Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Специално за Един  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 23:35



7-8 случая на "ливанска примка" за седмица хвана БОРИКА

Засечени нови измами с дебитни карти у нас

Мошениците вече оставят телефонен номер за помощ на банкомата, вместо да искат ПИН-кода лично

Нови 7-8 случая на най-разпространената форма на измама с дебитни карти "ливанска примка" е засякла БОРИКА само през юни, съобщи пред БТА шефът на Банковата организация за разплащане с използване на карти (БОРИКА) Александър Матрозов.
Случаи на измами с използване на "ливанска примка" бяха засечени у нас преди две години. При този вид измама в четеца на банкомата се поставя примка и след транзакция устройството не връща картата. Тогава се появява "доброжелател", който предлага помощ, но изисква от потърпевшия да си каже ПИН-кода.
При новите случаи, засечени сега, пак се поставя примката в четеца на банкомата, но вместо да се явява на място "доброжелател"-измамник, на самия банкомат е поставена бележка с изписан номер на GSM, на който да се обадят пострадалите при проблеми с устройството. След обаждането от другата страна отново искат от гражданина да си каже ПИН-код.
"Ливанска примка" и "алжирско Ви" са двете най-разпространени форми на измами с карти. Механизмът им е сходен. Единственият начин да се предпазят гражданите от злоупотреба е никога, при никакви обстоятелства и на никого да не казват ПИН-кода си, каза Матрозов. Този номер не е необходим дори на банката, издател на картата, нито на БОРИКА за отблокирането на невърнати от устройството карти или за преиздаването на изгубени карти, посочи той.
Към 1 юни статистиката на БОРИКА показва, че за първи път броят на издадените и обслужвани от БОРИКА карти е надхвърлил 3 милиона и е достигнал 3 097 531. Инсталираните банкомати са 1418, от които 447 са в София, а броят на ПОС-терминалите е 4648, като от тях 1658 са в столицата.



Тема Re: Специално за някоя синови [re: няkoя cи]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано07.06.04 09:24



Защо пък го пускаш тук специално за мене? Аз също чета вестници. Никога не съм казвал, че в България не се правят измами с дебитни и кредитни карти. За разлика от теб аз не вадя такива новини от вестниците и не ги размахвам където ми падне. Освен това чета не само български вестници, та знам, че такива измами стават навсякъде по света и България с нищо не е особена в този смисъл. Ако ще ми размахваш такива дописки, по скоро погледни заглавието -- "ливанска примка". Ливанска. Та тези работи ако обичаш си ги обсъждай с приятелките на кафе, тюхкай се и кърши ръце артистично, ако от това ти става по някакъв перверзен начин по-хубаво, "как' Сийке".

Отличителната черта на такива мърморани като теб е, че си мислите, че по някакъв начин България и българите са уникални и непременно трябва да са международно изтъкнати в нещо по възможност лошо. Иначе не бихте спали спокойно.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 07.06.04 09:32.



Тема Re: Специално за някоя синови [re: Eдин]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 09:55



О, щеше ми се по някакъв начин да ти се отплатя за готварските рецепти, които разпространяваш в клуб ''Готварски рецепти". Все пак, начинът на поднасяне на информация трябва да е адекватен на получаващия, нали?



Тема Re: Специално за Единнови [re: няkoя cи]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано07.06.04 11:06



Само че аз не разбрах за какво им е на мошениците ПИН кода? В смисъл, че освен този код им трябва и дебитната карта, нали? А във вестника не пише как открадват самата карта. Особено с номера по телефона.
Може би блокират в банкомата картата, разбират ПИН кода и изпращат човека вкъщи с думите, че на другия ден ще му върнат картата.
Друг начин е евентуално след като са разбрали ПИН кода да изпратят джебчия след човека да му открадне картата.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Специално за Единнови [re: lvayloNL]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 13:38



Аз и преди съм чела за "ливанската примка". Номерът е, че картата ти остава напъхана в банкомата и той блокира. Има и друг по-перфектен. Монтира се микрокамера на банкомата, с която се засичат пин кода. После колко му е да те нападнат след 50 м. и да ти свият картата.



Тема да наистина, картата как се взима?нови [re: няkoя cи]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано07.06.04 14:10



може ли някой да ми обясни как по точно се монтира микрокамера на банкомата, така че да ми гледа в пръстите. Аз съм техничар човек, може и по на кратко. Къде стои камерата, къде проводниците, антената, захранването, записващото устройство и т.н. После, абе вие като ползвате банкомати, не гледате ли?
Тия работи да не ги пише във вестник "Нощен труд" дето дори и датата не му е вярна?

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: пeпo]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.06.04 14:23



Най-хитрите, наслушах се на такива истории във Франция, не взимат картата (защо им е да рискуват толкова?!), а просто я копират.

