Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 08.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Bulgari v anglia  
АвторDir.bg (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 13:36



Ima li bulgari v Anglia ama izvan London? Napishete v koi gradove ste.



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Dir.bg]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано06.09.03 19:12



Има много... аз съм в Бристол. Една вечер отидох на ресторант и сервитьорката ме попита от къде съм като ми видя фамилното име при плащането... Тя и още няколко в заведението се оказаха Българи... С други Б-ри се срещам в Бат, Бирмингам... Уелис...А бе има много..'що питаш?



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Velocity]  
АвторBивиaн** (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 12:21



А знаеш ли, дали има българи в Йорк, Лийдс, Манчестър. Искам да се запозная с някой, защото ми предстой да замина натам, а най-трудно е да няма с кого да контактуваш в друга държава. Няма да им досаждам, просто ще се запознаем!



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Velocity]  
АвторDir.bg (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 15:22



Ti si tochno v nashia raion - az rabotia v Bristol. Ne znaeh che tuk imalo tolkova mnogo bulgari. Ot kolko vreme si v UK?



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Dir.bg]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано10.09.03 09:21



Ot mnogo vreme - poveche ot 20 god. no v Bristol sum ot Feb. taq godina. Mnogo mi hareswa grada....



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Velocity]  
АвторDir.bg (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 14:35



Az sam tuk ot 3 godini, v Bristol sashto rabotia ot skoro. Kak se chuvstva edin balgarin sled tolkova godini v UK? Nostalgiata po Bulgaria po-slaba li e sega?



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Dir.bg]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано11.09.03 09:31



Не, носталгията не е по-слаба, но всъщност вече май отдавна не викам на чуствата си за привързаност към Бг 'носталгия'... просто са част от мене ... А и след толкова време тука и за А-я имам чувства!



Тема Re: Bulgari v angliaнови [re: Velocity]  
АвторDir.bg (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 12:04



Napalno razbiram - i az taka si mislia che shte stane s men sled godini, no ne poznavam mnogo bulgari tuk, vsashnost nito edin, a za tezi neshta chovek ima nuzhda da govori s drugi hora minali ili minavashti po tozi pat. Taka se preosmisliat po-dobre. A az Anglia sashto ia chuvstvam kato vtori dom veche i kato sam v BG mi e machno za tuk. No naposledak niakaksi mnogo se izostri makata po BG vapreki che sravnitelno chesto si hodia i dori mnogo skoro se varnah ot tam (ili mozhe bi tochno zaradi tova!).
Bristol sashto mi haresva, vapreki che rabotia v predgradie na grada, no tai kato predi raboteh v London i mi beshe pisnalo ot haos i narod, tuk e si e napravo blagodat.
Bizh Bat mi e liubim grad - napomnia mi na evropeiski grad, sahto mi napomnia za Sozopol - atmosferata e tolkova razlichna ot tipichnia angliiski grad. Bulgarite s koito se sreshtash predpolagam sa ti lichni priateli - a ima li neshto kato klub na balgarite ili pone na chuzhdenzite (znam li!) v Iugozapadna Anglia?



Тема Bath и Созопол!нови [re: Dir.bg]  
Автор Velocity (try everything)
Публикувано12.09.03 19:40



Расмя ме с това дето викаш, че Bath прилича на Созопол, но да има нещо такова...

Аз всъщност нямам Българи лични приятели тука - имам познати тук таме, а други просто знам къде са. Интересно е това нещо с приятелите - но отдавна открих, че само защото сме от една и съща страна с някого хич не значи че сме изделяни за приятели. Имам близки приятели в България и тука също но от различни националности.

А за мъката за Б-я ... ами ще се пренастроиш на 'англииски вълни' след някой друг ден...и на мен му липсва Б-я повече след като се върна от почивка там

В кой край на Бристол си? Аз сега w Westbery-on-Trym....



Тема Re: Bath и Созопол!нови [re: Velocity]  
АвторDir.bg (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 15:30



Abe razlichna si e atmosferata v Bath ot vsichki drugi angliiski gradove v koito sam bila...a Sozopol mi beshe liubim grad na balgarskoto chernomorie, no tazi godina kato se pribrah sestra mi beshe hodila tam i kaza che se e komersializiral mnogo..i pogroznial...
Az rabotia v Bradley Stoke - ne mnogo daleche ot Westbury-on-Trym, no zhiveia v Swindon.
Viarno e - veche e 3ta sedmitza otkakto se varnahme ot BG i veche napalno se prenastroih na 'tukashna' valna. Ne moga da poviarvam che i sled 20 godini taka shte se chuvstvam...
Viarno e tova za priatelite - nazionalnostta ne e garanzia che stavate za priateli, no zashto taka otkakto sam tuk umeniata mi da zavarzvam priatelstva izvednazh misteriozno izcheznaha, dokato v BG vinagi sam imala mnogo i ot razlichni nazionalnosti priateli...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.