Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Удължаване на туристическа виза в Холандия  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 08:42



В момента съм на гости при сестра си,която очаква бебе.Обаче дребния нещо се запъна и не ще да излиза , а идеята беше да съм с нея поне месец след раждането. Нямаме здравословен проблем , но нагласата и на двете е такава вече. Тъй като 3месечната ми виза ще изтече след 20тина дни ме интересува какъв е реда за да удължа легално престоя си тук до Нова Година да речем- в коя институция трябва да отиде зет ми за да уредим въпроса. Благодаря на тези,които се отзоват на питането ми!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано13.10.04 11:23



институцията, към която трябва да се обърнете се казва IND.

web - http://www.ind.nl/nl/index.asp
телефон - 0900 1234561 /10 цента/мин/

според мен това което искаш няма да стане. Ако получиш различна информация ще ми е интересно да я споделиш

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано13.10.04 13:38



не съм чувала з а нещо подобно, но ако стане, сподели, че ще е полезно.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 13:16



Много благодаря за отговорите! Няма да я бъде тая работа, аз мислех да ангажирам зет си само ,ако е някаква процедура в местна институция,въобще няма да му създавам проблеми на човека. Те тия холандци и без това са едни много особененни по отношение на разни документации и процедури.Със здраве и още веднъж благодаря!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Авторsiko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 22:57



ama samo edin nachin za udaljavane na prestoia:
hvashtash edin holandetz i pochvash da vartish tzentrofugata denonoshto t.e. toi spira da pere na raka.
za da ne si narushi novopridobitoto udobstvo toi shte podade dokumenti i si ostavash tuk da dondurkash bebeto na sestra ti



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: siko]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 09:32



Сико,Сико ей заради такива като тебе сме я докарали дотам,че да трябва да се молим за нещо елементарно. С право се отнасят към българите с пренебрежение,защото подобни екземпляри ни носят славата навред.Жалко, много жалко.Иска ми се това дето си го написал да беше шега, но нито тона ти нито езика ти ме навеждат на тази мисъл. Бъди здрав и по-разумен от днес!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано15.10.04 10:46



Ами как да е на шега, когато достатъчно много наши сънароднички и сънародници го играят този сценарий?! Това си е черен хумор, но не неоснователен. И не мога да разбера защо заради такива като Чико да сме я докарали дотам и докъде точно сме я докарали. Да се молим за нещо елементарно ли? Ти ако се молиш, аз не се моля, а искам. Ако не дадат, значи не може, без значение дали искаш, или се молиш. Но някои са свикнали да се молят.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: Diana]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано15.10.04 11:18



Diana, искам да те успокоя и да ти обърна внимание че независимо каква националност имаш, с изключение EU, няма да ти се разреши законно превишаване на тримесечния престой в NL, дори и американка или японка да беше. Включително, дори и съпруг да си намериш междувременно. Така че това за българите и пренебрежението си е твоя лична идея и вероятно имаш нещо предвид, като го казваш. Това само за инфо.
Друго, навита ли си на една по сериозна дискусия на темата повдигната от Сико, без обиди, ругатни и псувни. Просто за мен това е една интересна и неизвестна материя. Като начало имам няколко въпроса, разбира се ако ти се занимава:
- наистина ли раждането на племеника ти изостава с 1 месец от термина, та да се налага впоследствие промяна на периода на престой.
- през трите месеца, и евентуалното продължение, което планираш в NL, къде живееш, с какво се храниш, кой те издържа, джобни пари, транспорт. Имаш ли застраховки, примерно медицинска.
- нямаш ли в Бг някакъв вид работа, учение, ангажименти, та можеш да си позволиш 3 и поввче месечен престой, просто така, някъде си. Това примерно аз не само не мога да си го позволя, но и не мога да си го помисля даже, така са и поне 60% от по добрата част от нидерландците.