Слага се устройство за четене на магнитните карти на цепката на АТМ-а, в която се пъха картата и данните се прибират тихо и кротко. После се прави копие на картата в някое тъмно мазе (и в светъл апартамент става разбира се ).

А за мястото на камерата зависи явно от "топологията" на терена . Добавка: Пак във Франция, на бензиностанция май беше, бяха сложили камера в една кола, паркирана в близост до апарата за плащане и са прибирали кодовете така.

Да не говорим колко балъци изгоряха преди време (дори един тук в Люксембург) с най-смешната техника. Работят в пицарии, ресторанти, магазици и вместо да минават картата през четеца пред очите на клиента го правят с гръб към него и прекарват картата през "личния" им магнитен четец . Рядко глупави хора, защото ги хващат за нула време.

Така де, исках да кажа, че много рядко взимат картата, просто я копират.

There's no place like 127.0.0.1

Редактирано от dma на 07.06.04 14:24.



Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: пeпo]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 15:04



Има ли електронно издание на "Нощен труд"? Мисля, че не. Аз не съм техничар, но поне за захранването сигурно е на батерии.
Ами то в съвременната микроелектроника има устройства с размери на зрънце. Чувал ли си как в БГ с устройство и нотбук от разстояние ти засичат кода на заключването на колата? По-нататък е лесно.
А, пропуснах да ти кажа - онзи проблем в ТВ беше от раззеленилото се под прозореца ми дърво.



Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: dma]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано07.06.04 15:09



Така както го казваш съм съгласен.
Не бях се сетил, че може да я копират. Ама пак не ми е ясно като я копират - какво? Записват информацията на друга празна карта ли? Трябва да имат доста техника.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: lvayloNL]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано07.06.04 15:17



Това все пак не са обикновени улични джебчии! А колкото до техниката -- не е никак сложна, ама ти трябва да си наясно с това.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: няkoя cи]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано07.06.04 15:27



устройства с размерите на зрънце има, но батерии с такива размери няма. После, казахме че това, което камерата "вижда", трябва или да го запише някъде, или да го излъчи. Излъчването по принцип е доста енергоемка дейност и батерийките никак няма да са малки. За записването също са необходими енергия и обеми. После има и друго, вярно е че електронните устройства може да са миниатюрни, но ако са пределно сложни, "гълтат" доста енергия и също се нуждаят от принудително охлаждане, примерно вентилатор. Виж си примерно процесора на ПЦ-то, вярно че е малък, но без вентилатор, дето е 5 пъти колкото него, може да стои само на витрина.
Пък и за какво говорим, подобни устройства не са безплатни и с тях разполагат вероятно в ЦРУ, МИ5 и т.н. Не съм уверен че си струва да се слагат по софийските банкомати.
Това за кода за отключване на колите е друга история. По принцип, най-малкия проблем е да отключиш или влезеш в една кола. Трудностите започват след това. Сериозната защита против кражба на кола никога не е по вратите. Те се затварят колкото да не избяга котката...

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: lvayloNL]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.06.04 15:27



Ами те копират данните от картата върху "девствена" такава - можеш да си купиш тонове. И не е нужна някаква кой знае каква техника, това е магнитна лента все пак. Всичко се намира, особено в Интернет, стига да иска човек.

Много от кражбите на карти спират само до копирането на кредитни карти, защото в магазините, единственото, от което имаш нужда като валидация на транзакцията, е един подпис. Това с кодовете (нужни главно за директно дебитиране на сметките) си е все пак по-сложно. Например в Люксембург, от много време всички АТМ-и се "прибират" в антретата на банките и по улиците трудно ще намериш. Това намалява значително рискът някой да сложи незабелязано камера.

И нещо, което може да се стори интересно.. Нали сега се говори за клетките на Ал Каида и другите терористични организации. Е, те боравят с такива карти адски много.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: пeпo]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 16:48



За добри коли си струва автомобилната мафия да се охарчи.
Ама жигулата на нашите 20 год. си стоя на тротоара без някой да я пипне.
Само като започна кризата някой закъсал сиромах и източи бензина за 5 лв.



Тема Re: да наистина, картата как се взима?нови [re: Eдин]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано07.06.04 17:22



Всъщност прав си. Като се замислих, хич не е трудно.
Когато бях в университета, имаше една групичка, която продаваше фонокарти. От по-старите - с магнитна лента, не с чип. Те купуваха нова карта и я копираха много пъти върху празни такива. Даже не купуваха празните, ами събираха от хората употребяваните.
Мисля си, че щом те са имали сметка да се занимават с това, колко по-голяма сметка биха имали, ако се занимават с дебитни карти.
Чудя се защо още дебитните карти са с магнитна лента, а не с чип, както е chipknip-a?

