Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Влизането в ЕС, или за ...  
Автор PuckMan ()
Публикувано11.10.04 23:48



Доброто и лошото, което очаква България от присъединяването ни с ЕС.
Не крия, че темата ми е провокирана от *pearl , и се надявам и тя да вземе участие в нея.
Разчитам на аргументирани и обосновани мнения.

П.П. Защо повдигам тази тема тук, а не в съответния клуб? Защото тук са хората които имат поглед и в България и в ЕС. Смятам, че мястото и е тук.

Редактирано от PuckMan на 12.10.04 00:11.



Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: PuckMan]  
Автор PuckMan ()
Публикувано12.10.04 00:00



Като повдигнал тави тема, нека първо да се изкажа и аз.
Моето мнение за това е : Изключително благотворно влияние!
1. Разширяване на икономическите контакти и пратньорство. /може и да е малко във весникарски стил но това е факт /
2. Повишаване на културата на отделния индивид и разширяване на мирогледа му.
3. Даване на тласък / най-сетне/ в развитието на средна класа.
4. Повишаване на доходите на всеки българин /желаеш това и полагащ необходимите усилия /
5. Подобряване на правната култура.

малко на страни : Защо слагам на пето място правната култура/и правораздаването/ ? Според мен, тази система е следствие от икономическата обстановка в съответната страна. Не правосъдието създава корупцията, а корупцията създава удобна среда за себе си, чрез такава правна система.

Ами честно да си кажа, не съм много по писането! Предпочитам да чета!



Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: PuckMan]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 00:04



Аз не веднъж съм поставяла този въпрос, но инверсно - каква алтернатива има България извън ЕС, и как противниците на присъединяването виждат бъдещето на страната.
Ни дума, ни вопъл, ни стон.
Да се отрича е най-лесно и безотговорно.



Тема към *pearlнови [re: PuckMan]  
Автор PuckMan ()
Публикувано12.10.04 00:07



*pearl, наистина съм учуден от негативното ти мнение по този въпрос!
Нещо не разбирам. Казваш че си с икономическо образование. Не виждаш ли добрите страни в това присъединяване? Какво лошо намираш в това?
Не искам да се засягаш от въпросите ми, но съм на обратното мнение и смятам, че това е една от малкото светлинки в тунела.



Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: PuckMan]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 11:04



imam poznati v polsha - dosta sa zamojni imat dobur bisnes i t.n. srestnahme se po vreme na otpuskata ni v BG i ne mojete da si predstavite kolko se oplakvat ot posledstvijata na vlizaneto v EC vsitsko va ramkite na den - dva poskapnalo 3 puti - prosto taka pred ochite na horata - bez objasnenija bez nisto dori nesta koito i predi tova bili skapi - bilo ogromno satresenie - kazaha mi edin den si kopuvali meso ot mesarnizata za 30 Zloti na drugija den struvalo veche 90 Zloti - ne tse te ne mogat da si go kupjat no imalo hora koito ne mogat veche da si go kupjat, a puk zaplatite i pensiite kakto moje da se predpoloji ne se uvelichili ni nai malko puk kamo li 3 pati



Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: viva]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано12.10.04 12:24



едно от отрицателните явления, свързано с присъединяването към ЕС е че ще се даде (и вече се дава) много храна на спекуланти от най-различен вид и размер да лъжат и без това катастрофичното и мизантропично настроено население. Така става вече с недвижимите имоти, ще стане и с манджата.
Конкретно, не знам откъде ги изрови тия числа, но 90 злоти са около 21 евра. Ако наистина на такава цена се продава месото в Полша, мога само да им съчувствам, но мисля че не ЕС е виновен за това. Тука в NL, в една от относително по-луксозните вериги супермаркети

тази седмица кило кайма 50%/50% говеждо/свинско се купува за 3.49 евро. Нерде Стамбул нерде Филибето!
А по въпроса за имотите, явно някои хора искат да внушат че ЕС, това е само Флиит стриит и Шан-зеле-зе. Да, ама не!

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!

Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: viva]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано12.10.04 12:24



Това не е довод в полза на твърдението, че влизането в ЕС е лошо. Всички предпочитаме да разглеждаме нещата в краткосрочен план. А в същото време е нопрмално всички да мислят за бъдещето на децата си. Всеки преход е труден и винаги има субекти, готови да се възползват от това (например търговците в случая). Тези цени няма да могат да бъдат поддържани дълго време, също както стана и с поскъпването след въвеждането на еврото в еврозоната. Хубавите неща никога не идват даром.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: viva]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано12.10.04 12:53



Полша не е БЪлгария. Тук подобно събитие директно в рамките на броени дни ще затрие половината население.

Разберете, че примерно в планините живеят предимно хора с по 50- 60-, максимум 80 лв пенсия. Пред подобно събитие хора, които и сега са гладуващи.....еми всеки под определена граница доходи ще издържи броени дни, преди да се разболее или умре.

Не става дума просто за кайма или месо. Тези хора и сега не ядат месо. Има обаче транспорт, лекарства, услуги, обикновено битово ежедневие като телефони, ток.....сега някой ще каже, има ниви с картофи, или гора за дърва...ама горите са на съответния собственик, все още в по-голямата си част на държавата, а картофите се вадят, ако си ги посадил....

Уверявам ви, че ви е бледа фантазията да предположите как живеят някои хора и сега.
Е, подобно събитие ще има ефекта на ураган.

Ще отнесе всеки под определена граница на доходи. Щом това е криза за заможни поляци, тогава в България.....не ща да си представям.



Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: Eдин]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано12.10.04 12:56



Какво ще посъветваш тези хора, които споменавам по-горе, да пият една студена вода и да умрат за благото да влезем в ЕС?



Тема Re: Влизането в ЕС, или за ...нови [re: viva]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано12.10.04 13:40



Да, цените трябва да станат "европейски", нали ще се премине към обща валута. Проблемът е в доходите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.