Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 21.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Socialnoto ni povedenie!!!  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано23.06.03 14:55



Imam u fpredvid, vrzahte li se socialno nekak si u novite si ob6testva ili si maate temerutskata kak si znaete?! Tzepite li se po navik ot kolektivo?! I razbrahte li 4e tva e edno ot prvite pravila koito sa polezni za kojliako, u t.nar. razviti drjavi?!? Nau4ihte li koga da umuvate i koga da se taite u sredata na tereno?!? I 6to se saka ba6 ot vaze, koga vi davat mangizite?!
Tva go dudniam s tzel mladite da gre6at po-malko i da polzvat brzo opito na tea predi teh. Nali sakahte da si govorim za polezni i ratzionalni ne6ta?! Eto tva e edno ot teh - poglezenio zapadniak, va6io bude6t 6ef ili "spomo6testvovatel", edva li 6te obi4a nekoi tipi4ni 4erti ot BG-haraktero. Na6io individualizam moe vi pretzaka mnoo iako. 6te usetite mnogo momenti, deka 4e vi e iad oti site drugi sa tupi i prosti, pa to4no vie znaete nai-pravilnoto re6enie. Momento e delikaten!!! Tva e samo primer. Ae sa ako tolko mileete za sebepodobnite si, spodelete malko opit u posokata. Oti 4e fane i mene da mi pisne i nema ru4kam ve4e! Ia skivaite kva e jega, a!? A?!

Gu Tzo - jega e, ob6testvoto mazno

КВО Е ТВА?


Тема Re: Socialnoto ni povedenie!!!нови [re: Гъцo]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 15:28



Sorry, ама не е наша вината! ТЕ (западняците) са студени, ТЕ не се интересуват от никой друг освен себе си, изобщо отговорността за това как се отнасят кьм нас другите никога не НАША .

Аз сьм в Англия от 7 години и от местните в общи линии само добро сьм видяла. Както и безкористна помощ, предложена чисто по човешки, без да е била тьрсена/искана. Навсякаде има хора и хора. На какви ще попаднеш зависи от теб. Как се отнасят кьм теб - сьщо.



Тема ajde be Gecaнови [re: Гъцo]  
АвторBalkandgi Jovo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 18:09



ti ni razkaza igrata s tija filosofski temi. E bash me zaboli krasni kurac za zapadnjacite. Az da se adaptiram kum tjah????? I 100 godini da ziveja s tjah, i da ostana samo az div balkanec, pak NEMA da se adaptiram. NEMA, pa NEMA. Koj iska da se adaptira kum mene, da zapovjada....Aj sikter i tehnata kultura, i vera, i mantalitet....Koga Bulgarija se e prostirala na 3 moreta, tija v Evropa oshte ne sa znali koe kak se kazva i na kogo e...Mamamimdeea evropejska deea. Nie che gi chakame do 2007 za da ni pusnat pri teh...Koi ste vie be, shmekeri?



Тема Re: ajde amiнови [re: Balkandgi Jovo]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано24.06.03 00:08



"Polezno za kojliakO" - tva go spomenah prvo be! Trebe6e da go pod4ertavam li, a?! I ti Balkandji kato ne iska6, si e tvoia rabota be. Moe pa da ima nekoi deka sakat!? Ia gLe 6to narod se izmi4na tea godini! Mi tea mladi ora sa pove4eto epten sbrkani be. Te u Rodinata ne znaeha 6to sakat, pa u zapado li! Da ne bi da se preboria so na6te rodnite si mizernitzi, A?! Tva sa ma4kani i unijavani detza be! Makiata im razgonia i s "nai-novi i svetli" idei i sekvi drugi "vervania".
Ia ti Balkandji, ako ima6 dobroto jelanie, zemi ta kaji: po kakov na4in 4e zadrji6 ti Ubava Yana , da ne rugne sama da se integrira u nekoe razvito ob6testvo be?! Dai nekakov primer, koliko moe6 po-realen. Ae, biva ia temata i ako se naidat entusiasti, 4e fanem i iaze da ia po6tim.
I mani tva "maaaamaimdeeeeaaa", oti do nigde nema stigneme. Pa i toa vapros "koi ste vie be", po staa za agitkite na Levski i 4orbata. Oti tea "razvitite" sa se videle koi sa, pa nie se trajime nenam koliko veka ve4e! I trite moreta kolko i veka o6te da dudniame, nema ni se iavat ot tva. Mi da beeme uleznale bare s kultura, vazpitanie i red u kra4ka s kontinento Europa, sa moe6e se pli4kame na o6te tolko moreta. Pa da pe4elime i pare za tva. A s tea prosti tikvi, 4ekai ti da se opraime sami. Ia ne moem 4ekam i zatva zimam merki. Te teka, razbrali

