Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ами сега ??? (само до UK-ци) !!!  
Авторzoom (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 17:14



Хора ...

Направо не знам как да отиграя една много шибана ситуация - дайте мнения и акъл, please.

Значи: Хареса ме една компания. Минавам до момента трето интервю, всичко е наред. Не знам защо досега не стана на въпрос за статута ми в УК - селф- емплойд просто хората ме харесаха и не знам дали е заради това ама не ме питат за шибани визи и тем подобни въобще не стана на въпрос. Сега обаче аз попълвам договора, ОК, до 5 години назад трябва да си напиша кво съм работил и т.н. знаете как е и м/у другото като попитах как ще проверявате референсите от предишните ми работи, те казаха с писма а може и да попитат направо в Инланд ревеню, а там веднага ще им отговорят, че съм селф-емплод и ще им кажат, че нямат право да ме вземат като емплои. Кво да правя сега мааму

Няма как да си скрия номера на иншурънса, вече съм го писал в най-първия апликейшън. Визата в паспорта ми е съвсем същата като предишните студентски. Някой да си е правил полис-чек?? Някой да е бил харесван за емплои пък да е бил селф-емплои - как е оправил положението; ами ингланд ревеню ако ме хване, че бачкам като емплои кво ще стане



Тема Re: Ами сега ??? (само до UK-ци) !!! [re: zoom]  
Авторitso (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 17:35



Hi,
Ako problema ti e samo v Inland Revenue niama za kakvo da se pritesniavash.Niama zakon koito da zabraniava na self-employed persons da rabotiat kato employee t.e. mogesh da badesh ednovremenno i dvete.Tam ne znaiat kakva ti e visata pak i chestno kazano ne gi interesuva.
Drug e vaprosa kak posle shte si udalgish visata kato si ravbotil kato employed.A i ne samo za udalgavaneto.Mogat da ti napraviat problem navrashtane ako si izlizal izvan stranata.Ako si sklonen da poemesh tezi riskove togava napred.
Drugite varianti sa da im kagesh kakav ti e statuta i eventualno da kandidatstvat za work permit.No ne mislia che shte si praviat truda.
Ako rabotata ti e part-time moge da te vzemat i kato self-employed.
Uspeh!!!



Тема Re: Ами сега ??? [re: itso]  
Авторzoom (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 18:06



Ехоo не ме оставяй please, т.e. дообясни ми -> ако бъдещите ми работодатели евентуално реагират кофти като разберат са селф-емпойда, аз мога ли въз основа на нещо писано от официален орган да се обоснова, че имам право да бъда и емплои - нещо някъде да е писано по въпроса (е, не ми давайте сайтове на хоумофиса, че са ми писнали ...) нещо друго ако се намира. Как така Инланд ревеню да не знае каква ми е визата, нали ми изпращат писма постоянно - за такси-макси такива работи не идват ли тия неща от тях?? Удължаването на визата откъде ще дойде проблемът - как мога да направя така, че хоумофиса да не разбере, че съм работила като емплои (аз съм фимейл, нарочно писах в мъжки род по-горе!!)

За съжаление ще ми се наложи да ходя до България, защото паспорта ми ще изтича догодина и аз трябва да го преиздам преди да подам за 3-годишна; уърк пърмит не искам; в края на краищата бизнесвизата ще ми даде резидънс лийв то ремейн след 3/4 години, докато w.permit май не води до такива неща ... не знам ... Как по-точно на връщане на летището ще знаят като как работя, аз нали ще ги излъжа

Работата е фултайм. Благодаря за мнението, искам и други мнения да чуя обаче.



Тема Honesty is the best policy [re: zoom]  
Авторckипaджиятa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 19:23



Неам идея за законното положение, но съветът ми е -- незабавно им признай всичко. Кажи, че не си била наясно с точното положение и през уикенда като си си оформяла документите си се сетила, че може да има накакъв bearing on the matter. Остави ги тях да му мислят.

Персонел департментат им несъмнено си знае работата и законите и ще те оправи. Не те ли оправи -- не те иска достатъчно силно. Ама общо-взето няма накъде да мърдат -- запълването на средното вакантно място струва над 10 000 лири, та няма да вземат да размислят, като са на една крачка.