ми това е, благодаря, и ако искаш и ти питай нещо

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: пeпo]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 12:28



Ей тука весело живеете в този форум. На тоя Един зеления не искам да му отговарям,че нещо много надут ми се вижда този човек- не ми се сърди, ама ако почнем да я нищим ще вземем и да се наплюем и ще стане една...Що тъй не понасям нравоучителния тон не знам.
А пък ти пепо ми беше полезен/на с отговора си и при това той беше много добронамерен , та ще ти отговоря. И защо си мислиш,че ще береш ядове ?!?!
Ама то като анкетна карта това бе човек А, и няма да се псуваме ,обещавам! по повод на успокоението - сигурно си прав/а ама ако бях японка най-вероятно нямаше да ме ограничават колко време мога да стоя при сестра си, нали? А пък и аз много генерално се изказах, но страшно се подразних на това мнение,грешка- хора всякакви,нрави тоже.
- няма да закъснее 1 месец,по-малко ,но ще се получи така,че човека тъкмо ще се роди и аз ще отлетя. Аз няма да съм кой знае каква помощ те тука им осигуряват мед сестра от болницата ,поне с Крис така беше. Ама пусто като се навие човек за нещо и .Аз се развих вече, ако минеше номера мине ама изобщо не е проблем.
- е как къде живея у сестра си разбира се ,те имат много прилична 3 етажна къща.Тез вити стълби обаче са ми много неудобни заради малкия на всеки етаж има по една малка метална вратичка,която всеки път трябва да заключвам с резето та да не би да полети надолу ,ако е горе и обратното. Не ми е нужен транспорт ние се разхождаме пеш ,ходим по магазините пеш,а когато е по-далече зет ми ни разкарва с колата. Най- се кефя на едно устройство забравих как се казваше - едно такова мини екранче и на него си гледкаш къде е мястото където отиваш.Въвеждаш данните и така,аз не се интересувам много от коли и за пръв път виждам.Обаче като идват в БГ това чудо не работи, нямали сме такава система.Храня се с каквото си сготвим ,аз не съм много от ядящите тъй че това е последната грижа.Аз си имам мои лични пари ,но не мисля,че ми се налага много често да ги харча . А застраховка имам от Алианц от тия с 'assistance' абе недай си боже ако се наложи там на едно номерче звъним и ...Пази боже!!!
- Мога да си позволя престой точно сега- така се случи , ама не "някъде си" аз все пак съм у сестра си. ТЕ си бяха в БГ и на тръгване ме затъртиха като багаж.Дърпах се аз много се дърпах, ама решиха,че това ще ми е от полза.Един вид разтоварване.И да ти кажа,аз един път ще река да се поглезя ей така само за себе си да мисля и тука в нета пак ме изловиха с въпроса " аджеба как така , не ми ли е съвестно" Затова ще се направя,че не съм прочела въпроса
- за това какво могат и не могат да си позволят холандците аз не съм компетентна да говоря.Моите наблюдения са върху родата само и да ти кажа позволяват си доста неща хората, ама сигурно са някои късметлии.
Няма нужда да ми благодариш! А пък и аз не зная какво да питам.
И няма да си търся съпруг междувремнноаз чакам той да ме намери като му дойде времето
Това интернета е като някоя зараза и откъде го изкопах тоя форум да ме питаш не мога да ти отговоря.



Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: Diana]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано15.10.04 13:04



нали, весело си живеем.
Вярно GPS автонавигацията не работи в Бг, стига някъде до Словения и Чехия. Ама за какво ти е автонавигация, акто можеш да се ориентираш по небето, звездите и релефа.
По въпроса за "японката", неудобно ми е да се повтарям за четвърти път, но ще го направя за твов добро и персонална еманципация. При сестра ти никой не би могъл да те ограничи да стоиш, но виж в NL, дори и японка да беше, пак нямаше да стане работата.
Наистина да знаеш че твоите са късметлии. Особено ако смяташ че зет ти може да се дигне и да постои в BG три месеца и половина, ей така на гости, да знаеш че това е наистина ОРГОМНО изключение.
Хайде със здраве и минавай пак насам.
А моите въпроси са продиктувани от разни наблюдения, които дори и без да съм мнителен, са доста впечатляващи.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Eдин]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 13:33



В отговор на:

аз не се моля, а искам



Пак добре, като не каза , че направо си вземаш.



Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: пeпo]  
АвторDiana (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 13:43



А мнителен си,значи мъж ,а? Аз като видях един мъж и особено като ми запирказва за звездите и много се разприказвах нещо и аз Зет ми не може да стои 3 месеца в БГ къде ти, тез къщи и коли братче да не са му паднали на човека от небето Сутрин излиза и се прибира вечер , а телефона продължава да му звъни. Само като е в БГ е спокоен и никой не му звъни.
Извинявам се много дето заради мене се повтори 4 пътипо въпроса за японката. Аз нямам проблем със самочувствието си на българка, дано не си ме разбрал погрешно.
А снощи се поровихме малко със зетя тука в една тема, ама забравих сега коя беше-обсъждахте кои чужденки били най-хубавите.Много се смя и като му казах,че са ми предложили да се поогледам за мъж- аз му превеждах по диагоналната система.Пиши казва едно благодаря на българските мъже ,че не забелязват хубавите си български жени ,че да може ние чужденците да се уредим. Казва те вашите очи нямат Много готин човек е той и им се радвам много на двамцата.Такива ми ти работи! Айде и ти със здраве, спирам,че да не ме напсуват дето си бърборя с тебе.
Благодаря ти още веднъж и внимавай с наблюденията!



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Scott]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано15.10.04 15:34



Хайде да уточня, за да не излезе пак нещо, което не съм казвал. Става дума за холандската администрация. На администацията в едно демократично или поне искащо да минава за демократично общество се молят хора, които си носят робската психика или поне инфериорния комплекс от минали времена.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Eдин]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 16:20



Много ми е интересно как прави холандската администрация разлика между 'молба' и 'искане'? Или може би г-н Един толкова се е отърсил от робската психика, та чак се самонавива че е така.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Scott]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано15.10.04 17:30



Не е там въпросът. От друга страна, само вмятам, е интересно защо в българския език се използва думичката "моля", а в английския и холандския се използва думичакта "питам" или "искам". Това, разбира се, е отразено много добре в речниците. Английското "искане" (request или application) много бързо се превръща на български в "молба", че и в някои по-стари форми като "просба" или русизма "прошение".

Важното е с какво самочувствие подхождам аз в случая:

1. Мисля ли си, че ще получа по-добро обслужване или по-благоприятно за мен решение, ако им се моля по-усърдно?

2. Знам ли си правата или си мисля, че те зависят от усърдието, с което се моля?

3. Гледам ли на спазването или неспазването на правилата (или просто на изпълнението на нечии служебни задължения) като на благоволение от страна на администрацията?

4. Мисля ли си, че администрацията е всемогъща?

5. Обичам ли да ближа задници и липсва ли ми тази възможност? В тази връзка не е ли носталгията ми към България предизвикана от факта, че там мога да ближа задници колкото си искам и дори повече?

6. Страхувам ли се от произвол?

и т.н. и т.н.

За разлика от други, аз не смятам, че съм се отърсил напълно от робската психика и си го признавам. Но все пак съм постигнал нещо, като например да не си мисля, че "ме карат да се моля за елементарни неща".

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 15.10.04 17:32.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Scott]  
АвторMarra (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 17:57



Scott, imam edin vupros kum teb : mojesh li da spomenesh njakolko sluchaja, v koito e bilo zaduljitelno podavaneto na molba kum holadskata administrazija?
Da ne ostanesh s pogreshnoto vpechatlenie, che se zajazdam, prosto az sum v NL ot godina i polovina i dosega ne mi se e nalojilo da napisha nito edna molba, ta mi stana interesno.
Blagodarja ti za otgovora.



Тема Re: Администрацията в Холандиянови [re: Marra]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 18:16



И на мен не ми се е налагало никога да пиша 'молба' до Холандската администрация. Може би защото живея в Шотландия.
А като се замисля и до Шотландската администрация не съм подавал 'молба'. Което не ми пречи да започвам писмата си, когато 'искам' нещо от някого с едно 'моля'.



Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: Diana]  
АвторDevoika (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 23:14



Auuuu, iskam i az edin takav holandez.
Kade go namerihte, be jeni? Az sam tuk ot 2 godini i vse ne moga da si hvana niakoi.



Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: Diana]  
АвторMичeтo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 01:04



Този зет има кашта, кола, а пишка има ли?



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Diana]  
Авторchinchilla (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 19:58



Абе ти вместо тук да пишеш, вземи иди питай , където трябва. И така, и така няма какво да губиш според тук присъстващите. Щом мъжа на сестра ти е холандец шансовете да намерите добро за вас решение нарастват.
Със сигурност на една от рускините тук, майка й дойде. Да й помага за новороденото. Срока беше 3 месеца. Но те намериха начин да й удължат и след това. А руснаците са си с визи по-принцип. Но дали важи това само за майката или и друг от семейството - незнам. Пък една друга поне 10 пъти ми каза, че майка ми може да дойде без проблем , когато родя. Та накрая трябваше да обеснявам, че българи могат да дойдат и без виза за 3 месеца...ама това и голямото й учудване е друг въпрос ;)
Така, че докато не чуеш един и същ отговор поне от двама служители на холандската администрация - горе главата.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: chinchilla]  
Автор PuckMan ()
Публикувано16.10.04 20:54




Първия разумен постинг в тая тема!


