Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема норвегия?нови  
Автор benio (непознат )
Публикувано24.05.03 16:14



някой знае ли нещо за изследователските кораби там?много ще съм благодарна.щот ще заминавам и малко ме гони шубето.........брррр



Тема Re: норвегия?нови [re: benio]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 03:08



Изследователски кораби от какъв тип?
И в ка4еството си на каква 6те бъде6 на съответния/съответните?



Тема Re: норвегия?нови [re: mm]  
Автор benio (непознат )
Публикувано25.05.03 08:16



е, нас българите знаеш за какво ни взимат..........ще сервирам на персонала...............но не е ли вълнуващо????изследователски кораб??абе нещо дъното ще изследваме, защото казоха водолазки кораб.........ще видя.добре дошло приключение...



Тема Re: норвегия?нови [re: benio]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 14:21



точно така, ние българите да си знаем мястото! ще сервираме и чистим кенефите!




Тема Re: норвегия?нови [re: benio]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 14:53



Има един съвсем нов и модерен кораб;нари4а се "G.O.Sars".За него ли става дума?
Трудно ми е да си представя сервиране в 4иста форма другаде,освен в ресторант.Обикновено по работните места има "кантини",където храната се приготвя в кухнята и се излага така ,4е всеки сам да се обслужва.
Хората в Норвегия-като цяло- са все о6те добронамерени и любезни;манталитетът е доста разли4ен от "на6енския";има какво да се нау4и във всяко едно отно6ение.
Навярно има6 конкретни въпроси,задай ги ,за6тото не зная какво то4но те интересува.Ако зная името на кораба,мога да се опитам да открия не6то именно за него;ако,оба4е,не желае6 да пи6е6 то4ното име-не го прави.



Тема Re: норвегия? [re: mm]  
Автор benio (.....)
Публикувано25.05.03 15:34



знам само, че за пръв път вземат българи, и то доста.хубавото е, че се познаваме.ами май ще чистим и каюти.
само се чудих дали някой знае нещо за тези кораби и се надявах да е чул хубави думи.чух, че имало много такива корабчета там.
работила съм в кипър на кораб и ЗНАМ, че каквото и да е такъв АД като там няма да е.а и норвежци са цивилизовани..........още



Тема Re: норвегия?нови [re: ***]  
Автор benio (.....)
Публикувано25.05.03 15:35



ееех, това за съжаление е единствения начин да пътуваме.



Тема Re: норвегия?нови [re: benio]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 16:29



Да,то4но така е:цивилизовани са.(Не е редно да се генерализира,но все пак всяка назия си има своите характерни белези)
Пътувала съм много пъти с норвежки фериботи и няколко пъти- с гръцки.Гръцките "SuperFast" са ОК,но евднъж се наложи да вземем един малко по-евтин и пред о4ите ми се разкри една то4но родна картинка...
Тук това не е така;хигиена и удобство са не6та,които хората ценят и които са 4аст от законовата основа на държавата.
В прибирането/по4истването на каюти няма ни6то ло6о и срамно.За жалост аз не мога да дам информация от "първа ръка",за6тото не съм била в тази среда,но зная,4е в ка4еството си на "stuepike"(=камериерка) ти 6те бъде6 достатъ4но уважавана от вси4ки останали на работното ти място(ако,разбира се,желае6 това).
Не бива да се бои6 от не6то;прегледай все пак подробно договора си и разгадай вси4ки то4ки и подто4ки- вкл.онези с дребните букви.По правило тук се работи "толкова и толкова" 4аса:според уговорката.Ако се наложи да се работи екстра,това се запла6та на 4ас.
Предполагам 4е ви се предоставя т.нар. "free" храна и спане."Спането" рядко е 5-звезден хотел,но по4ти винаги е достатъ4но добро.Виж,храната е доста разли4на от на6ата,но някоии българи я харесват(дано си от тях).
Характерно за хорвежците е 4е... понякога оби4ат да "празнуват" и поне преди няколко години правилото бе6е,4е един "празник" е успе6ен,ако на следва6тия ден не помнят ни6то от предната ве4ер.В тази област има ве4е известна промяна,но феноменът дале4 не е из4езнал.Така или ина4е,пиянските истории не са не6то което те засяга или запла6ва по някакъв на4ин.Разбира се,понякога може да се налага да оправя6 стая,която изглежда като поразена от ураган,но това сигурно би било само изклю4ение,което по-вероятно 6те те разсмее отколкото ядоса.
съжалявам 4е не мога да дам някаква по-конкретна информация;но ти все пак си била вън от БГ и има6 известни познания.
Сигурно си 4увала за "сухия" режим тук;забрави съветите за пренасяне на алкохол и цигари- не си струва.За целия престой така или ина4е не може6 да се запаси6.Е,естествено,4е бутне6 някоя и друга допълнителна кутия (над квотата) из джобовете(ако си пу6а4),но те съветвам да се ограни4и6 с това- просто заради твоя собствен комфорт и себеуважение.
Не зная дали ти разказах не6то ново,но поне се опитах...Ако има о6те,питай.



Тема Re: норвегия?нови [re: мм]  
Автор benio (.....)
Публикувано25.05.03 18:43



ами за сега нищо, но след седмица-две ще ме викат да подписвам договор, така, че сигурно ще възникнат въпроси.благодаря



Тема Re: норвегия?нови [re: benio]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 20:05



ОК,дано вси4ко бъде както трябва!Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.