Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема нещо от карбовскинови [re: Baмпиp]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 14:03







Тема Re: Защо питаш?нови [re: Mr.N]  
АвторCтap eмиrpaнт (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 16:15



В първия си постинг поставяш въпрос. Но от следващите ти постинги личи, че си имаш изградено мнение за положението в България, и то е негативно.Май искаш да провокираш постинги, които да потвърдят мнението ти, а?

Зле е относително, добре също. Богат е относително, беден също. И т.н.
Имам съседи в Германия, които работят много и постоянно се оплакват - доходи, данъци, здравна система, безработица, социална политика и т.н. Според твоите критерии - дупки, доходи, социална политика и т.н. те би трябвало да са доволни и щастливи. А сега де:) Би ли отворил нова тема например "Какво е положението в страната, в която живея?"

Конкретен отговор на въпроса ти все пак:
Зле е там, където се чувстваш зле. И доколко се чувстваш зле не се измерва с доходи, дупки, мръсотия и др.

PS: Въпрос към младежа, на който майка му работи в някаква спортна болница:
Как е възможно на майка ти с малката и заплата да прати едното си дете да учи в чужбина, другото дете също ще ходи да учи там? Нали заплатите са мизерни и едва стигат за храна?



Тема Re: Как е положението в България?нови [re: Mr.N]  
Автор Capt.Vimes (ентусиаст)
Публикувано04.05.04 18:48



В отговор на:

. Я да го питам аз -ако е в Бг,със честен труд изкарват ли се 3-4000 лв за харчене за по-малко от месец,май доста ще трябва да работи за толкова пари,




Разбира се, че е възможно. Макар да не разбирам що за цифра е 3-4000лв.

А положението се подобрява. Спор може да има за скоростта, но не и за посоката на тенденцията. Това обаче не означава, че хората днес живеят по-добре, отколкото преди година или пет. Според социологоческите проучвания живеем все по-зле, и ще става все по-зле. Да, ама НЕ Е ТАКА. В един от клубовете в дир-а, някой беше посочил като трвожен факта, че намалявала консумацията на хляб. Ами да, хората така обедняха, че парите за хляб не им стигат и затова си купуват повече сирене, месо и други подобни неща. През 2003-та са продадени с 20% повече автомобили отколкото през 2002-без коментар. Цифрите показват повишение на жизнения стандарт, обаче умовете на хората показват друго.

Има много неща които трябва да се оправят в България. Спор няма. Ако обаче критерият ти за оправяне е 3-4000лв средна заплата, то май си сбъркал форума, защото това е клуб "Българи в чужбина" и ако се чустваш такъв то заплатата не би трябвало да е единствения криерий. Ако не се чустваш -МАРШ ОТ ТУКА!



Тема Re: Защо питаш?нови [re: Cтap eмиrpaнт]  
АвторNightBreed (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 18:49



Тя е директор, следователно получава по-висока заплата (е пак не повече от 600-700лв, за разлика от някои нейни колеги). Но тя също така е и лекар на националния отбор по художествена гимнастика, откъдето получава още към 350лв и като добавиш още 300 евро наеми от два апартамента, си излизат добри пари. Също така имам дядо, който е електротехник в US фирма за нефтени сондажи по целия свят.

И не казвам, че аз съм зле - напротив, живея си много добре и съвсем пълноценно. И моля, преразгледай ми постингите и цитирай, къде си казал, че АЗ живея зле. Говоря за хората тук по принцип, все пак тези като мен са малък процент от общият брой, все пак има села с 100% безработица !

Тъй че ако това беше някаква форма на провокация - искрено съжалявам, better luck next time !



