Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Юрош от имигранти - англичаните са се наежили!нови  
Автор ferocity (This is it!)
Публикувано22.05.04 16:03



По край присъединаяването на там тея няколко източно европейски страни към ЕU тук дето съм в Англия има две паралелени развития.

От една страна се говори много по медиите за, 'малии...сума си народ ще дойде и не само че имаме кризи по жилищния въпрос, но ще ни и оберат съвсем общестената система - доходи за безработни, медицинска система и.т.н.'.

От друга страна пък ето и аргумента за 'економията ни може да спечели от ефтина работна ръка'.... и градове като тоя в който живея организараха ден на 'историята на какво са допринесли имигрантите за Англия'....

Но - обикновените англичани са станали по-подозрителни ... и даже в един град правиха там разни демострации срещу имигранти...(Не обърнах внимание кой беше).

А преди седмица аз лично изпитах тая нова 'недрожелюбност'... Някаква си там - дето ни ме знае ни познава - почна да ми чете как такива като мене не си плащат таксите, живеят от системата...друнканици... че всъщност аз изкарвам много повече от нея и плащам такси от преди тя да се роди... А и работата ми е такава че по ция ден се занимавам с Англичани дето не плащат такси...Мали че ме раздразни! Поизперчих се де....

Мисълта ми е - ако някои от вас сте тръгнали за Англия - да знаете за това отношение и да не ви пука... Брей, те конолизираха света по едно време а сега дели ли се дърпат....!



Тема Re: Юрош от имигранти - англичаните са се наежили!нови [re: ferocity]  
Автормиpaвмбд (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 17:03



Е,те само ограничените англичани се пенявчат,тез които четат тhe Daily Mail ,Daily Express, the Sun.и тем подобни им.
Вярно че,това е един доста голям процент от народа,но пък човек лесно може да ги затапи такива ,тъи като те немогат да се защитават и обосновават когато ги нападат.Само им дай да лаят.
Дразнщо е ама ко да се прави .
От друга страна, нима ние в БГ пък нямаме такова отношение към подобни-било бежанци търсещи обежище в Б-я докато получат документи за някоия западна страна било студенти от африканските ,арабските страни,виетнамски работници и турски граждани и куп още.Не се оплакваме че ще ни подядът,но пък не ги искаме много ,много.Проблема има един корен ,но много лица.Не мисля ,че ние също така се отнасяме много добре към тях.Ако бяхме в същата ситуация и нашите по-ограничени сънародници биха се по-съпротивили малко или много на подобна ситуация.



Тема Re: Юрош от имигрантинови [re: миpaвмбд]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано22.05.04 19:43



Не само "ограничените" (както ги наричаш) биха се дърпали, и останалите биха. Всеки си пази постигнатия стандарт, извоюван с десетки години труд. И какво, като едни мизерници-източноевропейци дойдат и започнат да мътят водите! И на тебе да ти посегната на "дома", и ти ще негодуваш.
Знае се оная приказка за чуждия гръб...



Тема Re: Юрош от имигрантинови [re: Baмпиp]  
Автор miravmbd (zaburzana)
Публикувано22.05.04 20:25



Напротив,по-умните,(ако така мога да се кажа) с отвориени обятия чакат (е не чак толкова отворени) хората с професии от източния блок-флексибъл,амбизиозни и не чак толкоз притензиозни ,трудолюбиви и т.н.Чакат и тези които да попълнят ниско квалифицираният труд.
Напълно са наясно със системата на съответната държава,всяка една от ЕС страните,как не може да пристигнеш и от летището да настояваш за къща,бенефитс и не се страхуват от такава опасност.Знаят и че безработицата няма да се увеличи. Бедните им сънародници няма да останат без хляб заради тези нагли източноевропейци.Напълно са наясно ,че ако нямаше емигранти,нямаше да има кои да върши "черната" работа,на която всички тези плюващи срещу пришелците никога нямаше и да си помислят и да се хванат.Това се знае и не случайно се насърчава.Защото само държавата ще спечели от това.



