Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 20.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Цената на почивката в България?нови [re: eдин]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 12:22



Hubavo e da pokajesh Bulgaria, no zavedi jena si na sladurski mesta - Melnik, okolo Melnik, s. Kovachevica, Koprivshtica, raiona okolo Triavna, s. Bojenci i mn. drugi mesta ima, kudeto se namirat priatni i evtini mesta za spane. Pokaji i bulgarskite plajove, no moeto mnenie e, che pochivkata triabva da bude izvun Bulgaria. Izliza ako ne po-evtino, to pone sushtoto, no pone obslujvaneto, obstanovkata i nai-veche horata shte znaesh, che sa chistosurdechni i shte si pochinesh spokoino i s kef. Ima oferti all inclusive, koito sa na sushtite ceni kato v Bulgara.



Тема Re: Цената на почивката в България?нови [re: eдин]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 12:29



Heshto ne razbiram! Ti Balgaria li iskash da i pokazesh ili da rechem US ili Canada. Tam mozsesh vsichko da uredish po telefon i s kraditna carta, dori v Evropa ne navsjakade . Ti probval li si vav Francija ili Ispanija na more bez rezervacija? Az sam. Njamam osobeno dobri spomeni.
Kam imidzsa na Balgarija prinadlezsi i vsichko tova s koeto se sblaskvash iste se sblaskash tam.
No tova si e nashata Balgaria i az si ja priemam takava kakvato e. Takava ja pokazah i na sapruga mi i na deteto mi. Ne se sramuvam ot neja ili kakto kazvate ot prostacite bilo vav foruma ili drugade. Kadeto i da se preselim v pasportite ni (kakvito i da sa po nacionalnost) pishe balgarski grad ili selo kato mestorozsdenie. dalboko v sebe si takiva si i ostavame. Trjabva li da se sramuvam ot sebe si ili ot mjastoto kadeto sam se rodila?:)
Vsjako mjasto ima i kup hubavi hesta v sebe si.
Tazi godina tragnah da izbiram mjasto za pochivka v Garcija. Gledam, gledam katalozite i kato stigna do plazsa vse nesto ne mi haresva - skalist, kamani, izvednaz dalboko i t.n. Vinagi tarsja shirokite pjasachni ivici na balgarskite olazsove. E tova e koeto v chuzsbinsko po-trudno se namira.
Tarnovo, Plovdiv i manastirite sasto njama kak da i gi pokazsesh v po-kulturna obstanobka. Ot istoricheskite zabelezsitelnosti sasto mozse poveche da vidite ne zastoto sa poveche, a zastoto poznavash istorijata, znaesh kakvo tochno mozse da se vidi i govorish ezika. Nesto koeto v Garcija, Turcija ili grugade e po-malko osastestvimo.
taka che otnovo vrastajki se na parite - reshi za sebe si kakvo iskash pochivka (togava po dobre idi naistina njakade drugade) ili da i pokazsesh stranata sas vse kusurite i. ako reshish vtoroto ot lichen opit moga da kazsa ne ochakvaj samoleta da te zavede v Zurich ili Geneva, a v Sofija i se opitaj da poglednesh i vazpriemash nestata prez pogleda na zsiveestite tam hora a ne postojanno da sravnjavash.. Ot tam natatak nestata stavat po lesni.
Pozdravi i uspeh v nachinanieto!
P.S. Misja che vidjah katalog na TUI kojto predlagashe i ekskurzii iz Balgarija, a ne samo pochivka na moreto.
A sto se otnasja do naemaneto na kola v Balgarija, naistina e po-skapo sravneno s drugade i osobeno s Amerika. Ne e zadalzsitelno po telefona da kazvash che si v chuzsbina!:)



Тема EHHHHHHHHHHHHHнови [re: eдин]  
АвторBBB (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 14:05



Edva li niakade v Evropa shte moje da iskarash pochivka za 28 dni s 2000 evro i da obikolish pochti vsichki interesni mesta , ia malko se osaznai i slez na zemiata ........... kato imash priateli i rodnini v BG. zashto izobshto ti triabva da si naemash kola pod naem, tolkova li niama koi da ti kaje che v BG . ne e nai-dobria variant, ima veche mn firmi koito predlagat normalen (lyksozen )transpotr do kadeto ti dysha iska i to na savsem narodni tseni , 5 ili 10 lv za vhod na razlichnite kyltyrno-istoricheski zabelejitelnosti , a v mn. slychai i po- evtini i dori bezplatni napravo sa smeshni kato tsena na fona na tezi v Evropa , za tsenite v restorantite da ne govorim 20, 30 lv . sa ti napalno dostatachni estestveno, che ima po-sk<pi i po-evtini ,az ti davam niakakva srtedna tsena . Ima i dr variant, moje da otidesh s tvoi priateli ili rodnini koito imat kola i vreme da se porazkarat s vas i sa malko poveche v chas ot teb , za tova kade da otsednete i kade da se zabavliavate ...........

s dve dymi , moje i s 2 i s 200 spored tova kak si go napravish , no sled kato v Maiorka ti e bilo ekstra tyk niama nachin da ne ti e super



Тема Поздравления!нови [re: ......]  
АвторГъpмян 3aek (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 15:50



Поздравлявам те за идеята, нашенец! И евала за великодушието с което отминаваш ехидните отговори на някои от клубарите тука!