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: §©§Я§С§Ю, §й§Ц §г§д§С§У§С§Ю §Т§С§Я§С§Э§Я§С, §Я§анови [re: пeпo]  
Автор§Я§c§b§a§c §r§Ъ (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 17:39



§У§г§Ъ§й§Ь§а §г§У§м§в§Щ§С§Я§а §г §Т§м§Э§Ф§С§в§Ъ §Ъ §ў§м§Э§Ф§С§в§Ъ§с §Ю§Ц §У§м§Э§Я§е§У§С. §і§м§Ш§С§Э§с§У§С§Ю, §й§Ц §Ц§Ю§а§и§Ъ§Ъ§д§Ц §г§С §Я§Ц§Ф§С§д§Ъ§У§Я§Ъ. §Ј§Ъ§Ш §г§Ц§Ф§С §Ь§С§Ь§У§а §г§д§С§У§С §б§С§Ь, §Х§С §г§Ц §г§Ю§Ц§с §Э§Ъ?

11 §Т§м§Э§Ф§С§в§Ъ, §й§С§г§д §а§д §Ю§Ц§Ш§Х§е§Я§С§в§а§Х§Я§С §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§С §Ю§в§Ц§Ш§С §Щ§С §Ь§в§С§Ш§Т§Ъ §Я§С §Ь§а§Э§Ъ, §г§С §С§в§Ц§г§д§е§У§С§Я§Ъ §У §Є§г§б§С§Я§Ъ§с

7 §р§Я§Ъ 2004 | 14:41 | §Ў§Ф§Ц§Я§и§Ъ§с "§¶§а§Ь§е§г"



