Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Neblagodarnostta!нови  
Автор _magi_ (me)
Публикувано24.02.03 09:55



Napravo sam adski vasmutena. Moya priatelka ot studentskite godini, s koyato pres poslednite 5-6 godini v Bg se byahme dosta otdalechili poneje tya beshe velika bisnesdama, reshi da sledva v Germania. Kasa, che shte doide da mi gostuva sa edna sedmiza. As se saradavah che shte ya vidya i poneje vse sam sama s deteto shte vnese malko rasnoobrasie v jivota mi. Damata doide, sedmizata isteche, posle oshte edna, tya oshte ot parvia den si nameri rabota i kasa che shte ostane 2-3 sedmizi. E, as kakvo mojeh da kaja, ne moga da ya isgonya. I taka obsht prestoi 5 sedmizi. Neprekasnato slushah kak nakraya shte mi ostavi pari sa gas, tok, topla voda i t.n. As ne sam umryala sa neinite pari, no v sluchaya tya ne mi e na gosti, a vse edno che si e na besplatna kvartira, jivee si u doma, hodi si na rabota i si pecheli pari. Dnes nai-posle si tragna i estestveno ni cent ne ostavi, a po-shokirashtoto e, che ne kasa edno blagodarya nito na men, nito na maja mi! Majat mi stana v 6 sutrinta, sakara ya na garata i dori edno Danke ne e imalo. A kogato pristigna majat mi hodi saradi neya da ya vseme ot grad na 120 km ot nas. I tova sashto struva pari, nali? I toi sashto e mnogo vasmuten i kasa che poveche gosti ot Bg ne shte. Sega saradi neya se islojih pred maja si /toi e germanez/ i kak da mu kaja che tosi ili osni ot priatelite mi shte ni gostuva?! A imam chudesni priateli, koito biha iskali da doidat sa sedmiza-dve. Mnogo me e yad i mai poveche na nikogo niama da pomagam. A vie sblaskvalili ste se s tasi ujasno gadna cherta NEBLAGODARNOSTTA?



Тема Re:Таа ли черта точно мари?! Хахахахааах!!!нови [re: _magi_]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано24.02.03 12:17



Че извиневаш, ма неможех асе здржим и се хилих отсрце за мажо ти! ПретцтавИх си ка се е блештИл на нашта кикимора! Разбиргам та повече от отлично драга! Язе сам чемпион по теа испалнениа! ТребА ми сума ти годин ами оври кафандурата, та да не пуштам никаф гьовеч на нашенци! Само мноо бизки преятеле мое те разберат! Не е никак и васпитателно! Мноо жалко, ма излиза че те тва ни е акъло! Язе и таквиа истории ка твойта колко имам, че ти скрием топката! Мое станем Хемингуей с тех! Дааа


Гъ Цо - дай и забрави

КВО Е ТВА?


Тема Re:Таа ли черта точно мари?! Хахахахааах!!!нови [re: Гъцo]  
АвторTpaйчo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 12:30



айде бе Пампоровец!!!
сасем се загуби!
я кажи некоя историа бе хемингуей барже!



Тема Re: Neblagodarnostta!нови [re: _magi_]  
Авторne ae qdosvaj (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 12:37



magi,ne vsi4ki balgari sa takiva,no ako ti be6e reagirala sled parvata sedmica i i be6e kazala,4e ve4e ne moje da jivee u vas,tq 6te6e vednaga da nameri na4in - ili da plati ili da se iznese.Az imah i po-lo6 slu4aj ot tvoq i perioda be6e tri meseca,dori se opita da se sloji na maja mi,ama ne mina nomera.Druga na6a ob6ta priqtelka i nameri rabota,maja i be6e 6ef tam,vij na nego uspq da se sloji i ima6e naglostta da prodaljava da i se pravi na priqtelka.Ne kazah na momi4eto,ne iskah tq da strada zaradi taq kurva.sled kato vsi4ko priklju4i(onazi otpra6i na nqkade) kazah na momi4eto,a tq be6e 6okirana do nqma i kade.
sega pone ima6 opit i predpolagam,4e nqma da povtori6 gre6kata si.



Тема Re:Бе голем кеф на тва Пампорово!нови [re: Tpaйчo]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано24.02.03 12:52



По убаф снег от години не бех фаштал по наште чукаре! Скинах си капачлеата на коленете от рипанье по бабуните! Са ги мажем с некви мазила оти одим ка ритано кокошле у тврда кал! Неам думи от рахат, обаче! Немаше и много ора! Некви групи англета се вргаиаха само по пистите! Тъпотиите па си ги имаше по нашенски ама то тва вече си ни е натура! Беа турили на мноо места цени за нашенци и чужденци! Седнеш у ресторанто, другите шпрехат на чужди езици, а сервитьоро прай пазарлък да ти отстъпи 30 процента от сметката оти си от "наште"! Тва че да е еуропейска ценост некоа, дека те сА те я усвояваме! Карта за лифто: нашенец-16лв., другоземецо-44лв.! Туриле са и модерни електронни пропушталници на секи лифт! Ма до тоа велик апарат насекаде кисне по една мутра и кьори ладно, да не би атикнеш нешто друго у дуплето наместо карта! Местните мадами ме малко разочароваа! Сите беа пъпчиви бая! Требе да е некаф местен вирус оти таквоа масово акне не бех скивал до моменто! И язе отгледах по една циркья на газо и на шкембако! Последнио го уголемих с две дупки на каишо оти падна големо ручанье на местни специалитете! И снег, снег ... и тихо се сипе ... пустио! Греяаме пукница, трушии секакви, сланинкааа, шкембета сутрин...ооохохооооох!!! Са ми са заврте свет, не моем повече, отивам за шкембе! Ъ-ъ-ъ

Гъ Цо - и духовното бе малко настарна

КВО Е ТВА?


