Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема модератор - съображениянови  
Автор пeпo (някой си)
Публикувано23.04.04 12:13



искам да кажа следното, ако някой му се струва че модератор не е необходим, или че аз хич не съм подходящ, нека да си казва смело, даже и да сме пили бира заедно, нито ще се расърдя, нито ще ми пречи да му изпия бирата следващия път пак. Честно казано хич не ми се занимава с администриране, но съм и склонен да направя тази услуга за клуба с най-добри намерения.
Друго - съвсем не смятам че клуба трябва да е "стерилен", примерно че Goddess трябва да си махне картинката.
Въобще единственото сигурно нещо е че във всеки един момент мога и да се махна.

Редактирано от пeпo на 23.04.04 12:35.



Тема Re: модератор - съображениянови [re: пeпo]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано23.04.04 12:53



Колкото и да си симпатичен пепо не виждам с какво ще помогнеш на този с клуб с това да станеш модератор - никой клуб няма нужда от модератор ако питаш мене. Съдбата на модератора е или да не прави нищо (а тогава за какво го има) или да "модерира" (с което нещата обикновено се раздухват и като цяло влошават).

Не знам за "стерилността"... нямам нищо против картинката на Goddess, но със сигурност не отварям нейни постинги от служебният си компютър (заради картинката)... всъщност и от домашният си не ги отварям (но това няма нищо общо с картинката)...
PRN



Тема Re: модератор - съображениянови [re: PRN]  
Автор пeпo (някой си)
Публикувано23.04.04 13:07



а, виж туй е съвсем вярно и важно. Появата на картинката на Goddess на екрана на служебния ми компютър, пред който прекарвам по голямата част от денонощието си, противоречи на няколко члена от "етичния код на служителя" и може теоретично (и на практика) да доведе до административни санкции. Така че има го този ефект (на стесняване на публиката) и хич не е субективен.
за другото, честно не знам. мисля си че поне могат да отпаднат тия анонимните, дето теглят една псувня, после се скатаят. Ама може и да не съм прав. Във всеки случай модератора не прави клуба. Имате глави, мислете.



Тема Re: модератор - съображениянови [re: PRN]  
Автор miravmbd (zaburzana)
Публикувано23.04.04 13:09



Аз съм за модератор.От време на време такива простотии се изписват , на които според мен нито им е мястото тук ,нито пък искам да попадам на тях случайно.



Тема Re: модератор - съображениянови [re: пeпo]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано23.04.04 13:37



Не мисля че анонимните с псувните са проблема, а това че под всяка една такава глупост се навързват достопочтените регистрирани никове с което дебата придобива тежест... и изплува най отгоре, вместо да потъне в тъмните дълбини на интернета. Какво и как ще модерираш?

Виж махането на темата "Опровержение" е работа достойна за модератора, особено след като тя преди месец и нещо навърши една година от публикуването си.
PRN



Тема Re: модератор - съображениянови [re: пeпo]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано23.04.04 14:08



да му се невиди как се променя човек като остарява/става дума за мен/.
аз те подкрепям и гласувам за модератор/леле, това изречение трябва да влезе в историята, аз и глас за мод/.
ама що не съм видяла картинката на Goddess?
сигурно повредата е в моя телевизор.
.
пс.всъщност, като се замислих, бира май не сме пили.



Тема Re: модератор - съображениянови [re: PRN]  
Автор Eдин (непознат )
Публикувано23.04.04 18:31



Абсолютно съм съгласен с ПРН (както може да се види и от това, което писах преди няколко дни).



Тема Re: модератор - съображениянови [re: Пaлмиpa]  
Автор Eдин (непознат )
Публикувано23.04.04 18:47



Вижте сега ... Представете си, че се намирате в един град и там има някъде един парк. В този парк се разхождат различни хора. Някои от тях разговарят на високо ниво, други се шегуват грубо. На някои им се случва да срещнат пиян, който да ги напсува или дори някой ексхибиционист, който да си покаже... В един момент се събират тези, дето си разговарят на високо ниво и казват -- ще си изберем един "доброволен отрядник", който ще наказва тези, дето се държат непристойно и ще му дадем власт да ни защитава. Тук ще пропусна края на историята, че ще стане много дълго. Основната идея е, че паркът е на всички, които живеят в този град, а тези от групата с отрядника си имат свои критерии кое е порядъчно и кое - не, които се различават от критериите на онези, които си правят груби шеги.

Продължавам да твърдя, че винаги има възможност да се накарат неприятните да млъкнат, а патологичните случаи да се елиминират без за това да е нужен модератор. Но ако не можем (аз + онези няколкото ника, дето щеше да ми ги изброява ИвайлоНЛ ) да се сдържим да отговаряме на някой като се разпсува или започне да пише безсмислици и да се заяжда, тогава си заслужаваме да ги търпим тези индивиди.



Тема Re: модератор - съображениянови [re: пeпo]  
Автор Dilithium (d.batch)
Публикувано23.04.04 18:54



В отговор на:

Честно казано хич не ми се занимава с администриране, но съм и склонен да направя тази услуга за клуба с най-добри намерения.




Хи хи хи , yet another недоказан чекиджия комплексар.


Според твоите думи не ти се занимава да си модератор, тогава защо се самопредлагаш?
PRN е много по-достоен от теб да бъде модератор, но както самият той вече обаясни, модериран клуб почти в никой случай не е по-добър от немодериран такъв.

В отговор на:

Въобще единственото сигурно нещо е че във всеки един момент мога и да се махна.




И как става това махане ако не е тайна?!? Мога да ти изброя много клубове на които участниците са искали да махнат модератора, но веднъж сложен администраторите на дира не си правят труда да ги махат.

п.п. За картинката на Годдесс, абе ако ме питаш мен at first place ти въобще не би трябвало да влизаш в клубовете през работно време.....

My opinion is subject to change without warning.


Тема Re: модератор - съображения [re: Eдин]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано23.04.04 19:28



мда.
прав си, дори мноооооооооооооого, много прав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.