11 §Т§м§Э§Ф§С§в§г§Ь§Ъ §Ф§в§С§Ш§Х§С§Я§Ъ, §й§С§г§д §а§д §Ф§а§Э§с§Ю§С §Ю§Ц§Ш§Х§е§Я§С§в§а§Х§Я§С §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§С §Ю§в§Ц§Ш§С , §Щ§С§Я§Ъ§Ю§С§У§С§л§С §г§Ц §г §Ь§в§С§Ш§Т§Ъ §Я§С §Э§е§Ь§г§а§Щ§Я§Ъ §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ, §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §С§в§Ц§г§д§е§У§С§Я§Ъ §У §Є§г§б§С§Я§Ъ§с §б§а §У§в§Ц§Ю§Ц §Я§С §Ю§Ц§Ш§Х§е§Я§С§в§а§Х§Я§С §г§б§Ц§и§а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с. §Ј §С§Ь§и§Ъ§с§д§С §г§С §е§й§С§г§д§У§С§Э§Ъ §Ъ §Т§м§Э§Ф§С§в§г§Ь§Ъ§д§Ц §г§Э§е§Ш§Т§Ъ. §ґ§а§У§С §Щ§С§с§У§Ъ §б§в§Ц§Х §Ў§Ф§Ц§Я§и§Ъ§с "§¶§а§Ь§е§г" §Ф§Э§С§У§Я§Ъ§с§д §г§Ц§Ь§в§Ц§д§С§в §Я§С §®§Ј§І §Ф§Ц§Я. §ў§а§Ы§Ь§а §ў§а§в§Ъ§г§а§У, §Ь§а§Ы§д§а §в§м§Ь§а§У§а§Х§Ъ §Х§Ц§Ы§г§д§У§Ъ§с§д§С §Я§С §Т§м§Э§Ф§С§в§г§Ь§Ъ§д§Ц §г§Э§е§Ш§Т§Ъ, §е§й§С§г§д§У§С§л§Ъ §У §а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С. §©§С§Х§м§в§Ш§С§Я§Ъ §г§С §Ъ §Х§У§С§Ю§С§д§С §в§м§Ь§а§У§а§Х§Ъ§д§Ц§Э§Ъ §Я§С §Ю§в§Ц§Ш§С§д§С - §Т§м§Э§Ф§С§в§Ъ§Я §Ъ §е§Ь§в§С§Ъ§Я§Ц§и.
§Ј §г§б§Ц§и§а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С §а§д §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§С §г§д§в§С§Я§С §г§С §е§й§С§г§д§У§С§Э§Ъ §г§Э§е§Ш§Ъ§д§Ц§Э§Ъ §Я§С §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§С§д§С §Ї§С§и§Ъ§а§Я§С§Э§Я§С §г§Э§е§Ш§Т§С Ў°§±§а§Э§Ъ§и§Ъ§сЎ±, §г§м§У§Ю§Ц§г§д§Я§а §г §б§а§Э§Ъ§и§Ц§Ы§г§Ь§Ъ§д§Ц §е§й§С§г§д§м§и§Ъ §У §·§Ц§д§С§ж§Ц, §­§Ц§Ф§С§Я§Ц§г §Ъ §Ў§Э§С§Ь§С§Э§С §Х§Ц §¦§Я§С§в§Ц§г, §і§Э§е§Ш§Т§С Ў°§Ї§С§е§й§Я§С §б§а§Э§Ъ§и§Ъ§сЎ± §Ъ §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§Ъ§д§Ц §а§в§Ф§С§Я§Ъ, §Щ§С§Я§Ъ§Ю§С§У§С§л§Ъ §г§Ц §г §У§м§б§в§а§г§Ъ§д§Ц §Я§С §й§е§Ш§Х§Ц§Я§и§Ъ§д§Ц §У §г§д§в§С§Я§С§д§С. §¬§в§С§Ш§Т§Ъ§д§Ц §Я§С §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ §г§С §Ъ§Щ§У§м§в§к§У§С§Я§Ъ §а§д §б§С§в§Ь§Ъ§Я§Ф§Ъ §Я§С §д§м§в§Ф§а§У§г§Ь§Ъ §и§Ц§Я§д§в§а§У§Ц. §і§Э§Ц§Х §Ь§С§д§а §Х§а§Ь§е§Ю§Ц§Я§д§Ъ§д§Ц §Я§С §а§д§Ь§в§С§Х§Я§С§д§Ъ§д§Ц §Ь§а§Э§Ъ §Т§Ъ§Э§Ъ §ж§С§Э§к§Ъ§ж§Ъ§и§Ъ§в§С§Я§Ъ, §д§Ц §Т§Ъ§Э§Ъ §б§в§а§Х§С§У§С§Я§Ъ §У §д§в§Ц§д§Ъ §г§д§в§С§Я§Ъ, §б§в§Ц§Х§С§Х§Ц §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§С§д§С §Ъ§Я§ж§а§в§Ю§С§и§Ъ§а§Я§Я§С §С§Ф§Ц§Я§и§Ъ§с Europa Press. §±§в§Ц§г§д§м§б§Я§С§д§С §а§в§Ф§С§Я§Ъ§Щ§С§и§Ъ§с §Ц §Ъ§Щ§У§м§в§к§У§С§Э§С §г§м§л§а §Ъ §г Ў°§Я§Ц§а§д§а§в§Ъ§Щ§Ъ§в§С§Я§Ъ §Ю§С§Я§Ъ§б§е§Э§С§и§Ъ§ЪЎ± §Я§С §е§Э§Ъ§й§Я§Ъ §Т§С§Я§Ь§а§Ю§С§д§Ъ §Ъ §в§С§Щ§Ю§Я§а§Ш§С§У§С§Я§Ц §Я§С §Ь§в§Ц§Х§Ъ§д§Я§Ъ §Ь§С§в§д§Ъ.