Редактирано от PuckMan на 16.10.04 20:55.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: chinchilla]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано16.10.04 21:47



а кога ще раждаш?
и не си се похвалила?



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: chinchilla]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 23:55



V kashti li shte rajdash?



Тема Re: ще бера ядове с тая тема, ама...нови [re: Diana]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 00:48



Stoi si krotko i ne beri mnogo grigi. Nikoi ne go gree, che si presrochila s 1-2 meseca. Posle si hvastash samoleta za BG i tolkova... Radvaite se na (budestoto) bebe i ne se zanimavai s razni institucii, tolkova sa bavni, che do 2 meseca i otgovor niama da poluchish...

Ako puk mnogo se pritesniavash, napravi edno krugche do BG i se vurni. Zetia da ti napravi pokana za vseki sluchai i tolkova. Nikoi niama da te gleda dali sled vrustaneto si bila 3 mes. v BG....



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Авторchinchilla (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 13:59



Това е само в план, Памира. ...Но понеже съм голяма паника в това отношение, всички се чудят как да ме успокоят и стимулират да взема решението.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Krista]  
Авторchinchilla (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 14:03



Не бих искала. Виж, чудя се, като му дойде времето, дали да не се върна в БГ.



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: chinchilla]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано17.10.04 22:07



а, ето един казус при който си нямам идея какво се прави. Двамата родители българи стоят в NL с VTV-та, и им се ражда детенце.
Какви документи ще получи и как точно? Ясно че не може да стане нидерландче, ама как ще може да стои с мама и тати? Или ще чака в БГ 6 месеца да вземе MVV?

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: пeпo]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 22:34



ako bahstat e hol. a maikata chujdenka - pak e sastoto, zashtoto sega detzata priemat grajdanstvota na maikata a ne hol. na bahstata pri smeseni brakove.
deteto shte chaka 3g za da knadidatsva za hol. grajdanstvo



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Krista]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано17.10.04 22:42



къде ще чака? с какви документи? колко струват? защо ще кандидатства за хол. гражданство?

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: пeпo]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 23:28



spored novia zakon - pri smeseni brakove pri maika chujdenka detzata ne poluchavat hol. grajdanstvo avtomatichno a grajdanstvoto na maikata.
ako s ajiveli 3 g v nl mogat da kandidatsvat za hol. grajdanstvo.
akavo se poluchava - tzialoto semeistvo holantzi ( maikata mejduvremenno e vzela grajdanstvo, ako imat drugi detza - te sasto hol.) a poslednoto dete s chujdo grajdanstvo
imashe edno predavne po tv za tova



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: пeпo]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано17.10.04 23:33



пепо, вие да не чакате детенце бре?
чак се притесних.
споко бе, никой няма да прави невръстното дете да чака горкото само в бг за МВВ.
кандидатства си просто детето за МВВ от тук, и това е:-)))



Тема нищо не разбрах!нови [re: Krista]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано17.10.04 23:34



въпроса беше за българско семейство, което стои в NL с VTV. ражда им се дете. Какво става? Къде стои детето?

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: нищо не разбрах!нови [re: пeпo]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 23:37




pepo tova hipotetichen sluchai li e ili vie planirate neshto... ah, palavnitzi takiva



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано17.10.04 23:38



е, ма защо ще се притесняваш от такива работи!
не бе, ние нашия план сме го изпълнили, пък и напоследък ми лизнаха(взеха) таксата за "onbepaalde"-то та ми е тъмно пред погледа.
Викам си chinchi как ли ще я прецакат по тая линия. Ама аре, не да сме живи и здрави.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: нищо не разбрах!нови [re: Krista]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано17.10.04 23:40



за мен е хипотетичен, за други може би не.
Иначе то всичко първо е хипотетично, после - 'земе та стане.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: пeпo]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 23:41



e, ama nali pak neshto shte poluchish sled tova



Тема Re: Удължаване на туристическа виза в Холандиянови [re: пeпo]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано17.10.04 23:42



голям палавник си пепоооооооооо.
хайде сега признавай си без бой, че нещо хм, холандче ще си имате май , а?
те като ти я лизнаха таксата, поне хабер пратиха ли ти някакъв?



