случайно (макар че на този свят няма нищо случайно) през 1990 започна работа в една ловна фирма и понеже тя беше съвсем нова, му приписаха 5% от акциите и, които сега струват много пари - всички останали живеят на кредит и мизеруват по тукашните мерки. А в България 5 до 10 процента от хората живеят много добре – вярно е, че общата маса мизерува, но такава е системата – тя не може да се промени изведнъж. А всъщност и самите австрийци не живеят особено добре, защото повечето са простаци и мързеливи пияници – средностатистическият австриец има 120 000 € дългове (включително децата и старците)! Тук системата ги насърчава за това – някои получават цял живот по 500 € социал без да работят. Всъщност и аз се възползвах от това 1 година.

Най-общо казано в тази фашистка държава (не случайно Хайдер дойде на власт) законите са направени така, че чужденецът обезателно "да духа супата"!



Тема Re: Iliuziite?нови [re: MC]  
АвторSuzi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 17:32



Tezi ,na koito sadbata im e otredila da duhat (supata) si ia duhat navsiakade.
I v BG i v amerika i v latinska amerika ,che daje i v Schveitzaria i Kaspichan.

Primirete se s sadbata si ,zashtoto inache ne samo tzial shte si duhate(supata) a i shte ste neshtastni .
A inache prosto shte si duhash (supata) i shte si peesh.



Тема Re: Iliuziite?нови [re: Suzi]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано24.10.04 19:54



Аха, съдбата

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Какво? Швейцария ли?!нови [re: lady oscar]  
Авторfff (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 21:28



vvvvvvv



Тема Re: Какво? Швейцария ли?! [re: lady oscar]  
Авторfrau_toscheff (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 21:30



az puk sum v swiss ot 2 meseca i si umiram ot skuka:(( njamam priateli i po4ti ne ob6tuvam s hora:(( nai-tragi4noto,obache e,4e ne sum vijdala po-lo6i su6testva ot bulgarite naokolo. prez cjaloto vreme si zavijdat i si govorjat zad gurba! napravo sum potresena!



Тема Re: Какво? Швейцария ли?! [re: frau_toscheff]  
Авторkakto i za (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 22:08



Az pak sam tuk ot 7 godini i sam na sashtoto deredje.Niamam priateli a vsichki bg-ri deto gi znam tuk ne stavat.
Nai veche zavidat kak ti kazvash-tapa rabota.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.