Тема Re: Защо отговарям?нови [re: Cтap eмиrpaнт]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано04.05.04 21:10



То не е казано, че майката трябва да и е голяма заплатата, има стипендии за целта, а повечето излезли да учат веднага започват и работа покрай другите си ангажименти. Въпросът за майките заслужава съвсем отделна тема, защото е много интересен. Наблюдавам майките на приятелите си в чужбина. Когато съм в България винаги се отбивам при майките им - ха, ами те са същински образи! Надути на чужд гръб и за чужда сметка, затва че някой е в Америка, Канада, Англия или Германия ... дори и въпросният някой да е собственото им дете - така ли трябва да бъде? Та те живеят в страх повечето, че на нас може да ни писне тука и да си хванем багажа за форевър обратно в България. Като нищо (поне днес аз съм в такова настроение), а майките там какво? Те усетиха удоволствието да се ширят сами в апартаменти и къщи в България; да не им липсват пари и винаги да имат за какво да си ''говорят'' (да не използвам друга дума) с другите майки - ''синът ми в Германия, дъщеря ми в Америка" ; ''мойте пък в Италия и Швеция''- казва другата ... Ма много им порасна работата на тия майки, викам аз. То тва е мода сега сред майките. След като и съседката ми, най-обикновена учителка с допълнителна работа май частни уроци по литература дава, не съм сигурна и тя стяга сина за Америка. Ами тя да не би да има пари, но не ще да чуе - ''заминава, казва и тва е; единствено дете ми е, сичко ми е на тоз свят, ама заминава, така трябва!" ... Нещо тука тия майки не знам как си я представят тая работа.

И после какво, наричат ни избягали. Че те половината от нас са натирени (да не казвам друга дума). Поне така излиза; май.

You are not drunk if you can lie on the floor without holding on !!!


Тема Re: Как е положението в България?нови [re: Capt.Vimes]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 23:50



Da se chudi chovek kakvo vi kara da postaviate pod vupros tolkoz ochevadni istini.
Koi biaga ot hubavo-oshte poveche perspektivni mladi,inteligentni hora.Starite ne biagat zashtoto zdraveto e katorjnata veriga.Unitata na Evropa i severna amerika se napulniha s nashi studenti.Dosta ot civilizovanite mestni sus zavist i respekt vuzpriemat bulgarskite si kolegi.Taka e za jalost,shtoto sushtite tezi uspiavashti mladi hora sa podgoneni(neizvestno ot kakvo) ot rodinata si.Koi biaga ot perspektivna rodina.A kolko narod(pak spored infoto ot rodnata presa)se rediat na opashka za chujbinata i se bezpokoiat za vizite za Anglia.Vsichko e shtot tez inteligentno tuponedalnovidni mladi hora se gleziat



Тема Права си ...Поздравления...нови [re: trinity.]  
Автор Kontessa (непознатa)
Публикувано05.05.04 01:02



това, което и насила да ни бяха карали нямаШе да го постигнат, хаха.......Оставихме им апартаментите да се Ширят сами, да се хвалят, 4е и на вси4ко отгоре и пари им се праЩат ..........Някой от тях Живот си живеят.



Тема Re: Как е положението в България?нови [re: Mr.N]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано05.05.04 03:35



Бях си януари месец.

В България положението е плачевно. Нещата вървят от лошо към зле. София не го считай за България. Там нещата са различни. В останалата част от страната, заплатите почват от 80-150-200 лева. Уплаши ми се окото, защото повечето цени бяха по-високи от тези на дървата, в която съм. Вече не виждам смисъл да си ходя, даже и да видя нашите. По-добре да им пратя парите, които ще изхарча за билети. Хората едва-ли не умират от глад, дори и след многочасов честен труд. Прави си сметката. Не вярвам скоро нещата да се променят.

Don't mess with the messer!


Тема Re: Хора...нови [re: dma]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано05.05.04 04:51



Накъдето и да погледнеш, е гнило, че чак вони от гнилост.
Само мазохистите не го забелязват.

(Човек свиква с гадостите. Животът също е гаден, но никой не повръща живот. Обществото вони на гнила плът, а всеки се натиска да е в него. Парадокси на съществуванието.)



Тема Re: заЩо трябва...нови [re: Eдин]  
Автор Baмпиp (жаден)
Публикувано05.05.04 04:59



Всеки се спасява както намери за добре.
Ако бях мазохистично ангелче, вероятно щях да мъча още два-три живота българската действителност. Но съм Вампир и гледам живота ми да мине много добре. Всички останали хич не ме вълнуват - газете си тинята и локвите, спъвайте се в умрели кокошки по улиците, пътувайте си в смрадящите автобуси, поощрявайте още мангалската сган да ви се качва на главите - каквото щете правете, вие си знаете.
Всеки заслужава съдбата си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.