Тема Re: Юрош от имигрантинови [re: miravmbd]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано22.05.04 20:32



Я ги попитай американците с какви отворени обятия чакат непретенциозните специалисти от Индия, Китай и подобни...които им понижават стандарта.



Тема Re: Юрош от имигранти - англичаните са се наежили!нови [re: ferocity]  
АвторAlmak (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 21:48



Spored su6tite tezi vestnici 163000 angli4ani vsqka godina napuskat stranata i se preselvat nqkade po sveta.Napliva ot emigranti e 135000 na godina,taka,4e se polu4ava,4e naselenieto namalyava na Ostrova.Az specialno ne vyarvam na tezi statistiki i sam ubeden,4e emigrantite pomagat za ikonomi4eskia rastej na stranata.



Тема Re: Юруш (се пише ако не се лъжа) ...нови [re: ferocity]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано22.05.04 22:40



Това не е актуално, което го говориш.
В момента никой не ни спряга за нищо, скандалът с бг-визите и влизането на новите ЕС, отшумя, на западния фронт нищо ново дет се вика; това са ти някакви неща в личен план, това за което говориш, а и те са общовалидни - всеки си има недоразуменията с местните ...
Бе много грешки, много нещо в твоя постинг, бързане ли е кво е; виж се кво пишеш: 'економията ни може да спечели от ефтина работна ръка'.... и ... 'недрожелюбност' ... Ще извинявяш ама ако бяха 2-5-6-10 грешки, на никой нямаше да му направи впечатление да ти кажа; ... ае, лошо няма де ама ...

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!


Тема Re: Юруш (се пише ако не се лъжа) ...нови [re: trinity.]  
Автор ferocity (This is it!)
Публикувано23.05.04 22:54



Ми за грешките к'во да кажа - не съм в Б-я от 25 години... ако това става за някакво извинение ...

Иначе не смятам, че това дето го казвам е неактоално - ето днес на работа - ми доидоха две жени - едната от Полша, другата от Чехия...4-5 часа звънях по телефони да се разправям с обществени подсигуровки, с милицията, с разни домове за бездомни - и никои не ги ще. А те имат само 27 лири... Накрая ги изпратих на едно място с малко надежда за как ще се уредят... Стана ми много кофти... там дето работя ние никога не изхвърляме хора на улицата, но ето че с тях така стана горе-долу... по едно време се чудех дали да ги поканя у нас... Не ги поканих де.



Тема Re: Юруш ... 24 май, Народе възродени!нови [re: ferocity]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано24.05.04 00:56



Ха, ти да не ми казваш, че чехкиня и полячка, току-що пристигащи в УК, се изтърсват да клаймват помощи - това ли ми казваш!!??

Да де, в личен (служебен) план неща те афектират. Аз исках да кажа, че медиите напоследък не се занимават с нас, в този смисъл е затишие (пред бурр... да не дава Господ).

Айде бе 25 години, ми много бе

И сега гледай: Аз полячка (и поляк) да срещна на пътя да умиргат, пръста си не мръдвам за тях да знаеш гадни, по-гадни и още по-гадни копелета (сори), двулични, тъпи, прости, кухи, подмазващи се, грозно руси, мазни - гнуссссс и да знаеш колко много искам да блеснат те с мизериите си тука на англичаните, че така ако може повече народ да разбере що са курва-мач слънчасалите полякини от созополския плаж да речем ... блато и тиня, голи, боси със сопи, рошави и по чаршафи, ей тва ще са си те за цялата вечност - поляни-моляни, там славяни и пр дружини ... Ха, то май вече 24 май стана, ееее мен ме хвана славянофобията, нищо де - прощавам на руснаците, те са народ с мисия; да го ***** поляците и всичките им производни там и аз не ги знам кои са точно ... ми какво да направя аз като са толкоз ***** народ ли е тва, ***** мразя ги, точка.

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!


Тема 24 май, Народе възродени!нови [re: trinity.]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано24.05.04 01:03



Та така-а-а...Я си признай сега защо мразиш поляците...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.