Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: do Katiaнови [re: Katia]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 08:24



Katia , bi li kazala v koja darjava jiveesh , az sam poobikolila dosta , ne samo kato turist a i sam jiviala , za evropa govoria , moe lichno mnenie e che povecheto BG stoiat tam edinstveno zaradi parite . evropejcite sa usmihnati - da , no ne biha si ipomradnali prasta da pomognat na chujdenec , i sa dosta licemerni . ako niakoj mi e pomagal izvan BG to tova biaha balgari i drugi chijdenci , no nikoga mesten .
pak kazvam tova e lichno mnenie moje bi i tam ima svestni hora , ne znam :)



Тема Re: Katia, napulno sum suglasna s tebнови [re: Katia]  
Авторskorpio (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 16:48



Mnogo se radvam nai setne da procheta nesto koeto se doblizava do moite vpechetlenia ot xorata t.n. "na zapad", v smisul ne razbrax kude ziveesh to4no..
Iavno ne samo az sum otblusnata ot zlobata i nazionalizma na koito neprekusnato stavam svidetel kogato si xodia v BG, za suzelenie.



Тема Re: do Katiaнови [re: :)]  
Автор Katia (непознат )
Публикувано10.09.03 16:51



Живея във Франция и трябва да кажа че ако си чужденец тук имаш нормална работа легални документи и прочее ти имаш същите права като обикновения французин- без само правото да гласуваш естествено. Хората са наистина супер. То където и да си в Европа е така. Повечето българи дето ти се оплакват от чужбина просто нелегално работят и пребивават там и затова им се струва кофти всичко. Аз не ги упреквам знам че са го направили не от хубаво а защото е много труден живота в България и трябва да изхранват семействата си по някакъв начин. Единствено не им прави чест да оплюват тези държави в които заработват и да хвалят България която фактически ги е прогонила защото няма работа за тях. Някои се занимават се с разни престъпни и съмнителни неща и затова хората не им харесват( а и не общуват с нормални хора в съответната страна а с някакви пак подобни на тях чужденци от подземния свят . Иначе познавам и такива българи които са доволни от живота в чужбина и благодарни на съответната държава че оценява труда им, за разлика от родинта им която пет пари не дава за тях.
Защото истинския проблем е огромната безработица в България и чужденците не са ни виновни за нищо. Даже трябва да се радваие че ни приемат като равни и ни дават някакъв шанс- било то временно или за по дълго.
Ако имаш шанса да живееш спазвайки и познавайки всички закони на съответната страна( а това е лесно да се разбере защото за всяка страна има подробна иформация в интернет и на българските и другите сайтове) ще се чувстваш супер- ако обичаш да се занимаваш с далавери да не си плащаш данъците и прочее по добре няма по хубави места от България, Румъния, Албания, Русия, Украйна и прочее... Те завинаги ще останат идеалното място за живот за такива хора. Всичко зависи от гледната точка. Всичко зависи какво търсиш : подреден в известна степен и спокоен живот или силни емоции и несигуност...Всеки сам избира от какво се нуждае и затова спора къде е по-хубаво и къде по-лошо е безмислен. Всеки човек има нужда от различни неща.



Тема Re: do Katia...нови [re: Katia]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 17:18



Какво значи"завинаги ще си останат такива"?! Че нещо неразбрах...Престъпността в БГ постепенно се озъптява!Това е ясно.Но не е ясно на негативисти, които предпочитат да търсят лошото...а иначе обвинявате българите в негативизъм.И въобще,ми прави впечатление,че 99% от нещата в които обвинявате хората в България,ги носят най-вече хората извън БГ.
Ще ви кажа още нещо:Ако хвърлите 70 процента от силите,които хвърляте в една чужда страна,ще успеете много повече в България!
И ще се чувствате много по щастливи,вместо да чоплите по форумите!
Чао



Тема Re: Изпитвате ли завист понякога?нови [re: aз]  
Автор Bvlgari ()
Публикувано15.09.03 05:23



Да!

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re: do Katia...нови [re: Cпac]  
Авторroli (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 06:08



Ще ви кажа още нещо:Ако хвърлите 70 процента от силите,които хвърляте в една чужда страна,ще успеете много повече в България!
И ще се чувствате много по щастливи,вместо да чоплите по форумите!


Imenno.Mnogo sa 6tastlivi v 4ujbina puk se navirat da govoriat gluposti za bulgaria v bulgarskite forumi.Jalki hora



Тема KATE,KATEнови [re: Bvlgari]  
Автор deliveryman (минаващ)
Публикувано15.09.03 22:12



bashta mi e francuzin i sam zivql tam 3 godini.....taka 4e ne mi govori kolko hubavi hora bili francuzite zashtoto mi se povrashta...



Тема абе, не бенови [re: aз]  
Автор Frivolity (try everything)
Публикувано15.09.03 23:29



не мога да завиждам защото знам колко много проблеми има в Б-я - но ми е мъчно за приятели, познати, за българщина си...



Тема abe, Katiaнови [re: Katia]  
Авторfranzuzoika (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 03:27



Kato ti chetoh mnenieto, prosto dosta se posmiah. Tia iavno si otskoro v tazi inache naistina prekrasna durjava Franzia, za da gledash tolkova naivno na jivota i horata v neia!

Osobeno mnogo me razveseli: "Тук не много хора имат сбствен дом, супер мебели и прочее както е в у нас в България. Притежават много по ниско качество неща отколкото у нас - тяхното богатство е друго- просто хората са много по добри търпеливи и отзивчиви. Винаги ще ти помогнат даже без да ги питаш- просто виждат че имаш нужда от нещо и веднага действат смятат че така е редно и не обичат дори да обсъждат след това и им е неудобно ако много им благодариш. "

Znachi kakvo izliza ? Franzuzite bedni, no s bogata dusha, a bulgarite oshte po-bedni, ama dalaveradgii. Haide stiga smeshki, molia te.

Suprugut mi e franzuzin, a az samata sum "franzuzoika" (po pasport) ot dostatno dulgo vreme, za da moga da te uveria to4no v protivnoto ! Franzia e edna mnogo bogata i krasiva strana, no horata se otli4avat s dosta arogantnost i prenebrejitelnost kum drugite nazii. Za gornoto: zitiram suprugut mi, koito govori za sobstvenata mu nazia.

A i pomisli malko vurhu slednia fakt: zashto Le Pen spe4eli 16 % na purvia krug na presidentskite izbori ??? Puk dano otgovorut malko te osvetli otnosno frenskata tolerantnost.

I da ne pomislish, che se oplakvam- NE, jiveia komfortno i dobre, no tova ne mi prechi da vijdam istinata za obshtestvoto okolo men.



Тема Re: abe, Katiaнови [re: franzuzoika]  
Автор deliveryman (минаващ)
Публикувано16.09.03 09:24



e tova i az isakax da i go kaza ama me marzeshe da pishem,draznim se 4e zabluzdava xorata taka elementarno....darzavata france i na men mnogo mi xaresva ama xorata ne mozax da gi izdarzim




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.