§°§д §¤§Э§С§У§Я§С §Х§Ъ§в§Ц§Ь§и§Ъ§с §Я§С §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§С§д§С §б§а§Э§Ъ§и§Ъ§с §г§м§а§Т§л§Ъ§з§С, §й§Ц §в§С§Щ§г§Э§Ц§Х§У§С§Я§Ц§д§а §Я§С §Т§С§Я§Х§С§д§С, §г§м§г§д§С§У§Ц§Я§С §Ф§Э§С§У§Я§а §а§д §Т§м§Э§Ф§С§в§г§Ь§Ъ §Ъ §е§Ь§в§С§Ъ§Я§г§Ь§Ъ §Ф§в§С§Ш§Х§С§Я§Ъ, §Ц §Щ§С§б§а§й§Я§С§Э§а §б§в§Ц§Щ §С§б§в§Ъ§Э. §і§Э§Ц§Х§г§д§У§Ъ§Ц§д§а §Ц §е§г§д§С§Я§а§У§Ъ§Э§а, §й§Ц §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§С§д§С §Ф§в§е§б§С §Ц §Ъ§Щ§У§м§в§к§У§С§Э§С §Ь§в§С§Ш§Т§Ъ §Я§С §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ §а§д §б§С§в§Ь§Ъ§Я§Ф§Ъ§д§Ц §Я§С §д§м§в§Ф§а§У§г§Ь§Ъ §и§Ц§Я§д§в§а§У§Ц §У §®§С§Х§в§Ъ§Х §Ъ §У §б§в§Ц§Х§Ф§в§С§Х§Ъ§с§д§С §Я§С §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§С§д§С §г§д§а§Э§Ъ§и§С. §±§в§Ъ §Ь§в§С§Ш§Т§Ъ§д§Ц §Ц §е§б§в§С§Ш§Я§с§У§С§Я§а §Я§С§г§Ъ§Э§Ъ§Ц §г§в§Ц§л§е §г§а§Т§г§д§У§Ц§Я§Ъ§и§Ъ§д§Ц §Я§С §Ь§а§Э§Ъ§д§Ц, §г§Ц §б§а§г§а§й§У§С §У §Ъ§Щ§с§У§Э§Ц§Я§Ъ§Ц§д§а §Я§С §б§а§Э§Ъ§и§Ъ§с§д§С. §±§в§Ц§Х§б§а§й§Ъ§д§С§Я §а§Т§Ц§Ь§д §Щ§С §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§Ъ§и§Ъ§д§Ц §Т§Ъ§Э§Ъ §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ §а§д §У§Ъ§г§а§Ь §Ь§Э§С§г, §а§г§Я§а§У§Я§а Toyota Land Cruiser §Ъ BMW X-5.
§Є§г§б§С§Я§г§Ь§С§д§С §б§а§Э§Ъ§и§Ъ§с §б§а§г§а§й§У§С, §й§Ц §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§Ъ§и§Ъ§д§Ц §г§С Ў°§Ъ§г§д§Ъ§Я§г§Ь§Ъ §г§б§Ц§и§Ъ§С§Э§Ъ§г§д§Ъ §У §а§д§Ь§Э§р§й§У§С§Я§Ц§д§а §Щ§С §г§Ц§Ь§е§Я§Х§Ъ §Я§С §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ§д§Ц §Ъ §в§С§Щ§Т§Ъ§У§С§Я§Ц§д§а §Я§С §Ц§Э§Ц§Ь§д§в§а§Я§Я§Ъ§д§Ц §Ъ§Ю §г§Ъ§г§д§Ц§Ю§Ъ §Щ§С §Т§Э§а§Ь§Ъ§в§С§Я§Ц §б§а§г§в§Ц§Х§г§д§У§а§Ю §б§а§в§д§С§д§Ъ§У§Я§Ъ §Ь§а§Ю§б§р§д§в§Ъ, §а§Т§а§в§е§Х§У§С§Я§Ц §г§м§г §г§б§Ц§и§Ъ§С§Э§Ц§Я §Щ§С §и§Ц§Э§д§С §г§а§ж§д§е§Ц§вЎ±.
§Ј §з§а§Х§С §Я§С §г§б§Ц§и§а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С §У §Ю§С§Х§в§Ъ§Х§г§Ь§а§д§а §б§в§Ц§Х§Ф§в§С§Х§Ъ§Ц §·§Ц§д§С§ж§Ц §Ц §Т§Ъ§Э§С §в§С§Щ§Ь§в§Ъ§д§С §Я§Ц§Э§Ц§Ф§С§Э§Я§С §в§С§Т§а§д§Ъ§Э§Я§Ъ§и§С, §У §Ь§а§с§д§а §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §ж§С§Э§к§Ъ§ж§Ъ§и§Ъ§в§С§Я§Ъ §Х§а§Ь§е§Ю§Ц§Я§д§Ъ§д§Ц §Ъ §в§Ц§Ф§Ъ§г§д§в§С§и§Ъ§а§Я§Я§Ъ§д§Ц §Я§а§Ю§Ц§в§С §Я§С §а§д§Ь§в§С§Х§Я§С§д§Ъ§д§Ц §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ, §Ь§С§Ь§д§а §Ъ §Ц §б§в§а§Ю§Ц§Я§с§Я §У§м§Я§к§Я§Ъ§с§д §Ъ§Ю §У§Ъ§Х. §±§в§а§Ю§Ц§Я§Ц§Я§Ъ§д§Ц §Х§С§Я§Я§Ъ §Я§С §Ь§в§С§Х§Ц§Я§Ъ§д§Ц §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ §Т§Ъ§Э§Ъ §Я§С Ў°§г§м§л§Ц§г§д§У§е§У§С§л§Ъ §Ь§а§Э§Ъ §У §г§д§в§С§Я§Ъ, §Щ§С §Ь§а§Ъ§д§а §Т§Ъ§Э§Ъ §б§в§Ц§Х§Я§С§Щ§Я§С§й§Ц§Я§Ъ §Ь§в§С§Х§Ц§Я§Ъ§д§Ц §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ, §Ф§Э§С§У§Я§а §а§д §Є§Щ§д§а§й§Я§С §¦§У§в§а§б§СЎ±. §µ§г§д§С§Я§а§У§Ц§Я§Ъ §г§С §Ъ §Э§Ъ§и§С§д§С, §Щ§С§Я§Ъ§Ю§С§У§С§л§Ъ §г§Ц §г §д§в§С§Я§г§б§а§в§д§Ъ§в§С§Я§Ц§д§а §Я§С §Ь§в§С§Х§Ц§Я§Ъ§д§Ц §Ь§а§Э§Ъ §Х§а §г§д§в§С§Я§Ъ§д§Ц §б§а §б§в§Ц§Х§Я§С§Щ§Я§С§й§Ц§Я§Ъ§Ц §Ъ §б§в§Ц§Х§С§У§С§Я§Ц§д§а §Ъ§Ю §Я§С §й§Э§Ц§Я §Я§С §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§С§д§С §а§в§Ф§С§Я§Ъ§Щ§С§и§Ъ§с. §°§Т§л§а §а§г§Ц§Ю §Ь§в§С§Х§Ц§Я§Ъ §Ь§а§Э§Ъ §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §а§д§Ь§в§Ъ§д§Ъ §б§в§Ъ §а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С.
§±§в§Ц§г§д§м§б§Я§Ъ§д§Ц §Ъ§Щ§б§а§Э§Щ§У§С§Э§Ъ §Я§а§У§С §Ъ §Я§Ц§б§а§Щ§Я§С§д§С §Х§а§г§Ц§Ф§С §г§Ъ§г§д§Ц§Ю§С §Щ§С §Ъ§Щ§У§м§в§к§У§С§Я§Ц §Я§С §Ь§в§С§Ш§Т§Ъ §Я§С §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ. §ґ§Ц §г§Ъ §Я§С§Т§Ц§Э§с§Щ§У§С§Э§Ъ §Я§с§Ь§а§с §Ь§а§Э§С, §б§в§Ц§Х§г§д§С§У§Э§с§У§С§л§С §Ъ§Я§д§Ц§в§Ц§г, §Я§С §б§С§в§Ь§Ъ§Я§Ф §Я§С §д§м§в§Ф§а§У§г§Ь§Ъ §и§Ц§Я§д§м§в, §Ъ §б§в§Ъ§У§м§в§Щ§У§С§Э§Ъ §Ь§м§Ю §Я§Ц§с §Ь§а§Я§г§Ц§в§У§Ц§Я§Ъ §Ь§е§д§Ъ§Ъ §Ъ §Ь§Ц§Я§а§У§Ц §а§д §Т§Ц§Щ§С§Э§Ь§а§з§а§Э§Я§Ъ §Я§С§б§Ъ§д§Ь§Ъ. §±§в§Ъ §б§а§д§Ц§Ф§Э§с§Я§Ц§д§а, §г§а§Т§г§д§У§Ц§Я§Ъ§Ь§м§д §Я§С §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§С §й§е§У§С§Э §г§д§в§С§Я§Ц§Я §к§е§Ю §Ъ §г§Э§Ц§Х §Ь§С§д§а §г§Э§Ц§Щ§Ц§Э §Х§С §б§в§а§У§Ц§в§Ъ §а§д§Ь§м§Х§Ц §Ъ§Х§У§С, §б§в§Ц§г§д§м§б§Я§Ъ§и§Ъ§д§Ц §Ф§а §Ъ§Щ§Х§Ц§Т§У§С§Э§Ъ, §Я§С§Я§С§г§с§Э§Ъ §Ю§е §Я§с§Ь§а§Э§Ь§а §е§Х§С§в§С §Ъ §Ъ§Щ§й§Ц§Щ§У§С§Э§Ъ §г §Ь§а§Э§С§д§С, §й§Ъ§Ъ§д§а §Ь§Э§р§й§а§У§Ц §Т§Ъ§Э§Ъ §Я§С §д§С§Т§Э§а§д§а.
§±§в§Ъ §г§б§Ц§и§а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §Щ§С§Х§м§в§Ш§С§Я§Ъ §а§Т§л§а 15 §Х§е§к§Ъ ЁC 11 §Т§м§Э§Ф§С§в§Ъ, §Х§У§С§Ю§С §е§Ь§в§С§Ъ§Я§и§Ъ §Ф§в§С§Ш§Х§С§Я§Ъ, §Ъ§г§б§С§Я§Ц§и §Ъ §Ф§в§С§Ш§Х§С§Я§Ъ§Я §Я§С §­§С§д§У§Ъ§с. §Є§Щ§У§м§в§к§Ц§Я§Ъ §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §а§Т§Ъ§г§Ь§Ъ §У §Х§У§Ц §Ш§Ъ§Э§Ъ§л§С, §б§в§Ъ §Ь§а§Ъ§д§а §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §а§д§Ь§в§Ъ§д§Ъ 9-§Ю§Ю §б§Ъ§г§д§а§Э§Ц§д, 120 §з§Ъ§Э. §Ц§У§в§а §У §Т§в§а§Ы, §Я§с§Ь§а§Э§Ь§а §б§а§в§д§С§д§Ъ§У§Я§Ъ §Ь§а§Ю§б§р§д§в§Ъ §г§м§г §г§б§Ц§и§Ъ§С§Э§Ъ§Щ§Ъ§в§С§Я §г§а§ж§д§е§Ц§в, §г§б§Ц§и§Ъ§С§Э§Я§а §Ц§Э§Ц§Ь§д§в§а§Я§Я§а §а§Т§а§в§е§Х§У§С§Я§Ц §Щ§С §Ъ§Щ§У§м§в§к§У§С§Я§Ц§д§а §Я§С §Ь§в§С§Ш§Т§Ъ§д§Ц §Я§С §Ь§а§Э§Ъ, §Ю§Я§а§Ш§Ц§г§д§У§а §Ъ§Я§г§д§в§е§Ю§Ц§Я§д§Ъ §Ъ §Ф§а§Э§с§Ю §Т§в§а§Ы §ж§С§Э§к§Ъ§У§Ъ §Х§а§Ь§е§Ю§Ц§Я§д§Ъ §Щ§С §г§С§Ю§а§Э§Ъ§й§Я§а§г§д §Ъ §в§Ц§Ф§Ъ§г§д§в§С§и§Ъ§а§Я§Я§Ъ §Я§а§Ю§Ц§в§С.
