Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Удължаване на туристическа виза в Холандия  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 08:42



В момента съм на гости при сестра си,която очаква бебе.Обаче дребния нещо се запъна и не ще да излиза , а идеята беше да съм с нея поне месец след раждането. Нямаме здравословен проблем , но нагласата и на двете е такава вече. Тъй като 3месечната ми виза ще изтече след 20тина дни ме интересува какъв е реда за да удължа легално престоя си тук до Нова Година да речем- в коя институция трябва да отиде зет ми за да уредим въпроса. Благодаря на тези,които се отзоват на питането ми!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано13.10.04 11:23



институцията, към която трябва да се обърнете се казва IND.

web - http://www.ind.nl/nl/index.asp
телефон - 0900 1234561 /10 цента/мин/

според мен това което искаш няма да стане. Ако получиш различна информация ще ми е интересно да я споделиш

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано13.10.04 13:38



не съм чувала з а нещо подобно, но ако стане, сподели, че ще е полезно.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 13:16



Много благодаря за отговорите! Няма да я бъде тая работа, аз мислех да ангажирам зет си само ,ако е някаква процедура в местна институция,въобще няма да му създавам проблеми на човека. Те тия холандци и без това са едни много особененни по отношение на разни документации и процедури.Със здраве и още веднъж благодаря!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Авторsiko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 22:57



ama samo edin nachin za udaljavane na prestoia:
hvashtash edin holandetz i pochvash da vartish tzentrofugata denonoshto t.e. toi spira da pere na raka.
za da ne si narushi novopridobitoto udobstvo toi shte podade dokumenti i si ostavash tuk da dondurkash bebeto na sestra ti



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: siko]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 09:32



Сико,Сико ей заради такива като тебе сме я докарали дотам,че да трябва да се молим за нещо елементарно. С право се отнасят към българите с пренебрежение,защото подобни екземпляри ни носят славата навред.Жалко, много жалко.Иска ми се това дето си го написал да беше шега, но нито тона ти нито езика ти ме навеждат на тази мисъл. Бъди здрав и по-разумен от днес!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано15.10.04 10:46



Ами как да е на шега, когато достатъчно много наши сънароднички и сънародници го играят този сценарий?! Това си е черен хумор, но не неоснователен. И не мога да разбера защо заради такива като Чико да сме я докарали дотам и докъде точно сме я докарали. Да се молим за нещо елементарно ли? Ти ако се молиш, аз не се моля, а искам. Ако не дадат, значи не може, без значение дали искаш, или се молиш. Но някои са свикнали да се молят.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема ще бера ядове с тая тема, ама... [re: Diana]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано15.10.04 11:18



Diana, искам да те успокоя и да ти обърна внимание че независимо каква националност имаш, с изключение EU, няма да ти се разреши законно превишаване на тримесечния престой в NL, дори и американка или японка да беше. Включително, дори и съпруг да си намериш междувременно. Така че това за българите и пренебрежението си е твоя лична идея и вероятно имаш нещо предвид, като го казваш. Това само за инфо.
Друго, навита ли си на една по сериозна дискусия на темата повдигната от Сико, без обиди, ругатни и псувни. Просто за мен това е една интересна и неизвестна материя. Като начало имам няколко въпроса, разбира се ако ти се занимава:
- наистина ли раждането на племеника ти изостава с 1 месец от термина, та да се налага впоследствие промяна на периода на престой.
- през трите месеца, и евентуалното продължение, което планираш в NL, къде живееш, с какво се храниш, кой те издържа, джобни пари, транспорт. Имаш ли застраховки, примерно медицинска.
- нямаш ли в Бг някакъв вид работа, учение, ангажименти, та можеш да си позволиш 3 и поввче месечен престой, просто така, някъде си. Това примерно аз не само не мога да си го позволя, но и не мога да си го помисля даже, така са и поне 60% от по добрата част от нидерландците.