Тема това никой не гарантиранови [re: Krista]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано17.10.04 23:44



наапротив, ясно е казано, плаща се за КАНДИДАТСТВАНЕТО

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: това никой не гарантиранови [re: пeпo]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 23:52



i nie platihme i sega chakame, ama drug nachin niama.

zashto da ti otkajat? nadiavam se da ne si v kriminalnite registri....



Тема Re: това никой не гарантиранови [re: Krista]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 23:57



otivam da spia i da sanuvam slaki sanishta za holandska esen i balgarska lutenitza.
utre shte pravia lutenitza ...mmmmm... vkusno



Тема Дианче,нови [re: Diana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 12:54



гледам, че имаш грешна представа за някои неща... ама за няколко месеца - няма да я поправиш.



Тема Не бе Дианче, не!нови [re: Diana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 14:10



Зле си му обяснила на човека за БГ жени и мъже... ама хайде, няма да обяснявам, че едва ли ще ме разбереш...



Тема Но ненови [re: PuckMan]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 16:37



първия неразумен коментар... ама хайде - нямя да се заяждам повече!



Тема heheheeeeheнови [re: пeпo]  
Авторchinchilla (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 17:09



"Викам си chinchi как ли ще я прецакат по тая линия. "

Хихи, ама вече ме видя и прецакана.
Споко, никак не съм притеснена. И ти не се притеснявай. ;))) Но шом имаш интерес ще се опитам да намеря някоя българка родила в България, женена за българин, при това и двамата да са с " bepaalde tijd " vervlijfsdocument. И ще споделя пътя , по-който е минала. Ако не намеря, ще трябвате да почакате и да натрупам аз опит. Макар, до като стане това може да не отговарям на някое от по-горните условия. хихи

...Едно обаче знам: няма два случая, които да са получили едно и също разрешение ...



Тема Re: heheheeeeheнови [re: chinchilla]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 19:09



gledah pak edno predvane po tv - pokazvaha semesitva koito imat razreshenie za prestoi a detzatat im niamat, mnogo absurdna situatzia.... ta tezi detza kato stanat na 18g veche sa nelegalni tuk i poneje ne mogat d arabotiat zapochvat da prodavat narkotitzi. dari ima tziala sotzialna programa za tozi problem, t.e. toi ne e izoliran.
taka che tuk v nl vsichko e vazmojno



Тема Re: сериозно...нови [re: chinchilla]  
АвторDanaya (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 12:16



Сериозно, някой има ли инфо как би се решил такъв случай за който говори Пепо- родители българи с verblijfsvergunning, на които им се ражда дете в Холандия? Какъв документ за престой получава детето?

Ние сме такъв случай, е засега нямаме дете, но активно работим по въпроса.....



Тема Re: сериозно...нови [re: Danaya]  
АвторKrista (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 13:05



niama strashno, shtom pepo e tuk s detzata si



Тема най ме е страх от няма страшнонови [re: Krista]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано19.10.04 13:22



Моите деца не са се раждали в NL, за идването си са кандидатствали по общия ред в един различен, по-евтин, определено по-добър и вече безвъзвратно отминал исторически период. Освен това дори и тогава са си чакали МВВ то в Бг. Техния случай няма нищо общо с проблемите, които би имало българско семейство, на което в момента се роди дете. Все едно да кажеш, на Колумб не му е била нужна залена карта за да открие Америка, нито са му взимали пръстови отпечатъци.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема много ме кефи тази фразанови [re: пeпo]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано19.10.04 13:38



Behaalde resultaten uit het verleden bieden geen enkele garantie voor de toekomst.


откривам в нея дълбок философски смисъл, който надхвърля конкретното и законово регламентирано използване.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема именнонови [re: пeпo]  
Авторchinchilla (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 20:54



След една година я камилата , я камиларя.



Тема Ne razbiram ne6toнови [re: Diana]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 20:53



Ne razbiram za kakva turisti4eska viza stava vypros?????? Nali ve4e nqma takiva vizi za bylgari v EU? Az dokolkoto znam vseki moje da stoi tam do 3 meseca na vseki 6 meseca i nikoj ne izdava takiva tursiti4eski vizi??? Mnogo 6te se iznenadam ako ot holandskoto posolstvo v bg sa ti izdali takava?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.