Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: хахахаха 3нови [re: bob the builder]  
Автор the Goddess (divus)
Публикувано26.05.04 00:32



Нали и аз това казвам.
По-горният ми отговор не беше към теб, но както и да е.
И благодаря за пожеланието, но аз не се боря за оцеляване, ако разбираш какво имам предвид.




Тема Re: Сега вече те признахнови [re: NightBreed]  
Авторбaлkaнджия (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 01:20



твоя скъп дедо е простак , нема ли по достойни за мразене бандити като например сърби турци румънци мамалигари и прочие съмнителни екземпляри отколкото поляците ???? полша е европата , а дедо ти е от село .



Тема Re: Юрош от имигрантинови [re: Baмпиp]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано29.05.04 10:53



Глупости на търкалета!
Англичанин да се труди и то десетки години на ред. По голяма простотия не бях чувал. Ако не бяха всичките им колониални изпълнения от преди 200-300 години са в шеста глуха.
Една чехия например е повече в Европа отколкото те.



Тема Re:нови [re: бaлkaнджия]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано29.05.04 14:56



Слез от Балкана сред хората и тогава давай акъл: със сърбите сме на: 'брато' (уважавам ги много, харесвам им езика, имат чувство за хумор - на второ място след българите в личната ми класация, сред всички т.нар. славянски - пфу); с комшиите сме на 'хай комши' - много се имаме, особено с тия от Анкара, Истамбул и Измир - големите градове, държат се на положение хората, толерантни са относно миналото на Балканите, разграничават турчин от отоманин и те си сърбат попарата от негативния си имидж и не вадят бенефити от това, че са управлявали Балканите, защото всички знаят как и тва на тях не им е приятно; стъпали са отдавна на пазарите в Европа, в туризма се представят много добре ... (имам приятели от Анкара и Измир); румънците - за кво да ги мразя, за тва ли, че цял свят живее със заблудата, че циганите са ориджинали от Румъния - напротив, съжалявам ги;

Сред ''достойните за мразене'' си пропуснал гърците (защо ли); а Полша нека е Европа, тва няма да ги направи по-умна нация.

Да, друг път като ми дойде полякиня да ме пита езикът ми по звучене до кой език е най-близък - немския или френския , щото 3 месеца преди това съм и казала, че съм от България, но тя разбрала Белгия (искало и се) и се къса да ми се мазни разбираш ли и в момента в който и светна разликата м/у Белгия и България ела да видиш - клюки, интриги, подливки, сечено след сечено - всичко най-характерно за долните поляци; изведнъж тя израстна (в собствените си очи обаче) цяла европейка стана, да, а преди това не беше ... Та следващия път като ми се изтърси една такава, (досега три са ми се изтърсвали подобни), ще ти я пратя ти да и обясниш езикът ми (българският ез.) с кои други езици е родствен и сходен, ае, вярвай си.

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!

Редактирано от trinity. на 29.05.04 15:01.



Тема стереотипи за 'Българина' докато са навън...нови [re: ferocity]  
Автор ferocity (Juice)
Публикувано29.05.04 17:41



Четох тука мненията и са ми много неприятни...

Не мога и не ща да класифицирам хората на 'кои от коя държава е' и после да се държа с тях - без да ги познавам лично - според там някакви си предрасъдаци. Аман от гадни мнениея за 'поляци' и 'полякини'!

Че ние кои сме бе????

От четвърт век живея в Англия - въпреки че си ходя редовно. Толко хора напуснаха Б-я - и всички искат да са третирани като личности - а не спряму некакви си там стереотипи за 'Българина' докато са навън... Има една много умна българска жена, Мария Тодорова, и тя е описала тия стереотипи много добре в книга - публикувана тука и в Щатите, па може и на български да е излезла вече (Imaging the Balkans). Не ми се захваща на тая така по-сложна и академична тема - ни мисълта ми е - ако щете и за Българи че намерите сума си предрасъдаци... не само за поляци, за турци, гърци, за черни хора...

Докато четох мненията тук - почнах да се чудя дали съм пуснала писането си на някоя 'фашиска/националиска' страница, като напр. 'Българи за Б-я'. ...

Професионално на мен ми минават през ръцете всеки ден хора от много народности... включително и всякакви западняци. Има национани разлики - в характери, в обичай и вярвания... НО хора без пари, работа, жилище... са ... ами една националност!

А к'во остава в такава безпомощна ситуация е личността. Това прави разлика, а не от къде си. Ако като човек си ОК няма значение дали си от Аржентина, Сомалия, България, Гърция, Полша...

Оф! Амън от нас си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.