Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Що за страна е Холандия ?  
АвторПит Ko (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 13:41



Холандия, очевидно, доста се различава от другите страни на ЕС :

- тук се продава свободно индийски коноп,
- от складовете на пристанищата без ограничения се теглят стоки от третия свят, които се вкарват безмитно в останалите страни на ЕС (компютърни възли напр.)
- голяма част от офертите на "африканските сироти" (тъй самонаречените "деца и наследници" на убити африкански държавници и магистрати, които "търсят съдействие" от непознати в интернет да изнесат завещаните милиони) много често имат седалище там,
- получаваните по интернет известия за милионни печалби от "международни лотарии", също често водят натам,
- Косьо, търговеца на картофи, - и той там, заедно с "опашката",
- ето и последното изпълнение на холандците (футбола е друга тема) :
"изгоряха" 12 милиона евро в Поморие – Холандска фирма забърка България в международен скандал - Чужденците предплатили апартаменти, строителят изчезнал с парите.
Договорът е подписан преди 2,5 години. Според договорката между общинската власт и "Кепитъл граунд" строителството на комплекса е трябвало да бъде завършено тази година, а на голфигрището - през 2005 г. От около месец офисът на "Кепитъл граунд" в Поморие е затворен. На телефоните на фирмата не отговаря никой.

"В момента холандците са изградили една четвърт от постройките. Строителството обаче започна едва преди година, а от двайсетина дни пак спряло без видими причини", каза сегашният кмет на Поморие. Бизнесмени от Бургас разкриха, че веднага след като се сдобили с терена, холандците са започнали да продават "на зелено" апартаментите от селището. Квадратният метър вървял за 1000 евро. "Почти всичко вече е продадено", разказа собственик на фирма от Бургас, който също е платил за непостроен апартамент.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Та, въпроса ми към живеещите и познаващи по-добре Холандия е : как стоят нещата в тази страна ? Не е ли по-добре БГ да я вземе нея за образец за подражание и по ниен тертип да гради своя ЕО-профил ? Сигурно е изгодно, щом го правят, а ?



Тема Re: Що за страна е Холандия ? [re: Пит Ko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 14:12



Ти (или някой познат) видял ли си истински холандец по Поморийските тресавища?!

А инак - да - определено е изгодно...



Тема Re: Що за страна е Холандия ? [re: Пит Ko]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано28.06.04 14:45



таз-сутрешната разправия.
Ръководството на Шел (SHELL - Royal Dutch) системно и в продължение на много години е завишавало показателите си за налични собствени резерви петрол. Засега признанията са за около 20% завишаване, за което в последните 3 години е знаел целия съвет на директорите, включително и бившия премиер Вим Кок, който сега е в управителното тяло на корпорацията. Това се е правело с цел разбира се получаване на по високи премиални и създаване на привлекателен имидж пред потенциалните дребни акционери. След раздухването на скандала, директора (сега бивш) е помолен да се пенсионира, като за целта е компенсиран с 1,3 милиона евро бонус. Доверието в корпорацията е сринато, губещи са както обикновенно акционерите, дребни и едри, включително пак и пенсионните фондове. Затова и пак се обсъжда вдигане възрастта за пенсиониране, вече над 65 г. и т.н. и т.н.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Що за страна е Холандия ? [re: Пит Ko]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано28.06.04 15:14



Хм, интересен въпрос.
За или против наркотиците има много дискусии. Нали не смяташ, че тук всичко живо е дрогирано и децата от детската градина се друсат здраво. Всъщност може и така да мислиш - аз така мислех в началото заради хомобраковете. Мислех си, че едва ли не ще се блъскам в хомо двойки и няма да срещна нормални хора.
Досега не съм получавал от Холандия съобщения за печалби. Всичките ми писма са от САЩ.
Ако имаш информация за престъпления, няма да е зле да ги кажеш в полицията, а не по форумите.
За фирмата за Поморие нищо не се знае. Разследванията срещу нея тук са започнали на 14.Април.2004. Мога да дам връзка към вестника. Това, което не си написал, е че фирмата се занимава само и единствено с Поморие. Виж на сайта www.pomorie.nl. От тази фирма да правиш изводи за държавата е глупави. Все едно някой да каже, че България не струва за бизнес, защото някаква фирма в нея била фантом.
Холандия не е много по-различна от другите западно европейски държави. Има си и предимства, има и недостатъци.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: ... да не си капо ... [re: Пит Ko]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 15:44



Имаше съобщение, че тези миналата седмица ги разбиха. То не се знае, дали не е имало и нашенци замесени.
Между впрочем, добри референции за въпросната холандска строителна фирма е дал лично БГ-търговския аташе в Хага.



Тема За възрастта ... [re: пeпo]  
АвторПит Ko (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 15:45



Това за пенсиониране след 65 г. може и да не е толкова тъпо ?
Някои именно тогава са най-ефективни -
виж Рейгън стана президент на 72г.
Дън Сяо Пин - и той тъдява някъде,
Новия директор на Българска Телевизия е над 75 г.
Симеончо, и той си оправи положението едва на стари години ...

В Бг има малко превратна представа за възрастта. Напр. жените след 26-28 г. се окачествяват като "стари моми" - т.е. залежала, непродаваема стока ...

А именно Холандия, пък и Дания, Испания, Норвегия на най-високо (царско) ниво доказаха, че и след 30-така момите могат добре да играят ролята на пепеляшки.

Така, че горе главите ! (Дори и плешиви или побелели)



Тема Re: ... да не си капо ... [re: Пит Ko]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано28.06.04 15:56



Мерси, да си жив и здрав. Вече съм богат, ура.
Ти пробвал ли си да си вземеш "печалбата".
На ми не ми е ясно къде е уловката? Карат те да звъниш на скъп телефон ли? И ако е така, с какво се измъкват - сигурно дават някое обяснение?

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Що за страна е Холандия ? [re: Пит Ko]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано28.06.04 16:06



Относно фирмата за Поморие, имам чувството, че е международна далавера с основно българско участие. Помниш ли случая с Булгартабак? Министърът (забравих му името) искаше да продаде Булгартабак на една фирма, която после се оказа, хм, неоткриваема. Имала само адрес в Амстердам и за телефон - само мобилен. Ходеха журналисти да разследват - нищо. Какво стана с този случай, че аз май нищо не знам?
Та това в Поморие си прилича като 2 капки вода със случая Булгартабак. Тогава беше замесен министъра, сега - посолството в Хага. Абе здрав гръб имат тези фирми.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Що за страна е Холандия ? [re: Пит Ko]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано28.06.04 16:46



Холандия е нещо много различно от това, което си мислиш, че е.

България не може да подражава на Холандия, защото ако търсим из Европа хората, които най-много се различават по манталитет от българите, холандците ще бъдат с една от най-перспективните номинации.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Що за страна е Холандия ? [re: Eдин]  
АвторПит Ko (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 17:52



Много, ама много ме натъжи, да знаеш, с тази констатация ...
Тъкмо си мислех, че съм намерил търсеното решение, и ти така ме срази ...
А най-вече ми е мъчно, че и Симеончо можеше да се уреди с корона, нали ?
А сега - само стари дворци, гори, планини и баири.
Ама бая зор ще види докато ги изсече всичките и ги изнесе навън ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.