Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как сте с културата при вазе?  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.06.03 22:02



Sa kato se otrkAhte u Europeiskata i svetovna takvaa, povi6i li vi se nivoto be?! StanAhte li nekak si o6te po-otvoreni za kulturnite blagini 4ove6ki?! Odite li na teatro, opera, balet, izlojbi, music i artfestivali?! Ili se gu6ite negde po mesta i trajite kosuro na planetata?!
Te, iaze beh tea dni na balet u Lozana (Nino, ti tam li si o6te be?). Edna dama me prehendri so imeto na Maurice Bejart i ia se podvedoh. Oti znam, 4e on e golema spitza u modernio balet. Ma nemA koi da mi kae, 4e 4oveko ba6 sa re6il da nabatza i malko klasika. I si izgLedah "Flute enchantee" odma (tva e val6ebnata fLeita, koi ne znae frentzki. Pa fleita e svirka, ma ne taa deka si mislite). Daje dremnah malko, ama dremnah oduhotvoreno nekak si. I ka me obze tva kulturata, ta se setih za vaze, da vi pitam. Oti tuka nekoi spomenaa, deka po Holandia li be6e, po Irlandia li, se bile prosti seliani. A pa ia kato sum selianin, pa si ia polzuvam, tva kulturata de. E, v4era se 6matnah za malko do Bex. Sa tam zabivat za prazniko na muzikata. Ma mnoo mi ne aresa i se pribraame. Ne be6e koi znae koliko kolturno. Ono e i goLema jega be. Izpukaame!
Ta za kulturata mi be dumata. Ia spodeLete 6to rabotite po vaproso. A?!

Гъ тЗо - тоа кредор го не та4им на4и

КВО Е ТВА?


Тема Re: Са отивам па на дъзамбуренови [re: Гъцo]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.06.03 22:05



и 4е кркнем пет за сите вазе! Ае

Пет рикара бе имам уфпредвид








Гъ Цо - наздраве на4и

КВО Е ТВА?


Тема Re: Как сте с културата при вазе?нови [re: Гъцo]  
Авторnino (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 22:25



Abe tuka sum non-stop, ama tebe te njama nikakuv. Pratih ti novija mi nomer po SMS. Mene za baleti, operi, dzaz muzika i t.n. ne me tursi. Znam go toja balet Bejart li beshe, kak beshe.....Tam samo vednuz shtjah da hodja shtoto chuh che chesto idvali ruski balerini, ama taka i ne otidoh. Ako iskash da se napivame kato svine na fona na balkanska muzika, az sum na razpolozenie. Za kulturni programi njamam vreme! Aman ot kultura!



Тема Re: Как сте с културата при вазе?нови [re: Гъцo]  
Автор tad (непознат )
Публикувано22.06.03 02:35



Abe sme si vsi4ki otrakani po rojdenie,no tova e druga tema...Tuk pri mene,”kulturata”e ne6toto deto se vijda s pomo6ta na krivia makaron.Ne kazvam 4e minoycite ne sa ostavili ni6to sled sebe si ,no osven strahotnite muzei,4ovek trudno bi nameril kulturna iziava v klasi4eskia si vid -/ teatro, opera, balet,de/
Maynata mu,6te re4e6,predi taka ili ina4e ne sum se skasval po tia meropriyatiyca,ama lo6oto e drugade za men.Hvanah se ,4e po4nah da razbiram kakvo ne6to e 4ove4nost,kurtoazia + red drugi
kli6eta otpredi.Ina4e ne sum lo6o mom4e,vazpitano,u4tivo,pomaga6to s kakvoto i kakto moje, ,4elo nekoya i druga knijka,no za6to TYKA re,br4ed?!Ey tva me mori naposledak.Ne 4e ne sum go znael,no may ne sum go razbiral ili pak taz kultura ima i nekoe drygo izmereniyce,det sme ili SA propusnali da ni go spomenat?

