Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 10.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Холандиянови  
АвторHL (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 08:48



Моля някой от живеещите в Холандия да ми отговори:лесно ли се намира квартира там?Колко е наема?Кой град е най-подходящ/също и за намиране на работа/.Въобще всякаква информация би ми била от полза.Благодаря предварително.



Тема Re: Холандиянови [re: HL]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано21.05.04 10:35



За квартирата - лесно се намира само обзаведена. Е, наема е колкото средна месечна заплата, че и повече, ама това са подробности. Иначе квартира на нормален наем се намира трудно. Обикновено преди да дойдеш работодателя ти намира нещо на първо време, или поне ще ти помогне да се намериш. Ако при теб не е така, добре ще е да говориш с него по този въпрос. Това е, при положение, че идваш с уредена предварително работа. Иначе не ми се мисли. Като дойдеш се регистрирваш във фирми, даващи квартири. В зависимост от града, а съответно и от търсенето, списъка с чакащи е различно дълъг. В нашия район, източната част, казват че е малко по-лесно. Ние получихме квартира след 6-7 месеца.
Наема- за една стая, в зависимост от града, разбира се, започва от около 300 евро. Ние в началото живяхме в обзаведена, добре че работодателя плащаше, струваше около 2500 гулдена~1200 Евро. Сега плащам 600 за къща, 3-етажа. Ама при нас е малко по-евтино.
За работата - не съм чувал някъде да е по-лесно в намирането на работа. Ако търсиш селкостостопанска - в северна Холандия е по-лесно.
Вярно в големите градове (Амстердам, Ротердам, Утрехт) би трябвало да е по-лесно, ама пък и там желаещите са повече, та не знам дали наистина е по-лесно.
Съветът ми е предварително да си намериш работа, ако искаш да е легална. Потърси из Интернет. Не идвай без да знаеш къде ще си или какво ще работиш. Е, ако искаш нелегална работа, най-добре отиди в селското стопанство в северната част. Ама не разчитай, че работодателите ще подскочат от радост, като те видят, нищо, че ще си им евтин.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Холандиянови [re: HL]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 22:04



И аз също се интересувам, но много е оскъдна информацията.Ако може някой да напише още нещо би било добре.



Тема Re: Холандиянови [re: дpyr]  
АвторPoshtenska marka (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 22:17



Za pruv put chuvam za takiva visoki naemi kakto kazvash ot 1200 evro tova da nee v amsterdam? Shtoto az si imam garsionera v edno gradche do scheidam i si plashtam 260 evro na mesets napulno samostoiatelno jilishte. Tuka v xolandia moje da imash i kushta na 8 etaja tsenata nee tolkova po visoka ot naprimer edno garsionerche razlikata e minimalna nikude ne sum sreshtala po goliam naem ot 800 evro za super luksozna kushta na 3 etaja blizo do letishteto na amsterdam. Moia suvet kum pitashtata/ia za kvartirata e da otide pri niakoia priatelsko semeistvo i posle da si nameri pone edna staia. A puk za rabota da vnimava zashtoto kakto i v nas ima mnogo moshenitsi kato razberat che si nelegalno te vzemat na rabota i tochno kato da doide vremeto da plashtat vikat politsiata ti niamash dogovor niamash nishto i si zaminavash iztseden i bez parichki sus zabrana da vlizash tam...taka che po dobre legalno po skupichko i po bavno ama slavno uspex....




Тема Re: Холандиянови [re: Poshtenska marka]  
Автор chinchilla (гризана)
Публикувано24.05.04 23:50



Ivaylo NL си го е казал съвсем вярно. И ние сме в Nijmegen, като него и ни е позната описаната ситуация.
Тъй като няма квартири под път и над път, ако ти трябва нещо за момента ти хакват средно 1000 евро на месец. Наистина за обзаведена квартира, но често в тази цена даже не влизат сметките за ток, газ, вода и т.н. Поне компанията на мъжа ми плащаше 1000 евро наем за обзаведен апартамент - хол с отворена кухния и спалня. Отделно около 100 евро бяха сметките.

