Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Българи в Испания  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 11:40



Интересувам се къде е най-благоприятно за работа на българи в Испания,цени на квартири,храна,условия на живот и заплащане.Има ли някой който е работил,или работи там, за да даде някаква прясна информация?
Благодаря предварително.



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Ивaн]  
Автор Rikelme (Zombi)
Публикувано03.03.04 18:06



Не мога да ти кажа къде е най добре за българи в Испания защото нямям нужната информация за цяла Испания но специално за Каталуния смея да твърдя че не е никак лесно. Без език бих казал почти невъзможно (освен разбира се ако извадиш голям късмет и попаднеш на подходящи хора).
Тук квартирите варират от 250 до 500 евро в зависимост дали си в Барселона или във вътрешността. Храната не е много скъпа. В големите супермаркети можеш да намериш стоки дори по евтини от България.
Колкото до работа там вече идва големия проблем. Особенно ако не знаеш испански. Проблема се състои в това че има страшно много емигранти от Южна Америка които говорят на родния си език (испански) и макар и да не са от най работните имат предимство в комуникирането. Другия много голям проблем са документите (резиденция и право на работа) без които е още по трудно. Въпреки че се намират и такива работодатели, които дават работа и без документи те предимно гледат да те използват за по малко заплащане и без да плащат осигуровки.
Няма да се впускам в повече обяснения но има доста неща които могат да се напишат по въпроса. Не претендирам да съм много точен в информацията но поне в моя край(Озона на около 80 км от Барселона) така стоят нещата. Ще се радвам ако и друге се включат в темата.



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Ивaн]  
Автор Kontessa (непознатa)
Публикувано04.03.04 10:04



Положението в Мадрид е по4ти сьЩото. Rikelme е абсолиутно прав. Не искам да обезкуражавам никого, но моя сьвет е да не трагваШ без предварителен контакт/ познати или близки. Квартирите освен 4е са скьпи, доста трудно се наемат ве4е без документи или гаранции. Освен ако не си в апартамент при други бьлгари. За работата ...има работа толкова много...оба4е е омагьосан крьг. Без документи, и език и контакти....трябва неверяатен кьсмет. Не казвам 4е е невьзможно / всеки си идва с кьсмета. Относно раионите. 4увала сам 4е по краибрежието има работа в туризма лятото, но за това могат да споделят хора, от там. Ина4е за мьже, главно работа в строителството, ако имате кьсмет да ви вземат някьде, и то 6те е при неизгодни условия. Някои работят като Шофьори, но това са хора от години тук, с документи, вярно , полу4ават добри пари, но едва ли 6те наемат някои без документи. Просто затегнаха положението доста напоследак. Вьпреки това, желая ти кьсмет



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Kontessa]  
Автор Rikelme (Zombi)
Публикувано04.03.04 13:04



Как е положението с документите при вас (Мадрид). Тук в момента правят стига да си намериш оферта за работа (което никак не е лесно разбира се). Интересно ми е дали правят само в Каталуния или важи за цяла Испания.



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Rikelme]  
Автор Kontessa (непознатa)
Публикувано04.03.04 13:33



Знам , 4е положението доста трудно. Говорила сам с хора, които от на4алото на годината са подали док, и имат много бьрз отрицателен отговор. Ина4е, ако намери6 работодател, които да ти направи и подаде документите, казват , 4е ставали, но не познавам хора, по този на4ин взели. Знам , 4е са затегнали проверките, по луцуториа, гари, и тн. дават заповеди за напускане н страната , ако док, ти не са в tramites. Но доколко се изпьлняват, е друг вьпрос.



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Kontessa]  
АвторPooh (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 19:07



В интерес на истината , са затегнали неЩата. Нас ни спряха за проверка на документите по Коледа. ИзпраЩахме си гостите на гарата. Във Валенсиа положението е съЩотот като в Мадрид и Барселона, много испанскоговоряЩи.



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Pooh]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 21:57



Много благодаря на всички които се включват и дават някаква информация защото тя е безценна за хора които са решили да заминават така направо-без трудови договори за да си опитат късмета!И специално за Валенсия ми е любопитно какво е положението, защото съм се ориентирал на там-по точно ме интересуват околностите на Валенсия,защото чух че имало работа в сел.стопанство,и гроздобера,и как седят нещата в малките градчета..?



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Ивaн]  
Автор Rikelme (Zombi)
Публикувано05.03.04 12:51



Явно си решил да тръгваш. Пожелавам ти успех, наи вече късмет и един съвет от мен. Наблягай на езика още докато си в България. Всяка една научена дума в повече ще ти е от голяма полза.
Поздрави!



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: Ивaн]  
Авторdidi_68 (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 19:34



Goliama muka e i vuv Valencia.nai-loshoto e che ot bulgari tarikati trudno mozesh da si namerish rabota.purvo triabva da minesh prez tiah.trudno no ne nevuzmozno.



Тема Re: Българи в Испаниянови [re: didi_68]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 08:09



какво значи да минеш през тях..-ако си жена ли..?
Къде са там Българите,и какво предлагат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.