Хубаво/лошо, жена ти трябва да види откъде си дошъл - а в България има какво да се види, дал Бог.

Аз съм бил в същото положение и моят съвет е: първо направете обиколката, после идете на морето да починете. След обиколката ще сте каталясали: път, срещи, впечатления, запивки, за евентуални неприятности, (дано не ви се случат) да не говорим. За конкретни цени не мога да ти кажа, но както някой вече каза: има и 2 и 200.

Приятно прекарване и да разправяш като се върнете!



Тема Re: Цената на почивката в България?нови [re: eдин]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.06.03 16:03



Виж сега, онлайн бизнеса у нас все още е олайнян отвсякъде. Действай по тази система:
Казах, ти, че трябва да отидеш намясто. Намисли си две три места, обади им се и ги питай за коли под наем. Не им разправяй откъде си и какво си (ако те ебават, майната им има много други). Та те ти казват една цена. разбери се за ден/час, отиваш и си стискате ръцете. Миналият месец ми се моташе оферта за рено клио за 25 кинта на ден (за 25 дена ще ти дадат поне 20% рабат) с ~350 км пробег/ден. Палите колата и тръгвате. Ако ти се пести време за търсене на хотели на място, отделяш си един предиобед и обикаляш 2-3 агенции по центъра докато си направиш резервациите за тези китни местенца. Ще платиш малко повече така, но отново - ще спестиш време и нерви на място.
Направи си схема на пътуването и действат ин адванс. Успех

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: Misho,нови [re: vetov]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.06.03 16:16



уахахахаххахахахахх, верно се насирам, че не мога да емигрирам, ама от кеф, щото съм се уредил по-добре, отколкото в чужбина. Щото нема кой да ми кеси на гърба в колко съм отишъл на работа и в колко съм си тръгнал, не мисля за ипотека, къде кво е на разпродажба и лятос си дигаме чукалата за плажа още в 16-16.30 ако нема работа за довършване.
А тебе комплексарко, като те е яд, че има и щастливи и доволни хора в България, които искат да живеят в България, за които да бъдеш на запад не е нещо кой знае колко велико или особено - престани да пишеш на български ами комуникирай на английски, поне да се знае що за неблагодарен михлюзин си.

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: ZA EDINнови [re: eдин]  
АвторGretta (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 16:17



Blagodaria zav linkovete ami naistiana s operator se pesti, zastoto kato hodeh na otdelnite saitove na razlichni hoteli v Sardinia tzenite sa okolo 80-100 euro na nost... Kakto i da e az reshih da hodia na avventura kakto vseki pat, zastoto 1-2 sedmitzi v edin i sasti hotel na edno i sasto miasto ne znam kak bih gi ponesla (moje bi kato poostarei malko bih gi otzenila) :o)

Idei za tvoiata vakantzia v BG - mojesh da se otbiesh za niakoi den v Tukey, po chernomorieto imat mnogo interesni offerti na super tzeni (gadnoto e che hodiat pochti samo rusnatzi i na granitzata se chaka mnogo, ti minavash bez problem, a na saprugata ti ste i lepnat viza). Istanbul naistina si zaslujava da se vidi, strashno privlicha zapadniatzite,e nai zapadnia grad s pochti zapazen orientalski vid. Zaslujava si dori samo zaradi Haya Sofia (Santa Sofia) 4-ta po golemina tzarkva v sveta, kato vlezesh tam napravo gubish orientir za vreme. Platat na Topkapi dava ideia za obstanovkata v prikazkite ot 1001 i nost i e mnogo dobre zapazen, haremat i vanshnite pavlilioni napravo te prenasiat v vdrug sviat.

uspeh i priatno izkarvane,
Gretta



Тема Мишо...нови [re: Mишo Шaмapa]  
АвторДpyr eдин (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 17:05



Би ли препоръчал добри туристически агенции в София/Пловдив предлагащи хотели/квартири по морето.

Благодарско!



Тема Re: Поздравления!нови [re: Гъpмян 3aek]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 17:38



Благодаря за съвета "Гърмян заек"....Може и така да направим първо обиколката, а накрая морето за отмора. Пък и след като ударих на камък с телефонните резерваций на кола, а и след про4итането на Вашите отговори ,като че си спомних какво е България........която май след 1990 е все по-малко България и все повече bulgaristan - без да искам да обидя или засегна когото и да било..................

Поздрави,
един



Тема Re: Цената на почивката в България?нови [re: Lili]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 17:43



Да Lili, донякъде си права , но за жалост.........................

Поздрави,

един




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.