Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Краят на емиграциятанови  
АвторЖoзeфф (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 09:26







Тема Re: Краят на емиграциятанови [re: Жoзeфф]  
АвторZavar6ila v 4uzbina studentka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 11:09



Ok, 6te se varna, ama drug pat!
Za6toto ne moga da mi zaplatjat obrazovanieto v 4uzbina, ne vjarvam da polu4a adekvatno na diplomata mi zapla6tane i bitov zivot, a osven tova kak da se borja s mafijata, na kojto e trudno da objasni6 4e si zavar6il v 4uzbina...i nesamneno 6te se sblaska6.
No rano sutrin, s tozi posting malko smjax ne e zle.
Za men v BG njama bade6te!



Тема Re: Краят на емиграциятанови [re: Zavar6ila v 4uzbina]  
АвторЖoзeфф (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 12:09



Ок. Икъде си плати образованието?В Германия ли?
И защо си мислиш, че щом си завършила в чужбина някой е длъжен да ти осигури работа?! Ако струваш-намираш си работа, ако не- с дипломата на полето.
Радвам се че разсмях едно селянче, което си мисли че някой му е длъжен, защото е в чужбина.
Права си, за теб в Бг няма бъдеще.Така че-спокойно



Тема Re: Краят на емиграцията-според стъкмистиката?нови [re: Жoзeфф]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано06.08.04 12:15



СТЪКМИСТИКАКога я измислихте тази дума бре, хора?

По едно време, преди мноооого години, наричаха "статистиката"
лъже-наука, сега - стъкмистика

Не съм учещ се в чужбина студент, за да си имам тези дертове, имам някакъв малък 30 г опит в бизнес в чужбина, и което най често чувах в Бг, като предлагах някаква алтернатива за бизнес беше " ТУК ТОВА НЕ ВЪРВИ!!!"

Дано по младите да имат повече късмет със идеите си от загнилия капитализъм, иначе...

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...


Тема Re: Краят на емиграциятанови [re: Жoзeфф]  
Автор dma (irq)
Публикувано06.08.04 12:35



Аман от този вестник!

Това че има млади връщащи се в България е факт, това че има млади, които биха се върнали на драго сърце, ако се подобрят някой работи - също, но това изобщо не значи, че едва ли не всички ще го направят, а още по-малко, че никой няма да тръгне навън. "Краят на емиграцията" - дрън-дрън та пляс.

Абе то стига човек само да види заглавието "Май (от кога журналистите използват тази дума?) иде (това аз мога да го кажа, ама един журналист да го напише във вестник, е срамота) краят на емиграцията".

Медиите в България са безумно зле!

Но нали съм свикнала да гледам пълната част от чашата.. Добре е че правят такива бази-данни, добре е че студенти се събират да дебатират над този проблем, добре е че нещата започват да мърдат. Особено ми хареса фразата "Идеята на асоциацията е да заобиколим държавата. Не да я накажем, но да покажем, че можем да се справим и без нея". Мдам, не може да се чака на държавата за всичко, особено в момент от развитието и като този, в който е сега.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Мафиянови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 12:38



Вчера се видях с един много добър приятел,който в момента учи в САЩ и е в Бг за 1 месец.Там работи в банка...и изобщо, момчето е оправно и точно.С него имаше и още едно интелигентно момче,което пък си е дошло от Япония - и то следва там.Стана много приятен разговор между стари приятели.Естественно, че нещата се завъртяха и около ситуациите в тези държави.За Япония... явно там е доста различно, и е трудно да се прави паралел.Но момчето каза, че със сигурност ще се върне.Жестока скъпотия.Той живее в Токио.
За пича в Щатите, който всъщност ми е по близък. Чета пресата, вика, но като се прибрах виждам, че трудно може да се разбере ситуациата от вестниците.Там пише криминални новини и други жълти неща. Казва-чета само за престъпност, а като се прибрах...не се сблъсках с нея. Нека някой от вас, ако е бил жертва на престъпник-побой, грабежизнасилване да пише,за да направим една по-обективна преценка.Защото от това-някой казал, че друг му казал...тоя филм, някой са го гледали-казяаше се Кит.
Та така.Аз също съм завършил образованието си в чужбина, с това не парадирам като госпожицата "edna zavurshila v chujbina"
амми си намерих работа. Момчето в щатите ми разказа за каква полицейщина става въпрос там Честно казано не щем :) това да ми дойде на главата. Едва ли не полицейски терор и следене тип neighbourwatch.
Всъщност, по някое време ще се окаже, че нещата не са толкова зле,колкото някои ги описват.
Дайте примери.Лични!



Тема Re: Мафиянови [re: Sublime]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано06.08.04 12:59



Примери - куп....искаш за полицаите или за "българския начин на бизнеса"?

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...


Тема Re: Мафиянови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 13:05



Да, искам пример, че си станал обект на насилие, кражба последната една година.Че са ти поискали рушвет за болница, или катаджий. Поискали!А не предложил. Но предполагам ще ти е по трудно,за щото отдавна си извън страната. Дай и за бизнеса, но скорошен пример.



Тема Re: Мафиянови [re: Sublime]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано06.08.04 13:32



Отказах се дори и да говоря за бизнес преди 7-8 г, ама за катаджии - една постоянна история.

На излизане от София има КПП, кудето трябва да шофираш на 30 км/ч!!! Знам го това, но на всяко идване го забравям, и като ме спират , аз направо казвам с невинно-виновна усмивка - Уфф, не съм бил тук...3, 5, 7 месеца (ИСТИНАТА!!!),пак забравих този КПП, колко е сега глобата

Последните два пъти , преди около 2 г и нещо, само ме попитаха къде живея, изпушихме по една цигара на лаф, и ме пуснаха с предупреждение да гледам пътните знаци за скороста, колкото и нелогични да ми се виждат

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...


Тема Uvazaema studentke,нови [re: Zavar6ila v 4uzbina]  
Автор vazelindion (onzi bre!)
Публикувано06.08.04 15:39



vie ste edna mnoo tapa putka!/pardon za frenskiat mi /
razbiram da si zavarshila Med. akademia/kadeto kandidatsvaha 2000 dushi za 1 miasto/ili Sof. universitet...ili neshto vaobshte deto trebe da se napanesh za da go zavarshish...A to kak beshe-edna diploma ot gimnaziiata ot Gorno-nadolnishte i edno esence i aree studenstvo...ma sha sa spra ve4e!

AKULATA MOZE DA TE NAPADNE SAMO AKO SI MOKAR!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.