Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Как е положението в България?нови  
Автор Mr.N (непознат)
Публикувано02.05.04 01:17



Здавейте, от известно време си задавам един въпрос и не мога да си отговоря. Затова моля тези,които са си ходили в Бг скоро, да дадат мнение по въпроса. В кореспонденцията ми с хора от Бг, и най-вече от София, ми се казва че в Бг положението се оправя,възхода е навсякъде,всичко се подобрява,заведенията са пълни,хората карат луксозни коли и т.н. А от хора в провинцията получавам други сведения-че няма работа, няма инвестиции в малките градове,а и не само там, всичко се руши-пътища,къщи-няма пари за поддръжка,не дай си боже да влезе в болница някой-карали ги да си носят всичко от домовете си, а който работи,ако взима 250 лв заплата,се счита за много добре платен,докато в София ако не вземаш поне 600-700 лв,не го считат за заплата. Та въпроса ми е-положението зле ли е там-в Бг,или наистина се подобрява и ако се подобрява,защо чета във вестника онзи ден че 4000 българи чакали за заминаване за Англия с готови визи? Ако някой си е ходил скоро,или има новини, да даде мнение.Но моля -само сериозни мнения,не като на- не помня кой беше преди време-дошъл си от чужбина с малко повечко пари и разправя че в Бг е живот,само по заведения ходел, бил на курорт на море,ял и пил до насита. Я да го питам аз -ако е в Бг,със честен труд изкарват ли се 3-4000 лв за харчене за по-малко от месец,май доста ще трябва да работи за толкова пари,



Тема Re: Как е положението в България?нови [re: Mr.N]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 11:35



Здравей,мога ти кажа моето мнение,аз никога не съм живяла извън Бг.Има хора ,които наистина живеят добре,но те не са много.Не можем да сравняваме София с провинцията...то от край време софиянци живеят по-добре от другите,защото заплатите им са много много по високи.Истина е че заведенията са пълни,но така е било винаги в БГ.Ако може някой да ни разбере нас българите...хем ревем че нямаме пари,хем се киприм като менекени,ходим по заведения с последните си пари.Всички сме с мобилни телефони,ама че не сме си платили тока..и ще ни го отрежат...много важно.
Моите приходи са доста за стандарта в БГ,но не мога да си позволя много неща/в смисъл скъпи дрехи,ходене всеки ден по заведения,безразборно харчене на пари /.И се чудя как е възможно хората около мен с по ниски доходи да си позволяват повече от мен.
И пак казвам ако може някой да ни разбере нас българите...ряпа да яде...



Тема Нинанови [re: нинa]  
Автор Mr.N (непознат)
Публикувано02.05.04 11:40



Здравей, благодаря за отговора.Аз бях започнал да си мисля че ние-живеещите в чужбина сме на грешно място-щом в Бг както ми пишат някои , е добре, значи ние сме избягали от хубавото. Обаче като знам какво ми пишат за провинцията,едва ли е добре там. Май ще си налягаме парцалите тук доста време:))))



Тема Re: Нинанови [re: Mr.N]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано02.05.04 12:33



Стой си там и си кротувай.Не ти трябва да си тука.Всичко е лъжа.Само 10 % от населението може да се каже ,че е добре.Ако не бях стара,щях и аз да дръпна нанякъде,но съм стара и болна и затова ще си умирам тука.Нямам нищо против , ако могат и моите деца да се махнат от тука.Нашата държава не заслужава нашите деца,по добре да са там където ще ги оценяват по заслуги и ще им заплащат съответното.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: Нинанови [re: Чyдя ce!]  
АвторJeni (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 13:39



Знаеш ли, не е съвсем така. Ако имаш инициатива - има доста хляб, но ако смяташ, че някой друг трябва да ти организира живота тогава наистина ще си зле. И всичко е въпрос на гледна точка. Имам приятели навсякъде по света и богати и бедни. От Америка се оплакват, че не им стигат парите и се налагало след работа да бъдат сервитьори, от Франция ми се оплакват, че едва свързват двата края, от Испания примират от неудовлетвореност, от Индия искат да се връщат като се върнаха - предпочетоха екзотиката пред сигурността, от Япония - нямат време да спят, и т.н. и т.н.
ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ГЛЕДНА ТОЧКА И ИНИЦИАТИВНОСТ! И В БЪЛГАРИЯ СЕ ЖИВЕЕ ДОБРЕ!