Gu Tzo - ka gLedam

КВО Е ТВА?


Тема Re: ajde amiнови [re: Гъцo]  
АвторBalkandgi Jovo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 00:48



1. Ot Levski sum - Levski e s dvete kupi dogodina!!!
2. Ubava Jana se zadurza s debel kur! A ako iska da se integrira, da hodi da se integrira kade j dusha saka. Hubost nasila ne stava!
3. Kultura...Kakvo e kultura? Definiraj! Kogato v Bulgarija sme pisali na sobstvena azbuka i sme imali sobstveni knigi, razni avtrijski i shwejzarski seljani oshte sa gi doili kravite ...Iskash da kazesh che v BG e pulno s prostaci. Taka e. Pulno e. Kakvo te kara da mislish che v Evropa prostaci njama. Sushto e pulno, no sa po drug vid prostaci. Da ne govorim che gi ima i ot toja nashija vid.
4. Kazvash do nikude njama da stigneme...A kade sme trugnali, be brat. Do kade iskash da stigneme - da im chistime obuvkite na tija samo shtoto sa imali istoricheskija i geografskija shans sega da sa po-dobre ot nas? Nikoga!!!!!!!



Тема Re: ajde amiнови [re: Balkandgi Jovo]  
Авторtad (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 08:28



1.a ot po-dogodina s 4-te
2.debelia kur e sigurno na kom6iata
3...zabravi da spomene6 arabite.Kat sa si praili bukvite i sa spisvali knijkite-niy de sme bili
4.....shtoto sa imali istoricheskija i geografskija shans sega da sa po-dobre ot nas? -ama da zna6,to i Gospod im e po-razli4en,po gi poddarja nekak si.
Bravo veseliak! i 4ao,begam da lasna nekoy 4epik 4e da si platim Neta



Тема za debelija kurнови [re: tad]  
АвторBalkandgi Jovo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 11:18



Dali e moja, ili na komshijata - njama nikakvo znachenie! Vazno e che e BULGARSKI.



Тема Re: za debelija kurнови [re: Balkandgi Jovo]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано24.06.03 15:34



I koga se govori teka, trebe se ima ufpredvid, 4e te to4no toa vid natzionalizam e nai-gube6tio u "razvitite" ob6testva. A 6to se otnasa do taa golema vajnost, bulgarskata semka, to trebe se saznava, 4e edva li ima po ome6an narod ot na6io. A za natzia voob6te ne moe i staia duma! Za sega samo frantzetata ni gonat po raznoobrazie na genokokteili. I tva nikak daje ne e lo6o, mi trebe se izpolzva u dobrio mu vid i smisal! Za tva su6to bi trebalo se izgradi stroina i privlekatelna natzionalna strategia. Samo teka nikoi nema ti gepi Ubava Yana. Oti ona nema ima 6to da diri u 4ujdi dvori! Koga nameri tolerantnost, uvajenie, dobro vazpitanie i volia za hubavi promeni, ona 4e izdeiani ikonomi4eskata mizeria. Ma koga samo trebe se nada na debelio balkandjiiski, na ednostran4ivoto i plosko dudniane, tupio tzinizum, debela6tina i otkrovenna gadniar6tina, ona 4e fata pato, ako trebe prez devet planeti u deseta! Pa ti s debelio moe radva6 nekoi tvoepolov ili pa kalikandzer s pet kila maskirovka po surato!
4e me izvini6 za posledite slova. Ni6to personalno! Trajim printzipo samo. Ae

Gu Tzo - printzipno vajen selianin

КВО Е ТВА?