За да се доберем до апартамент на завидната цена от 550 евро се записахме на 3 места в листове с чакащи. Града е студентски и желаещи за жилище колкото искаш. Навсякъде ни казваха за такава цена се чака над година, а на едно от местата ни обясниха,че не ни мърдат 2 години. Навсякъде ни искаха размера на доходите. Мисля, че проблема ни беше решен с лични контакти на HR-a в службата на мъжа ми.
В момента наш приятел предлага една стая в къща за 300 евро. Къщата поне е чиста и приятна. От друга страна един от индийците даде 2 стаи под наем за по 200 евро на калпак. При това с една баня за 3-та. За състоянието на къщата не ми се говори, а носещите се аромати са потресаващи...и въпреки това имаше около 30-на желаещи и то в рамките на около 2 седмици. Бяха избрани две русокоски ;) Познавам едни, които са в гарсониера за 250 евро. Но там случая е друг. Мъжа е с холандско гражданство, но пак с постоянна работа.


За Амстердам, Ротердам, Хага и Утрехт въведоха изискване да представиш документ, че изкарваш 120% от минималната заплата, за да си наемеш къща по официалния път. Вече май е в сила.
В местния вестник пишеше, че в съседния на нас квартал собственика на част от сградите, в които се дават апартаменти под наем е започнал проверки. Изисква от наемателите документ, че имат работа. В противен случай се помолват да напуснат. Къде отиват така и не ни стана ясно.

За работата не знам какво да кажа. Като слушам хора, ставало по-трудно.
Някъде четох, че са удвоили служителите за търсене на нелегални. Това едва ли улеснява нещата.

Не казваш легален ли си или не. Ако си легален след малко по-трудното начало ще се оправиш. Ако си нелегален си намери хора, които да те поемат в началото.

Ако кажеш кой от двата типа си, хората биха могли по-точни предложения да ти дадат.

Редактирано от chinchilla на 24.05.04 23:56.



Тема eee....нови [re: Poshtenska marka]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано25.05.04 00:08



дай някакви координати за суперлуксозната къща на 3 етажа до летището за 800 евро. Наистина ме интересува. Предлагам ЗНАЧИТЕЛЕН паричен бонус на посредника при сделка с такива параметри.
Без майтап!

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: Холандиянови [re: Poshtenska marka]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано25.05.04 12:16



Предполагам, не си прочел/а, че къщата беше обзаведена. Всички обзаведени къщи започват от 1000 Евро.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Холандиянови [re: Poshtenska marka]  
АвторHL (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 14:26



Благодаря за отговорите, но Ви моля за малко по-конкретна информация.Няма такива фирми в БГ , които да ти подсигурят легална работа в Холандия.Номера е да ти вземат парите пък ти чакай до второ пришествие ако си нямаш работа.С две думи става въпрос за идване в рамките на позволения срок, през който да се урудим на работа/легално или нелегално/.Става въпрос за семейство над 30-те, с добър английски, с добро образование/не че там ще има кой знае какво значение, но все пак/ и без особенни претенции за работата първоначално.Ако някой желае да ни даде по-вече информация, може да ни пише на az_tarsq@abv.bg



Тема скивай сеганови [re: HL]  
Автор пeпo (без титла)
Публикувано25.05.04 14:57



това че питаш е хубаво, ама... прочете ли какво е писано из клуба през последните месеци, че и години на тема Нидерландия. На всичките си въпроси ще намериш отговор. Няма да пишем всичко наново през една седмица я.
Въпроса ти за квартирите е доста, да кажем - странен, "лесно ли се намират". Ами лесно, трябват ти две неща, легален статут и пари. Ако ли пък ги нямаш тия две неща, според мен квартири не се намират, ама това е според мен. Нямам нито сили нито желание да споря с разни, дето живеели (уж) на 200 квадрата лукс за 100 евра.
Друго основополагащо правило е че: "Това, че нещо си, някога си е станало за някого си не означава че същото нещо ще стане точно за теб и точно сега". Онова дето си го писал за фирми, дето предлагат работа в NL е някаква шега, нали?

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: скивай сеганови [re: пeпo]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано25.05.04 17:12



Що, ако живеят 20 души на тези 200 квадрата лукс, може да им се събере по 100 евро на човек.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.