P.S.Ama pak kakvi sirenca i vinca vartiat iz rayona,nema ti kazvam,6tot pak e druga tema..



Тема Re: Zdraste tad, dobar den na site u stranstvo!нови [re: tad]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано22.06.03 14:02



Ti na ostrov Krit li se pome6tava6? Tam trebe da e jega golema sa?! Pri naze e 33 grada pek. A pa uj e tzentaro na Europata.
Ma da kaem o6te ne6to za kultura. Mnoo se kefim na4i deka mestnio narod, preiatelete ni, fana da 4ete po- seriozni knijleta. Pa si imat kolekciite ot BD(komiksite) ama im se priiska da razberat ne6to i za iztoko ot literaturata. A iaze poslednite godini gi propu6tih za 4etene i izostanah s modernite pisatele ot na6io svet. I samo im preporu4vam razni klasiki. Edna dama edvam se izmi4na u dobro psihi4no zdrave sled Dostoevski. Beh i go prepora4al predi 3-4 godini i ona zamalko da se 6a6ardi6e koga go iz4ete po4ti tzelio. Namerih "Maistora i Margarita" na frentzki i ia davam 4at pat na koi namerim za dobre. Interesni sa mi komentarite posle. Abe se pak moe kaem, 4e sme golemi kasmetlii s preiatelite si. Popadame se na interesni ora. I koga 4etem tuka mnenia, 4e drugite na6entzi se nekakvi prostatzi i seliani imale okolovrust, malko mi e jal za teh. To sigurno pri naze deistva nekaf takof zakon - 6toto nie samite sme seliani i prosti, i te to4no zatva se namirame razni profesore i kulturni svetila za preiatele. 4udna rabota, ne moe si go obiasnim!?
Tad, kato kaza za sirenata i vinata, se setih da se obadim na edin profesor po gastronomia. Ma nema raskazvam, koga mu ideme na gosti kvo se mandjari i pie, oti 4e me namrazite. U ka6teto mu nema i edno kabar4e ot toio i minalio vek. U takvia sudove i pe4ki se gotvi su6to teka. S moita 6opska salata oba4e go razbivam seki put. I sa imam nekolko kutii sirenie za takvia slu4ai. Gutzovitza pa koga vrutne musaka s patlidjani, posle ima poluumreli ot gladkomuskulni raz6irenia.
A, setih se za edin preiatel, frantze. Ba6ta mu oba4e bil poliak. Ot tea deka sa kopale tunelite pod Alpite. Ta toa i4 ne obi4a6e da govori za tate si. Roden si ot makia frantzuzoika i haber si nema6e ot Poland. Mene me ima6e ka nekakov ot toa svet de. I edin put, ka me pita 6to mislim za poliacite, ia gi pofalih mnoo diplomati4no. Prepora4ah mu Senkevtizch. On pro4ete "Potop" i ottogava ne moem se otarva ot nego. Se me pita nekvi raboti. Pa e i super muzikant kele6a mu s kele6.
S drug edin profesor pa koga se vidime, ni gepva muskulna treska ot smeh. On i jena mu sigurno se kikotat daje i na sun. Atelieto im e muzei na stukloto. Moe go vidite, tea deka sa u Geneve. I ako ste skitzi, vednaga 4e se nadu6ite. 4oveko e 4is germanetz, teka 4e moe se i 6preha na toa ezik s nego. Plus frentzkio de, koito puk jena mu govori v edin ot nai-zabavnite mu varianti, pulen s maitapi.
Drug preiatel, pa profesor, ma po nekolko nauki, jivee sam ot godini. Klimbutza6e se u Genevskoto lokve u edno korito drto kato nego. On e na 85 i znae pove4e ne6ta za BG ot naze samite. Sa ni e kanil na ribolov oti sa mu podarili nova yahta. Starata mu bila trudna malko za ka4vane koga daldisval. Te toa ako znaete 6to e jiznen i dobar 4ovek. Pa i kvi to4ni ne6ta moe vi kae za sveto. A za gradini pa da ne govorim.
E, te zatva moe vi preporu4am selskata seliandur6tina. Ma u Euro i svetoven ma6tab. Oti tva seianite prosti, daje ne moe razbereme koga kulturata ni e zatisnala ili pa sme stapile vruz neia! I tva nikak ne e zle!
4ovechnost 6to e, kazva6, po4nal si da razbira6. Iaze pak sum kasmetlia oti go znaeh 6to e i u naze nekogi6. Verno oba4e, 4e ne be tolko 4esto sre6tano ka4estvo. U gadnite godini samo edno semeistvo beha istinski hora u trudnite momenti. Drugite izleznaa podletzi i izmamnitzi u sekva stepen. Nekoi "golemi" patrioti 4e kajat kvo li ne za bulgarskio harakter i du6evnost. Suglasen sum za site ni dobrodeteli, oba4e se ubedih na svoi grub, 4e trebe istinski da gi tursi6 pod drvo i kamik. I sa u prehodo epten se vide, 6to narod u kva golema luja i izmama e jivel. A pa i u kakva koltura!
Teka 4e, kulturata koiato moe izgradite na novite mesta, 4e trebe se iavi ka nekaf moderen i efikasen medikament za nujnata ni reanimatzia. Dzepaite nalevonadesno i otbelezvaite bare 6to ne trebe se pravi koga se vurnete doma nekoi den. Na pruv pogled moe kaete, 4e tva e nai lesnoto. Da ama ne ba6! Oti trebe se gradi stroina sistema i to tvrde brzo. Ako sakame da se zapazime kato 4ovetzi!
OtppLesnah se pak. Sigorno e ot kolturata?! 4e izvenevate! Ae, 4e mi zamruzna taratoro