Тема Re: Jeniнови [re: Jeni]  
Автор Mr.N (непознат)
Публикувано02.05.04 13:53



Може и да си права,но как се развива бизнес в Бг,без да си свързан с мутрите? Един пример- човек койтомпознавам,с добра работа за Бг,със много добри доходи ( засега ) , имаше малък проблем-битов,нещо съвсем незначимо,дето става навсякъде по света. И аз дадох съвет-да не се занимава с такива хора,че не ги знаеш кога ще те пресрещнат някъде и ще те пребият за едното чудо. А този човек-когото аз познавам-ми каза- не се безпокой,и аз познавам някой хора,дето ще ме защитят. И какъв е извода,или по-скоро какво искам да кажа-трябва ли дори и за най-обикновен проблем със съседа ти, да става въпрос за мутри,побоища и не знам си какво още? А не дай си боже да отвориш бизнес,без да си свързан с мутрите- или ще ти запалят бизнеса,щото пречиш на някого,или ще ти запалят колата-от завист дори само. преди време пуснах една тема дали българите в чужбина биха се върнали в Бг да инвестират.Познай какви бяха отговорите.



Тема Re: Jeniнови [re: Mr.N]  
АвторNightBreed (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 17:31



Ами ако позволиш да изкажа мнение като софиянец:

Според мен положението определено не се влошава, но и не става осезаемо по-добро. Тук, в столицата, можеш да си намериш свястна работа - непрекъснато гледам обяви. Но пак - за по-хубавите местенца без връзки изобщо не се минава. Кофтито е, че висшето образование никой не ти го тачи и с доктората си може да миеш прозорци.
Живея в хубав квартал (долната част на Лозенец, много близо до попа и НДК) и тук гледам повечето от хората са горе-долу успяли. Но виждам и как майка ми (директор на спортна болница) си блъска главата от сутрин до вечер дори и в почивните дни. И това го прави само и само за да прати мен и, по-нататък, сестра ми да учим в чужбина, не ще и да чуе да оставаме тук.

Пътувал съм из Европа, но не толкова много (на 17 години съм). Като замина сигурно ще мога да дам по-обективна оценка за плюсовете и минусите, но гледам, че повечето ни познати, които се връщат от чужбина се задържат тук само по празници и не горят от желание да се установяват в България. И ги разбирам до известна степен...

Според мен, кофтито тук вече не са парите, а самите хора. Защото всеки точи лиги за по-големия залък и не му пука особено дали няма да прецака другия. Всекидневно хората са изнервени, сприхави и все по-малко учтиви. А това не е приятно...



Тема Re.:NightBreedнови [re: NightBreed]  
Автор Mr.N (новак)
Публикувано02.05.04 17:48



Прав си за хората,това бе едно от нещата които ми направиха впечатление когато си бях в Бг. Аз също бързах да си тръгна,имах чувството че се прибирам в родината си, а не я напускам. жалко е че положението е такова сега.Аз лично не виждам добро бъдеще в скоро време,колкото и да хвалят че имало инвестиции, положението се оправяло и други подобни.Ако имаш шанс,заминавай за чужбина, само тогава човек ще може да усети каква огромна разлика има между Бъгария и света.



Тема Болницитенови [re: Mr.N]  
Автор Дeйч (старомоден)
Публикувано02.05.04 19:56



Понеже се спомена болница, ще ти кажа какво ги карат да си носят от домовете: чаршафи (всички видове) и калъфки за възглавници (които впоследствие остават за болницата), лекарствата (които се предполага, че трябва да им бъдат давани от болницата), бинтове, спринцовки, памук, дезинфекционни средства, лепенки (противоалергични просто няма), прибори за хранене, белина за тоалетната (за да не вони), рушвети за санитарките, за сестрите, за докторите и за шефа на болницата...
Как ги принуждават да бутат рушвети ли - ами то е очевидно: като никой не им обръща внимание и ги оставя доброволно да умрат, хората снасят.
ПРИНУЖДАВАТ раково болни пенсионери да плащат по 200 лв. за скенер, по 80-140 лв. за магнитен резонанс, по около 50-60 за костна сцинтиграфия, по не знам си колко още за тестове, изследвания и прочее.
ЗАЩОТО здравната система разрешава безплатно всичко това, но след като почакаш 2-3 седмици до месец например, за да ти дойде реда и когато може да бъде вече прекалено късно.
Личният доктор, а и специалистите се ебават с пациентите и по 2-3 пъти ги разиграват с необходимите талони, само и само да минат пенсионерите през тях и им набутат още една такса за преглед.
А по колко часа висят горките болни пред кабинетите на докторите, не питайте - корени могат да пуснат в бетона и да им пукнат сърцата от мъка.

...Дали е слабо виното ми...


Тема Re: Дeйчнови [re: Дeйч]  
Автор Mr.N (новак)
Публикувано02.05.04 20:15



Здравей, точно това имах впредвид,което ми пишат мой приятели от провинцията,дали в София е така,не знам, но за там както писах по-горе, ми казват че е голям живот,всичко е в растеж и други подобни. но град държава не храни,според мен. Много е жалко че близките ни,роднините ни,приятелите ни,както и всички българи които нямат вина за сегашното състояние на държавата ни,страдат по такъв начин. Мисля че всеки от нас -който е в чужбина,има близки и познати на които помага финансово,да им се облекчи поне малко положението. И затова мисля че всякакви приказки че положението в Бг се подобрява,са меко казано преувеличени, поне на този етап.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.