Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 10.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Холандците са най-съвършения народ на светанови  
АвторlvayloNL (мeнтe) (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 16:06



... възхитен съм от тях и т.н. Абе само супер неща за тях!



Тема Re: Холандците са най-съвършения народ на светанови [re: lvayloNL (мeнтe)]  
Авторaз ( мeнтe) (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 16:33



Така е. Аз пък съм възхитен от техния начин на общуване с роднините и приятелите. Всичко е добре разпределено и красиво разписано в ахендата. А също естествеността, с която обядват в автобуса.



Тема Re: Холандците са най-съвършения народ на светанови [re: aз ( мeнтe)]  
Автор distracted (непознат )
Публикувано09.07.04 17:32



Това което винаги ме е поразявало в тези хора е умението да приемат нещата такива каквито са. Задръстване по 5-6 км, изобщо не ги впечатлява, следват си колоната, само от време на време някой сменя лентата, но винаги му правят място да влезе. Никой не свирка, никой не псува и не ти влиза с колата си в багажниката ти. А всички закъсняват и бързат за работа.
Другото което много ме изненадва е, че офиса е пълен с хора от много ранна утрин. Дошли са хората и са почнали да работят даже вече. Кафе пият чак към 9ч. когато се съберат повечко народ. общо взето всеки си седи на столчето и нещо си работи - много сериозно и съсредоточено. С други думи истински работохолици.
Също така добро впечатление прави - употребата на дрога. Има я навсякъде, свободно се купува в кофи-шопс (ама че дума стана), обаче хората не я употребяват. Или поне не в количествата и начина по който би се очаквало. почти всеки е опитвал, обаче почти никои вече не пуши трева. Те даже и цигари не пушат много. Дори според мен жените май са по-големи пушачки от мъжете.
А чистотата на улиците и градините направо е поразителна. Големите градове в Германия изглеждат като бунище в сравнение с градовете в Холандия. Навсякъде цветя и зеленина, зайчета и патки.
И хората са много любезни. Поне по-старото поколение е определено много любезно, младите са малко арогантни, но и те са много внимателни и вежливи. Такива неща у милата ни татковина няма. Там все гледат нещо да измушат, да гепат, да разбият, да излъжат, да смачкат. Една градинка да направят и веднага ще я изпомачкат и развалят. Паметник да сложиш - след 2 седмици е заминал на вторични суровини. Подивял и невъзпитан народ се оказахме. Тука българите внимават една хартийка да не хвърлят на земята, ама като се върнат на почивка в Бг ... става ... елате ни вижте. Хвърлят боклуци по улици, плажове и планини, палят огън и секат дърва, рушат с пълна сила. И викат: 'еми като нема кошче де да го фърла, кмета е виновен и е некадърен, нищо не разбирате от западен модел, това при нас го нема'. А холандеца не е такъв - той си цапа, после си плаща данъците и след него всичко се изчиства (с техника при това).
Абе какво да пиша, като само се ядосвам.

Кво шъ кажете, а?



Тема Re: Холандците са най-съвършения народ на светанови [re: distracted]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано09.07.04 18:00



Ми прав си.
Те, българите, нищо не разбират. Хич и не знаят в каква кочина живеят. Ние като дойдохме тук, станахме хора. А преди какво - свине.
Изобщо няма да си ходя аз в тази скапана държава - България. Ей, ни народа свестен, ни политиците.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Върла лъжа!нови [re: lvayloNL (мeнтe)]  
Автор dma (irq)
Публикувано09.07.04 18:08



Това е лъжа! Най-перфектни са люксембургците! Не само са търпяли холандското робство, за което още не са получили репарации, ами и не псуват прекалено много холандците*! Евала им казвам аз!

* Ежеминутните псувни зад холандските "охлюви" (караваните), тръгнали на поход лятоска из "високите планини" на Люксембург, да не се броят - това си е човещинка .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Холандците са най-съвършения народ на светанови [re: lvayloNL (мeнтe)]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 18:24



Тъй като сте подхванали хубава темичка, да взема да попитам - вярно ли е че холандците си правят състезания по (не знам как да го нарека) надсиране на крави - състезание за най-точно попадение в даден квадрат с предварителни залагания. Даваха една поредица от предавания на Джеръми Кларксън - как се забавляват нашите съседи в Европа, и там имаше такива изпълнения. Не помня обаче дали беше за Холандия или Белгия.



Тема В търсене на отговор нанови [re: Scott]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 18:38



този въпрос намерих чудесно нещо:
http://216.239.59.104/search?q=cache:5FWrRxt4BuwJ:groups.msn.com/animatiesnl/belgenmoppen.msnw+koe+poep+vierkant+spel&hl=nl&lr=lang_nl

но не и самият отговор. Сори.



Тема Re: В търсене на отговор нанови [re: aз]  
Автор Scott ()
Публикувано09.07.04 22:16



Намерих

. Трябва да се извиня на любимите ви холандци - това състезание се провежда в Белгия. Объркал съм се, защото бяха в един епизод.



Тема Re: Холандците са най-съвършения народ на светанови [re: lvayloNL (мeнтe)]  
АвторLina (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 23:48



hei, hora, vie da ne ste v depresia? ia se porazhodete malko na jug, postoite na slantze che da vi mine



Тема Re: Холандците са най-съвършения народ на света [re: distracted]  
АвторLina (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 23:50



chisti ulitzi? kato vali vseki den shte sa chisti.
minaloto liato kato ne valeshe beshe palno s kucheshki laina. i smrad... smrad...
vav frantzia gi zasmukvat sas edni spetzialni mashini. tuk takiva niama




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.