Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема A shofiorska knizka v Belgia?  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 15:21



Imashe teme za knizkata v NL,ama i mene me valnuva sashtiat vapros v Belgia.Samo tce az vaobshte ne sam imala knizka v BG,i ne sam karala kursove-abe palna tragedia.Taka tce shte triabva da si mina po palnata procedura-v obshtinata mi dadoha telefon na tezi koito provezdat izpitite na english,no te ne praviat kursove.Sega se tcudia kade da proveriavam za da izkaram kursovete.Ami teoriata-sama li triabva da si ia utca?A niakoi da znae za tceni



Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: nova]  
Автор vazelindion (onzi bre!)
Публикувано04.05.03 20:44



otivash si do BG-to ,izkarvash sakraten kurs/bez pari sravneno s tuk-Belgium/ i setne si perkash s neia i nemash grizi..ako pak darzish mnoo na belgiiska knizka ,4akash v normite za stranata i ia smeniash...aree!

AKULATA MOZE DA TE NAPADNE SAMO AKO SI MOKAR!


Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: vazelindion]  
Автор AAN (®)
Публикувано04.05.03 21:02



Окло 1300€ е за три месеца курс или по евтин вариант 6 месеца(+/-),като в това време караш с придружител(един от двамата,които трябва да са с теб)...затова аз не шьофирам и си ползвам градски,м/у градски интернационален транспорт...



Бъди най-доброто,което си бил!


Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: vazelindion]  
АвторCurious (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 23:22



Belgium e edinstvenata strana ot EU v koiato priznavat BG knizki??



Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: Curious]  
Автор vazelindion (onzi bre!)
Публикувано05.05.03 14:27



davash ia u obshtinata i v zavisimost kolko si grozen/ili krasiv/ si polu4avash belgiiskia ekvivalent za nekav si period..samo deto nashite prili4at na dokument a tva bdeto ti go daat/pone do predi 2 godini/ izglezda kat na diado mi teftera..

AKULATA MOZE DA TE NAPADNE SAMO AKO SI MOKAR!


Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: vazelindion]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.05.03 17:53



Да, само където, ако е вече резидент в Белгия, може (евентуално - не знам белгийските закони) да има проблеми и да и се наложи все пак да изкара курсовете и книжката в Белгия.



Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: dma]  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 21:16



Problema e tce az ne sam imala knizka predi,a sega sam postoianen rezident v Belgia-koeto znatci tce nimash pravo da izkarash vetce knizkata v BG-to.Abe az ne sam tolkova tcak zagubena ta da im se natiskam tuk za tia pari knizka da vzimam.Ako niakoi ima ideia kak e istoriata da karash s pridruzitel-da kaze,nego pone si go imame



Тема Re: A shofiorska knizka v Belgia?нови [re: nova]  
Автор dma (irq)
Публикувано06.05.03 10:29



Ау, недей с придружител. Първо струва също адски скъпо и второ ще се точиш 100 години докато вземеш книжка. И аз си мислех да карам по тоя метод, но веднага ме разубедиха.

Най-добре, се обади на някое auto-ecole и ги попитай какъв е най-удобния метод. По принцип тук (Люксембург) практиката може да се плаща разсрочено - демек е удобно. По 40 евро на час. Сигурно и в Белгия е така.



Тема alouu kakite...нови [re: nova]  
Автор vazelindion (onzi bre!)
Публикувано06.05.03 13:26



shprehame to4no pri fatka s ID belgiiska karta-special ID card, normal ID card i T.N !rezidant-mrezidant nikoi ne moze da ti zabrani da si otidesh do BG-to/ s germanwings do istambul za 30 evro ili s nekermann do burgas za 80evro/ i da si izkarash knizka...ako ti se davat na viatara pari deistvai po fasulskia na4in!te osnovnoto hobi na samite belgiici e kak da izmamiat darzavata..pa nie..
poradi tazi pri4ina si draiviram starata kola s BG-registracia/po savet na mesten golemec-originalen belgianec/ -samo 300evr. na godina za zelena karta bez vsi4ki ostanali usloznenia...vish - ve4e ako e zakupena ot tuk nema mardane! i vse pak ima dosta porticki ako ti se zanimava da skataesh nekoi para bilo to ot zastrahovki ili drugi marsoli..AREE!!

AKULATA MOZE DA TE NAPADNE SAMO AKO SI MOKAR!

Редактирано от vazelindion на 06.05.03 13:28.



Тема Re: alouu kakite...нови [re: vazelindion]  
Автор AAN (®)
Публикувано06.05.03 14:50



Kакви са тия цени 30-80 euro ,бре ?Каде са?
Аз понеже ползвам само този вид транспорт .....

Благодаря предварително!!!



Бъди най-доброто,което си бил!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.