Тема Re: za debelija kurнови [re: Гъцo]  
Автор lisica (orange)
Публикувано24.06.03 15:47



Starite hora otdavna sa go kazali "Da e k.. da mu go nabiesh, ama to e akal", taka che ne se vrazvai. Ot dosta vreme mi se iska da te pitam tova slovo kak go sglobiavash?



Тема Re: Nai u4tivo 4e va zamolim,нови [re: Balkandgi Jovo]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано25.06.03 00:32



da soprete s toa ton!!! Ganiovoto, ovajaemi, eto 4e si bil i ti extra sotzialen tip be! Mi ia gLe ka ubavo si me analizirAl! Ubav smeh mi obrazuva, blagodarim nai srde4no! 4e probam ti poiasnim nekoi detaili. Ti pomognem za portreto. Na4i, da ti kaem prvo, 4e sum sviknal da me analijirat ot mane4ok. Mai samo ka 4avdar4e nekak si me propu6tia za tva. A pa orata koito imat sklonnost kum toa vid otno6enie, mislim da sa iasni odavna i na po-6irokata auditoria.
Za dialektite ima6 pravo. U4im se postoianno. Tva 6opskio i makedonskio sa mi ba6 na srtze. Ma obi4am i da mia4im. Zavisi ot nastroenieto. Zabavno mi e. A tva 4e sum pros i seianin, prva gordost e za mene. Nekade u dirskite anali beh spomenal, 4e rodata mi e mnoo golema i prusnata nasekade. Moje bi tva mi dava taa liobov kum razli4nite dialekti. Radvam se i na neveroiatno mnogo razli4ni kontakti i v BGeto i u sveto. Tuka sum multimeleioner (na preiatele, da ne pomisli6 4e na kinti)! Istinski se kefim! Ti daje ima6 saotvetnite podozrenia, 4e sum drogaruval so srbe i maketa. Skoro ne sum, za sujalenie! Uvajavam mnogo i ednite i drugite. Patilata im doidoa pa ot prostotia na gorkite.
I drugo ti dobavim za analizo. Oti moe se zatrudni6 s tekov ideot ka mene. Na4i dragi, nemam nikva korist koga dra6tim tuka. Praim go edinstveno ot liubov kum Bulgarskite detza. Saka mi se nekak si da se ne podavat na manipulatori i da se ne tepat uglavi u betonnite steni. Tea deka gi izgradia analizator-manipulator-ideolozite. So srpo i 4uko, siniata idea, orandjevio lev i pempenio tzarvul. Ti tva za luskaneto na zapadnio 4epik, nema na4in da si go ne 4ul ba6 ot teh!? Za afi6iraneto na muzikalnio vkus su6to, nagled bezobidno, no udobno uni6tojava6to. Komfortnio natzionalizum! Briliantna izmi6liotina! Kakvo zna4at tam nekakvi duha4i na kaval, tropa4i po piana i toa 6iban JAZZ! Ta za tva otdeliam malko vreme, daje nekoi eurodorel. Oti smetam, 4e o6te ima nadejda ot sviniArniko da izletat liastovi4kite, da suzdavat pokolenia i pa da se vra6tat!!!
A za vuzrastta mi, 4e spomenava6, mi e malko 4udno! Oti tekov ma4o ka tebe, ne bi trebalo se zanimava s vaprose za jenki. Moe ti kaem, 4e sum u super forma. Bi4im iako nekolko vida sport. Edin po4ti profi! I seki den po4ti, 20-30 godi6ni mladeje mi se zdravisvat s raiskio gaz.
4ekai da ne zabraum Nino! On mi be predlojil da se nakrkame kat svine. I za tva nema problemi be! Ma sviknah da go praim samo s mnoo dobri priatele. Oti ina4e e opasno za du6ata! Ma tva e druga tema. Ni6to, 4e pa e svurzana s kulturata! Ae, spolai vi na site i jagaite zdravo

КВО Е ТВА?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.