Тема Kaji si istinata [re: zoom]  
Авторforeigner (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 23:20



Po dobre, ne si misli, 4e Inland Revenue znae ili ne znae, ne si igrai na predpolojenia, moga da ti kaja za seriozni kompanii(Hilton Group), koito proveriavat references ot UK i BG po telefon i 4rez pisma dori kogato ve4e raboti6 za tiah i poznai kakvo se sly4va ako ne6to se razvoni .....
Ot teb ne zavisi da si advokatstva6 za statysa, nali za tova ima HR, vsi4ko e prilagane na zakona v suotvetnia sly4aj....
BTW s work permit su6to se vzima indefinate leave i residenceship, mai ne si gi 4ela mnogo strani4kite na Home Office
Anyway good luck




Тема Re: истината да им я кажа,нови [re: foreigner]  
Авторzoom (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 00:46



ама да ме бяха попитали най-малко; нали разбирате, че въобще не стана на въпрос за визи, да не ме бъркат нещо с поляците и новият им ''европейски'' стаут, знам ли. Ако се направя на ударена, винаги мога да кажа, че не са ме питали за виза, статус и пр. Иначе и с тези е така - почваш и 3-те месеца ти се водят трайъл и през това време ти правят пълен инвестигейшън от Скотланд Ярд на 5-те години тук и в БГ ...

Мога да приложа номера на китайката: Нападението - най-добрата защита: Отивам в понеделник размахвам им договора и ги питам "абе вие що не ме питате за визата ми бе'' ... И не е ли по-добре да говориш когато те питат. Аз в случая каква вина имам, че те не се интересуват от визи. Може и да нямат опит с изт.европейци ... И още един въпрос: какво пишете на Ethnic Origin - White, White European or White Other Щото ако бях второто, едва ли щях да имам всичките тез притеснения, ми не ли тъй



Тема Re: истината да им я кажа,нови [re: zoom]  
Авторckипaджиятa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 01:11



Да съм на тебе, просто отивам и се отбранявам атакувайки -- така и така, през уикенда се светнах -- Я! Ами визата ми?! Та рекох, вие си знаете законите и прочее, като Ваш служител най-добре да се отнеса към Вас.

Не бих чакал да ме питат, щото тогава вече войната е загубена -- чат си, че персонел офисърите като полицаите са много наясно с кръстоската на разговора, ходили са на курсове по консктруктивно интервюиране. Ако са забравили да зададат въпроса на интервюто и при формуляра, нищо чудно да се вбесят, че са се преметнали и -- кой на топа на устата?

Тия графи за етнически произход ги попълвам (ако е неизбежно -- много ги мразя) като бял европеец -- какво друго..? Виж, ако бях американец, щях да пиша бял друг. Бял (дюс) май го дават като обтекаема алтернатива за ония като мен дето мразят самия въпрос, щото преди години имаше протести -- откъде накъде да участваме в тая тъпа инверзия на апартейда.



Тема Re: [re: ckипaджиятa]  
Авторzoom (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 01:36



Не ги знам кво знаят и кво не знаят - първият интервюиращ (тоя дето ме натресе на другите двама) е австралиец - кой го знае и него той с какво работи и те са на визи първоначално като дойдат в УК; Най-вероятно селф-емплойд да не му говори нищо или всичко необходимо за НЕзапочване на работа. Аз съм отскоро с тая шибана виза, откакто ми я дадоха не съм си отваряла паспорта; не знам как се вирее с тва нещо, само с едно съм наясно - не е за мене тоя печат

Ако ми откажат работата - излизам и се ... няма ви кажа кво ще напрая засега
Засега лека, аз ще посънувам малко и утре пак; еми уайт юрупиън ще пиша, ко не друго поне да ги 'фане малко яд



Тема леканови [re: zoom]  
Авторckипaджиятa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 01:42



и утре -- умната :) Три интервюта са яка работа, явно не си за изпускане. А щом имаш и австралиец насреща, разчитай на симпатия -- те са абсолютно на същата база като нас в юкей. Само дето говорят езика по-добре -- не се съмнявай, че е наясно какво значи селф-емплойд. Айде късмет!



Тема Re: леканови [re: ckипaджиятa]  
Автор miravmbd (zaburzana)
Публикувано21.06.04 11:47



На мен паспорта винаги са ми го искали в първия ден,т.нар индакшън деи,след като вече ми е била предложена работата.Засега само две работи съм работила де та нямам много опит.Но доколкото знам (работих в пърсоннел депратмент,ще ти проверят визата,ще те разследват относно легалността и докато не ти се оправи статута няма да ти разрешат да започнеш работа.
Поне това беше случая с една канадка,която манагерите и я бяха назначили без много много да питат и после иди и я оправяи.Кореспонденции с Хоум офиса и стресови ситуации.Та си попитай ти и не разчитаи на голяма компетенция от страна на интервиюиращия зада си избегнеш неприятните моменти в последствие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.