Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 11.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема В Испания е било по-добре от САЩ  
АвторAмepиkaннeц (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 04:30



Някой ще ми каже ли дали е верно това,че плащали повече в Испания за нискоквалифициран труд?Тука плащат по 5.15 $ на час за копане на канал.
В Испания зимали по 30 евро и нагор,а тукъ малку давът.
Аз съм учил,ама за какво?Завърших тука и пак не си признават техните американски сертификати.Имах А и Б само като оценки.Искат сега да имам 2 години експириънс,но как да имам като не ми дават да почна.В един омагьосан кръг съм сега.



Тема Re: В Испания е било по-добре от САЩнови [re: Aмepиkaннeц]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 23:43



5.15 щатски долара х 8 часа копане = 41.20 долара / 1,22892 /курс долар за евро на xe.com за днес/ = 33.53 евро
т.е. вземащите 30 евро/ден в Испания не са по-добре. Особено, ако не са на трудов договор и не им се плаща осигуровка, платен отпуск /30 календарни дни/, празнични дни /около 15 в годината/ и др.
Тук ОБЩ работник с британски произход не се наема за по-малко от 70 евро до 90, а в някои случаи дори 100 евро на ден. Испанците вземат по-малко. Доколкото чух от едни англичани, едни българи по строежите вземали 60 евро/ден.
Има много по-приятни и лесни начини да се изкарат пари.



Тема За какъв канал говориш?нови [re: Aмepиkaннeц]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 23:57



В Америка никой не копае канали на ръка, а оператор на багер връзва $60/час, че и повече със собствена машина.

Отиди в която и да е субурбия и почни да косиш трева. Аз плащам на бразилците $50 за 30 минути косене.

И ако си А и Б досега да си в офис.

Невярвам да си толкова некадърен.

УСПЕХ



Тема Re: В Испания е било по-добре от САЩнови [re: Aмepиkaннeц]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 00:37



Моя приятелка завърши Международни отношения,говори 5 езика,а тука е касиерка в магазин.А,честито!После ми говорете колко били преуспели българите в чужбина.Де да беше така.Робството наричате успех.
О,неразумни юроде....



Тема Re: В Испания е било по-добре от САЩнови [re: янa]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 00:42



Спокойно мога да кажа, че аз успях. Вече не трябва да ходя на работа.

Твойта приятелка с 5 езика, вероятно е добре ако е в магазин дето се ходи само с appointment и е не е прието да се пита за цената.

Ако не е некъдарна не би могла да е зле.



Тема Янини интерпретации...нови [re: Eric]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.10.04 00:56



Най-вероятно в директен превод това означава, че знае да казва "Добър ден" на български, руски, влашки и също така с шиптарски и с шопски акцент и това за Яна е "говори 5 езика". Да не говорим, че е нужно да имаш не само квалификация, а и personality....



Тема Re: Янини интерпретации...нови [re: no_bs]  
Авторaмepиkaнeц (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 03:33



аз бях в офис но за 6 седмици и питах шефа ми дали ще ме назначи за постоянно,каза ми не,а ме хвалеше много.Така и не разбрах защо?И се самоуволних.



Тема Re: В Испания е било по-добре от САЩнови [re: янa]  
Авторфoмa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 13:50



Четох те в клуб "Емиграция" дето са ти проверявали за татуировка от фирмата за работа...кандидатсвала си за Дубай...горкичката



Тема Re: В Испания е било по-добре от САЩнови [re: фoмa]  
Авторmadrid4anina (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 18:34



33evro-USA
30evro-ESPAСA/i e mnogo po-evtino/
bil sam i na dvete mesta-az li4no predpo4itam espaсa



Тема Re: В Испания е било по-добре от САЩнови [re: madrid4anina]  
АвторValenciano (Нерегистриран)
Публикувано07.11.04 15:12



Boli te glavata chaval!!!!!!
Ti 4uva6 li se kakvi gi govori6??????????
Da si 4ul ot USA da imigrirat v Espaсa?????
Niama i da 4ue6,no obratnia variant e fakt i ezednevie.
I kude vidia "PO-EVTINOTO" tuk?????
V niakoe zabraveno ot Boga selo li???
A niakoi da ti e RAZKAZVAL kakvi sa razhodite v gradovete ot ranga na Madrid ,Valensia i Barcelona??????
Palia4o




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.