Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Защо българите,живеещи в чужбина...  
АвторД.П. (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 11:10



Защо българите,живеещи в чужбина се страхуват от българите,които живеят в България?Никакви по-сериозни контакти,чувал съм,че като като ги търсят и чуят български език по телефона го затварят...
Аз имам обяснение за себе си,какво мислите вие?



Тема Това е новина за мене...нови [re: Д.П.]  
АвторГъpмян 3aяk (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 11:36



..не знам откъде ти са впечатленията.

Лично моят страх не е от Българите, а от вероятната необходимост да се върна отново в БГ и да започна живота и работата си отново там: да завися от нашите мутри, бюрокрация, всеки ден отново да се сблъсквам с простотията, грубостта, дребното мошеничество, егоизма, мръсотията, гярултията и т.н.
Понякога сънувам кошмари че съм принуден да се върна в БГ и да започвам всичко отначало - събуждам се облян в пот, но осъзнавам че е само сън, пия една студена вода, гушвам жената до мене и заспивам блажено...

Вие кво ще кажете, а?



Тема Re: Това е новина за мене...нови [re: Гъpмян 3aяk]  
Авторaз caмият (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 13:39



Да,прав си, и мен ме спохождат такива мисли понякога. Аз не се притеснявам ако чуя българска реч по телефона, не знам какво конкретно е имал впредвид автора на по-горната тема, но мисля че ако някой се страхува от българска реч, то най-вероятно има защо.Ако е избягал от България защото е извършил нещо, или заради подобни неща.



Тема nima vjarvash na tezi tupotii?нови [re: Д.П.]  
Авторgluposti (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 15:27



Lichno na mene vednuz mi se obadi nepoznata bulgarka i mi poiska 10 franka. Specialno sljazoh do edin magazin i j gi dadoh. Tja kaza che poznavala bashta mi. Daze ne sum se interesuval dali mu gi e vurnala...
Abe ne znam kakvi objasnenija imash za glupostite koito govorish, ama az puk ostavam s vpechatlenie che bulgarite v Bulgarija tolkova se promeniha kum losho, ozlobjaha i vzeha da zavizdat, che kakvo li ne im minava veche prez glavite. I tija koito sa tuka i se durzat po nachina kojto ti opisvash obiknoveno sa novodoshli - razbiraj ot po-malko ot 5 godini. Az puk imam objasnenie shto bulgarite v BG sa tolkova zlobni, ama ne mi se govori za towa...Ne me interesuva, vsushtnost...



Тема Re: Защо българите,живеещи в чужбина...нови [re: Д.П.]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано08.06.03 21:19



Gluposti, az vinagi vdigam domashnia si tel na bulgarski, daje suobshtenieto na tel sekretar mi e na bulgarski. Mobilnia estestveno go vdigam na Eng, ako ne razposnaia nomerut, ot koito me tursiat.
Muja mi sushto obicha da se buzika s kolegite si i poniakoga vdiga s "da, molia?"...e proiznoshenieto mu ne e dobro, no se starae.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Защо българите,живеещи в чужбина...нови [re: Dragoness]  
Авторlole (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 22:10



Mace, celta na tvojto izkazvane beshe da pokazesh che imash muz ne-bulgarin, nali? Eh, kompleksi, kompleksi....



Тема Re: Защо българите,живеещи в чужбина...нови [re: Д.П.]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано09.06.03 00:37



За пръв път чувам за такова нещо. Аз лично скачам от радост като ми се обадят от БГ, което е не повече от 2 пъти годишно. Всеки ден се обаждам на поне един човек там и ми се радват като се обадя. Хора всякакви, нали знаеш? Всъщност когато ме търсят на български, обикновено са приятели от Англия, където живеехме до скоро и за които ми е ужасно мъчно и съм им признателна, че се сещат за мене.



Тема Re: Защо българите,живеещи в чужбина...нови [re: Dragoness]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано09.06.03 01:56



hey , hubavize kak si ?
....oste li mnogo zaeta...?.,

kato se vurna ot rabota ste ti drasna dva reda na belezki ....

...hubav den

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Защо българите,живеещи в чужбина...нови [re: Д.П.]  
Автор мaлka тъпa фeя (Пища Хуфнагел)
Публикувано09.06.03 09:04



И аз винаги с българите тук говоря само на български. Би било много тъпо да правя обратното.Телефона също,ако разпозная номера, защото често се случва да излиза като "покрит номер". Много приятели имам тук,и винаги с тях съм говорела само на български. Не съм чувала и някой от моите познати с българи да говори не на български.
Друг е въпроса, че всеки си подбира приятелите. И когато преди 1 месец непозната жена , която ме чула че говоря на БГ, ме спря...за да поиска да и намеря работа на черно - е отказах, но е смятам че това е страх..по скоро зачитане на правилата тук, както и предпазване на мен самата от вероятни неприятности. Ако отказите от такъв тип според теб са признак на страх - е тогава...всичко е ясно.

Yo soy como el viento,toda me puede sentir..pero ninguna me puede tener...


Тема Re: Защо българите,живеещи в чужбина...нови [re: rebekka]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано09.06.03 21:32



Vidiah ia komshiike i ti otgovorih.
Za sujalenie v posledno vreme se razminavame...shte probvam da te hvana prez weekenda po tel.
Moje i da minem daje prez vashia kvartal da zavedem kotkite na vet, tam e kabineta na tatkoto na edna priatelka ot Camperdown.
Vesel den i na teb, sladurano.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.