ми това е, благодаря, и ако искаш и ти питай нещо

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: пeпo]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 12:28



Ей тука весело живеете в този форум. На тоя Един зеления не искам да му отговарям,че нещо много надут ми се вижда този човек- не ми се сърди, ама ако почнем да я нищим ще вземем и да се наплюем и ще стане една...Що тъй не понасям нравоучителния тон не знам.
А пък ти пепо ми беше полезен/на с отговора си и при това той беше много добронамерен , та ще ти отговоря. И защо си мислиш,че ще береш ядове ?!?!
Ама то като анкетна карта това бе човек А, и няма да се псуваме ,обещавам! по повод на успокоението - сигурно си прав/а ама ако бях японка най-вероятно нямаше да ме ограничават колко време мога да стоя при сестра си, нали? А пък и аз много генерално се изказах, но страшно се подразних на това мнение,грешка- хора всякакви,нрави тоже.
- няма да закъснее 1 месец,по-малко ,но ще се получи така,че човека тъкмо ще се роди и аз ще отлетя. Аз няма да съм кой знае каква помощ те тука им осигуряват мед сестра от болницата ,поне с Крис така беше. Ама пусто като се навие човек за нещо и .Аз се развих вече, ако минеше номера мине ама изобщо не е проблем.
- е как къде живея у сестра си разбира се ,те имат много прилична 3 етажна къща.Тез вити стълби обаче са ми много неудобни заради малкия на всеки етаж има по една малка метална вратичка,която всеки път трябва да заключвам с резето та да не би да полети надолу ,ако е горе и обратното. Не ми е нужен транспорт ние се разхождаме пеш ,ходим по магазините пеш,а когато е по-далече зет ми ни разкарва с колата. Най- се кефя на едно устройство забравих как се казваше - едно такова мини екранче и на него си гледкаш къде е мястото където отиваш.Въвеждаш данните и така,аз не се интересувам много от коли и за пръв път виждам.Обаче като идват в БГ това чудо не работи, нямали сме такава система.Храня се с каквото си сготвим ,аз не съм много от ядящите тъй че това е последната грижа.Аз си имам мои лични пари ,но не мисля,че ми се налага много често да ги харча . А застраховка имам от Алианц от тия с 'assistance' абе недай си боже ако се наложи там на едно номерче звъним и ...Пази боже!!!
- Мога да си позволя престой точно сега- така се случи , ама не "някъде си" аз все пак съм у сестра си. ТЕ си бяха в БГ и на тръгване ме затъртиха като багаж.Дърпах се аз много се дърпах, ама решиха,че това ще ми е от полза.Един вид разтоварване.И да ти кажа,аз един път ще река да се поглезя ей така само за себе си да мисля и тука в нета пак ме изловиха с въпроса " аджеба как така , не ми ли е съвестно" Затова ще се направя,че не съм прочела въпроса
- за това какво могат и не могат да си позволят холандците аз не съм компетентна да говоря.Моите наблюдения са върху родата само и да ти кажа позволяват си доста неща хората, ама сигурно са някои късметлии.
Няма нужда да ми благодариш! А пък и аз не зная какво да питам.
И няма да си търся съпруг междувремнноаз чакам той да ме намери като му дойде времето
Това интернета е като някоя зараза и откъде го изкопах тоя форум да ме питаш не мога да ти отговоря.



Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама... [re: Diana]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано15.10.04 13:04



нали, весело си живеем.
Вярно GPS автонавигацията не работи в Бг, стига някъде до Словения и Чехия. Ама за какво ти е автонавигация, акто можеш да се ориентираш по небето, звездите и релефа.
По въпроса за "японката", неудобно ми е да се повтарям за четвърти път, но ще го направя за твов добро и персонална еманципация. При сестра ти никой не би могъл да те ограничи да стоиш, но виж в NL, дори и японка да беше, пак нямаше да стане работата.
Наистина да знаеш че твоите са късметлии. Особено ако смяташ че зет ти може да се дигне и да постои в BG три месеца и половина, ей така на гости, да знаеш че това е наистина ОРГОМНО изключение.
Хайде със здраве и минавай пак насам.
А моите въпроси са продиктувани от разни наблюдения, които дори и без да съм мнителен, са доста впечатляващи.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.