Apropo, sobstvenno, ti Tad pi4 li si ili madama?! Da znam na "be" ili na "ma" da ti tzukam pisaniata.

Gu Tzo - kulturata li ili drugo

КВО Е ТВА?


Тема Re: Как сте с културата при вазе?нови [re: Гъцo]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 15:00



Концерт на Теодосий Спасов Трио - London 16.06.2003 Conway Hall

В залата бяхме 43ма човека публика. 43! Гьцо, ква култура, кви пет лева?! Ние нашето си едва оценяваме, ти си трьгнал да питаш за световното! На мен лично ми беше много кофти за музикантите, но за щастие те като истински професионалисти не позволиха на микроскопичния размер на публиката да се отрази на изпьлнението им . Благодаря им за невероятна вечер, както и от името на приятеля ми (англо-немец), който вьодушевен след концерта си купи CD-то и сега чат-пат го слушаме пьтьом.



Тема Re: Как сте с културата при вазе?нови [re: V]  
Авторbaj Ganjovoto (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 17:56



Teodosijjj koj?????? Aman ot taja nasha psevdo-kultura...Emi 43, kolko iskash...koj kolkoto zasluzava...tuk kadeto sum Lepa Brena subra 5-6 000 v edna zala




Тема Re: Как сте с културата при вазе?нови [re: baj Ganjovoto]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 18:24



Мда, някаква изпьлнителка наречена ДесиСлава ще има концерт тук скоро - предполагам, че и тя ще сьбере хиляди. Аз по псевдо-културни причини ще пропусна това сьбитие



Тема Re: Как сте с културата при вазе?нови [re: V]  
Авторbob the builder (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 20:03



tj e po-apetitna ot t.spasov.



Тема a, shte subere hiljadi...trunkiнови [re: V]  
АвторBaj Ganjovoto (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 21:40



BG muzikata e otvrat ...Kude shte mi sravnjavash nekva Desislava deto za 100 kinta shte si legne s purvija emigrant, s multi-milionerkata Lepa Brena.....Shte subere 200-300 dushi. Pak po-dobre ot onja...kuv beshe...veche ne se i seshtam...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.