§°§д§Ь§в§Ъ§д§Ъ §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §г§м§л§а §Ъ §д§в§Ъ §Ь§Э§С§У§Ъ§С§д§е§в§Ъ §Щ§С §е§Э§Ъ§й§Я§Ъ §Т§С§Я§Ь§а§Ю§С§д§Ъ, 17 §ж§С§Э§к§Ъ§У§Ъ §Ь§в§Ц§Х§Ъ§д§Я§Ъ §Ь§С§в§д§Ъ §Ъ §Ъ§Я§г§д§в§е§Ю§Ц§Я§д§Ъ §Ъ §Ц§Э§Ц§Ь§д§в§а§Я§Я§а §а§Т§а§в§е§Х§У§С§Я§Ц §Щ§С §ж§С§Э§к§Ъ§ж§Ъ§и§Ъ§в§С§Я§Ц§д§а §Ъ§Ю. §°§д §г§Э§Ц§Х§г§д§У§Ъ§Ц§д§а §г§м§а§Т§л§Ъ§з§С, §й§Ц §в§С§Щ§Ь§в§Ъ§д§Ъ§с§д§С §б§в§Ц§Х§б§а§Э§С§Ф§С§д §Я§а§У§С §г§Ъ§г§д§Ц§Ю§С §Щ§С §ж§С§Э§к§Ъ§ж§Ъ§и§Ъ§в§С§Я§Ц §Я§С §Х§Ц§Т§Ъ§д§Я§Ъ §Ъ §Ь§в§Ц§Х§Ъ§д§Я§Ъ §Ь§С§в§д§Ъ, §г§м§г§д§а§с§л§С §г§Ц §У §Щ§С§Ю§Ц§Я§с§Я§Ц§д§а §Я§С §Ь§Э§С§У§Ъ§С§д§е§в§С§д§С §Я§С §е§Э§Ъ§й§Я§Ъ§с §Т§С§Я§Ь§а§Ю§С§д §г §д§С§Ь§С§У§С, §Ь§а§с§д§а §г§Э§Ц§Х §г§б§Ц§и§Ъ§С§Э§Я§С §д§Ц§з§Я§Ъ§й§Ц§г§Ь§С §Я§С§Ю§Ц§г§С Ў°§Щ§С§б§а§Ю§Я§сЎ± PIN-§Ь§а§Х§С §Ъ §Х§С§Я§Я§Ъ§д§Ц §Я§С §У§м§У§Ц§Х§Ц§Я§Ъ§д§Ц §У §е§г§д§в§а§Ы§г§д§У§а§д§а §Ь§С§в§д§Ъ. §Ј §б§а§г§Э§Ц§Х§г§д§У§Ъ§Ц §Х§С§Я§Я§Ъ§д§Ц §а§д §Ю§С§Ф§Я§Ъ§д§Я§С§д§С §Э§Ц§Я§д§С §Ъ §Ь§а§Х§м§д §г§С §в§С§Щ§й§Ъ§д§С§Я§Ъ §а§д §б§а§в§д§С§д§Ъ§У§Я§Ъ§д§Ц §Ь§а§Ю§б§р§д§в§Ъ §Ъ §б§в§Ц§з§У§м§в§Э§с§Я§Ъ §б§а§г§в§Ц§Х§г§д§У§а§Ю §Я§Ц§а§Т§з§а§Х§Ъ§Ю§Ъ§с §г§а§ж§д§е§Ц§в §Я§С §ж§С§Э§к§Ъ§У§Ъ §Ь§в§Ц§Х§Ъ§д§Я§Ъ §Ь§С§в§д§Ъ.
§±§в§Ъ §а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С §Я§С §Ъ§г§б§С§Я§г§Ь§Ъ§д§Ц §а§в§Ф§С§Я§Ъ §Я§С §в§Ц§Х§С §г§С §Т§Ъ§Э§Ъ §а§д§Ь§в§Ъ§д§Ъ §Я§с§Ь§а§Э§Ь§а §Ь§в§С§Х§Ц§Я§Ъ §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§С ЁC §к§Ц§г§д §Ь§а§Э§Ъ §Ю§С§в§Ь§С Toyota Land Cruiser, §Ц§Х§Я§С Toyota Rav cuatro, Mercedes Sport Coupe, Mercedes §Ь§Э§С§г A, Chrysler Voyager, Toyota Corolla, Seat LeЁ®n, Skoda Octavia §Ъ Seat Ibiza. §Ј §з§а§Х§С §Я§С §а§б§Ц§в§С§и§Ъ§с§д§С §г§Ц §в§С§Щ§й§Ъ§д§С§к§Ц §Я§С §Т§м§Э§Ф§С§в§г§Ь§Ъ§д§Ц §г§б§Ц§и§Ъ§С§Э§Я§Ъ §г§Э§е§Ш§Т§Ъ §в§м§Ь§а§У§а§Х§Ц§Я§Ъ §а§д §Ф§Э§С§У§Я§Ъ§с §г§Ц§Ь§в§Ц§д§С§в §Я§С §®§Ј§І §Ф§Ц§Я§Ц§в§С§Э §ў§а§Ы§Ь§а §ў§а§в§Ъ§г§а§У. §Ў§Ь§и§Ъ§с§д§С §б§в§а§Х§м§Э§Ш§С§У§С §Х§С §Ц §У §з§а§Х §Ъ §Я§Ц §г§Ц §Ъ§Щ§Ь§Э§р§й§У§С§д §Я§а§У§Ъ §С§в§Ц§г§д§Ъ, §Ь§С§Ь§д§а §Ъ §Ъ§Щ§Щ§Ц§Ю§У§С§Я§Ц §Я§С §Я§а§У§Ъ §С§У§д§а§Ю§а§Т§Ъ§Э§Ъ.



