Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Business visa za UK - bez posrednik  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 19:34



Dosta firmi predlagat izvazdane na business viza (registrirat firma na tvoe ime v UK) srestu okolo 1000 paunda.
Niakoj znae li kak moze da se izdavi takava visa bez da se polzvat advokati i posrednicheski firmi?
Kade moze da se nameri informacia za business plana?
Kak i kade se podavat dokumentite?
Kakvi documenti triabvat?
i t.n.



Тема Re: Business visa za UK - bez posrednikнови [re: Miro]  
Автор vall74 (непознат )
Публикувано07.07.03 20:33



Proveri tozi sait:
ukvisa.hit.bg ili ukviza.hit.bg



Тема Re: Business visa za UK - bez posrednikнови [re: Miro]  
Автор vall74 (непознат )
Публикувано07.07.03 20:35



Pishi mi na vall74@yahoo.com tezi koito posochih v predishniat mi post sa dobri i opisvat dobre procedurata. Ako mojesh da si napravish sam biznes plana niama da ti struva nisto. Inache iskat malka suma za biznes plan. Mejdu drugoto te sa v Bulgaria



Тема Re: Business visa za UK - bez posrednikнови [re: Miro]  
Авторkanila (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 00:34



Цялата документация можеш да намериш на


Там т.нар. бизнес визи попадат в категория Self-employed person, или sole enterpreneur.

Там пише какво точно се иска като документи (те са само 3-4 документа всичко на всичко). Почти всички документи можеш да свалиш от страницата и трябва само да ги попълниш и изпратиш.

Бизнес-плана - няма образец за него.

Документите си подаваш или в посолството в България или ги пращаш по пощата директно в Home Office в Англия..



Тема Re: Business visa za UK - bez posrednikнови [re: Miro]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 15:29



Zdraveite,

moia vypros e po-skoro svyrzan s prilozhenieto na business vizite. Kak sled tova mozhesh da rabotish s tyah? izklyuchvam varianta kogato imash sobstven business s neobhodimia kapital i togava business vizata naistina e za da si rykovodish sobstvenia business.

Kak namirate rabota s business visa? Kak reagirat rabotodatelite?



Тема Виж сега:нови [re: lilia]  
Автор The_fan (Ludia)
Публикувано19.07.03 00:00



Първо да ти кажа че тук в англия никои не си вади бизнес виза, а self-employed, което е различно. Незнам кой ви е вталпил в главите че се вади бизнес виза. Самата виза self-employed ти дава разрешение да работиш за себеси, един вид свободна професия. Най-разпространените са за строител за мъжете и за почистяване за жените. По-принцип не ти се разрешава да влизаш в отношения като: работодател-работник или да ставаш работник на някого. Но това не значи че не става. Просто в най-лошия случай ще си платиш данаците двойно. Което ще ти коства около 25% екстра данък общ доход и така ще полатиш около 40% срещу нормални около 20-22%. Това всичко са относителни цифри.
Така че ако желаеш да работиш за някого, а не за себеси ти си решаваш.
Бизнес виза се дава на Бизнесмени, които идват тук за семинари или да склучват договори.

Koito ne me haresva, niama vkus, a koito me haresva ne me zaslujava!


Тема Re: Business visa za UK - bez posrednikнови [re: Miro]  
Автор Baджaйнa Oзбъpн (непознат)
Публикувано19.07.03 07:19



Адвокатите и посредническите фирми знаят.



Тема Re: Виж сега:нови [re: The_fan]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 19:40



ooo, suzhaliavam che taka sam te zasegnala s "business visa" opredelenieto si :) ami prosto ako chetesh infoto za podavane za visa za UK, zhitelite na associitanite chelnki kym EU - v chieto chislo e Bulgaria - imat pravo da podavat dokumenti imenno za business visa, kato za tia otpada iziskvaneto za ogromen nachalen kapital. Ottam idva i cialoto obyrkvane che se narichat business viza a ne self-employed, no predpolagam ti se pravia

t.e. tvoia syvet e samo da si rabotish za sebe si? da razbiram ?



Тема Светлина в тунеланови [re: The_fan]  
АвторDV-2OO2 (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 20:00



Fan, 1-годишната бизнес виза си е бизнес виза и основанието за издаването и е регистрацията на фирма във Великобритания с вече споменатия бизнес план, съответно собственика на бизнеса е self-employed. Самото естество на думата изключва възможността да се цаниш като бачкатор на трудов договор, но пък позволява да сключиш договор като самостоятелен подизпълнител т. е. някой, който работи за своя сметка и не настъпва трудовото законодателство на Албиона. Това с плащането на двойни данъци също има "хумористичен характер" - достатъчно е да си плащаш данъците върху парите, които са ти изплатили като подизпълнител и толкова. Нали знаеш прекален светец и богу не е драг. Хайде и със здраве.



Тема Re: Светлина в тунеланови [re: DV-2OO2]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 18:14



kakyv bi bil vashia savet za tyrsene na rabota sys statuta 'self-employed'? kak da dogovoria s rabotodatelite subcontracting? i kakva e razlikato v danycite, niakoi znae li?

syshto taka se chudia tyikato momenta imam 2 godishna studentska visa, no ne smiatam da se zapisvam v kolezh, poradi finansovi prichini estestveno, kakyv bi bil vashia savet? da ostana li s tazi visa ili da kandidastvam za self-employed?
Znae li niakoi dali Home Office-a proveriava tova?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.