Тема ааа, да , разбирамнови [re: §Я§c§b§a§c §r§Ъ]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано07.06.04 17:45



абе прав си в общи линии. Колкото и да не ми се иска, не мога да не се съглася, особено по въпроса за "§Щ§С§Я§а §г §Т§м§Э§Ф§С§в§Ъ §Ъ". Това си го казал много на място. Право куме та в очи!

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема евриканови [re: §Я§c§b§a§c §r§Ъ]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано07.06.04 17:49



знам какво е това.
Това е копие на магнитния запис на дебитната карта на "някоя си" в формат unicode. Ама съм досетлив, а!

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Виж как го правят ''техничарите''нови [re: пeпo]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 20:41



http://novini.dir.bg/news/news.php?id=316771&textfield=борисов



Тема Re:отговориха ти какнови [re: lvayloNL]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 13:39



Испания са били предотвратени мащабни измами на българска банда с кредитни карти

10.06.04 11:33
Източник: FOCUS

Владислав ПУНЧЕВ

Испанската Гражданска гвардия предотврати измами за милиони с кредитни карти, чиито жертви най-вероятно са щели да бъдат голям брой туристи в Палма де Майорка, пише Última Hora Menorca. Престъпна група, съставена от българи, е изобретила модерна и почти безупречна система за “размножаване” на банкови карти за електронно разплащане. Българите са щели да монтират фалшиви клавиатури върху банкоматите, които “запомняли” PIN-кода на клиента и в последствие придобитите по този начин данни били прехвърляни в компютър на престъпниците.
25-годишният Кирил Е.Т., 33-годишният Кирил П.Л. и Росен Й.К. на 29 години пристигнали във вторник на летище Сон Сант Хоан с полет от София. Никой от тях не е имал предишни криминални прояви в Испания. Те влезли в страната като туристи. Служителите на летището, обаче, установили, че тримата българи носят със себе си голямо количество електронна техника с висока точност, за да са обикновени туристи. Те били отделени от туристическата група, с която пристигнали и след проверка на багажа им били открити скрити процепи, в които се поставят картите в банкомати, няколко клавиатури за такива устройства, портативен компютър и матрици за банкови карти. Според служител на испанските органи на реда, тримата българи планирали да инсталират фалшивите клавиатури на улични банкомати, най-вероятно в края на седмицата, когато контролът върху устройствата е по-малък.

PIN-кодът, въвеждан от туристите, които прибягвали до услугите на банкомат, попадали в ръцете на престъпниците. Те планирали да копират данните на картите, получени чрез фалшивите клавиатури, в компютър и оттам ги трансферирали в “празни карти”. Когато туристите откриели измамата, престъпниците щели да бъдат вече много далеч, отбелязва изданието. Представители на Гражданската гвардия коментират, че са предотвратили значителни измами, която биха се отразили много негативно на имиджа на Палма де Майорка.



Тема Re: §©§Я§С§Ю, §й§Ц §г§д§С§У§С§Ю §Т§С§Я§С§Э§Я§С, §Я§анови [re: §Я§c§b§a§c §r§Ъ]  
Авторжeнaтздж (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 13:52



Божееее, как успях да асимилирам цялата тая информация? Ами аз съм ГЕНИЙЙЙЙЙЙЙ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.