Тема Re:Ееее, и ти пА!?нови [re: ne ae qdosvaj]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано24.02.03 12:55



И она по нашенски не е казала от самото начало колко че струва капано и че има ли сиренье гратис, ма и ти пА по нашенски ич и не си помислила да И спЕстиш чудно убавата истина! А?!





Гъ Цо - мирното савместно селянуване

КВО Е ТВА?


Тема Re: Neblagodarnostta!нови [re: ne ae qdosvaj]  
Авторvuzmuten (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 13:16



Prostotijata i kurvarshtinata na ogromna chast ot bulgarkite (i bulgari estestveno)kato otidat na zapad , me otvrashtava meko kazano! Reshenieto e samom edno: druzte se daleche ot tezi bokluci. I az se nagledah na takiva lajna , i sega samo gi bazikam, i bez pari NE pomagam, osven v redki sluchai ako precenja che choveka si zasluzava!



Тема Re:Една исторя сас Швейцарска кръвнови [re: Гъцo]  
Автортpaвcънa Tpaйчo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 13:40



Мама му стара!!!
Сасем ти завидех!!!
Я тука де сам падна 5 милиметра снег и они опищеха свето...у сред зима хвърлих ватенката и почернех на потник.....Нема ме познят у село.

Чекаий да кажем 2 думи на жената с детето за неблагодарната мадама.
Ти земи тука дето сите ще напишеме по некоя добра дума да му го прочетеш на мъжа ти да ти прости и да забрави. Щото на мене па да ти кажем ми се сипат разни чужбински френдове дето само гледат да спестат и те от спане та да се цопкат у морето. Имах един авер от Цюрих дето ме попита един ден що не си пълним хладилника!!! Ма я понеже удебелех се пазим и ям само йогурд, он обаче сака месо и се нацупи. Седе 2 седмици и една бира не почерпи за благодарско. А е преподавател у унивеситет....Не е икономически беден.
Я да се настани добре се преместих да спим на канапето он да се шири на 2 персона и да дзяпа морето от терасата и му казах още преди да се донесе - Немаш проблем!!! спането от мене, лапачката ше я делиме по братски...
И за добре дошло изпарзних супермеркета.
Он като дойде парво каза че бил насвинел и той щел да пази диета (оно било да не се оарчи ма я сам наивитет му повервах) И като почна - а това го немаме у Швецариата оооп го излапа, я и това не сам го опитвал от 75-та и оооп го излапа....и така опразни за 3 дни де що има. Ма аз го чекам он сега да зареди ... минаха 2 дни я си лапам йогурта...и он си ме попита що не сам напазарувал, че той на могал от културни развлечения да свари маркето отворен...я си му казах да си нападзарува сам щото не го знам що сака да лапа и он си ми каза директо - купи ми месо, че бил почнал да фотосинтезира...И я нали сам от Шоп добър ми стана съвестно и се затърчах на другио ден да не го даржим гладен. И както се влачим с торбетата - го гледам он седнал на едина ресторант и се тъпче за 3-ма. и като ме виде се сгъна и се засрами и ме извика, аз му викам нема, нема да седам че имам домакинска работа и он - добре я че купим бирата....цъфна ми с предлога че немал дребни и не сакали у бакалиата да му развалиат ресто.
Тая бира 2 седмици я чаках и така и не я опитах.
Искам да кажа, че ора секакви - без цвет и националитет.



Тема Здрасти!нови [re: _magi_]  
Автор Super Mario ® ((Каратист))
Публикувано24.02.03 16:45



A vie sblaskvalili ste se s tasi ujasno gadna cherta NEBLAGODARNOSTTA?
Сега ще ти разкажа и аз, точно за тези български студенчета, и студентки, дето се пънят на ляво и дясно, колко са умни, кой нов модел телефон са си купили, и най-вече показват невъзпитанието си в Българи в Германия:
Та: Всекидневно се заблъсквам с това нещо:
И почти всекидневно с обратното :Благодарноста

(история)

Около мен е пълно със Българи. Някой от тях цел на пребиваването им е обучение. Те са иматрикулирани, кой вече 2 години посещаващ курсове за ДСХ/ТестДаф изпит, кой вече е нормален студент.
Те подържат контакти с мене. Най-често ми звънят по телефона, и винаги искат да им се обадя аз, уж че в момента съм бил зает а когато съм свободен, да си ме питат нещо.
Когато звъна, започват с молбите: Ще ми дадеш ли
Отверка, Болтове, Бормашина, Матрака защото ще ми идва приятел от еди къде си, Ще ми помогнеш ли да си купя гардероб от еди кой си магазин (обикновено на минимум 20 км от мястото на живеене)
Ще ми помогнеш ли в преместването, че нали ме изгониха от еди къде си. Ще ми запишеш ли еди кой си диск, че е на Еди кой си и трябва да му го върна... и все такива дребни услуги за което плащам такса на Д2, О2, и ДTелеком.
Често идват да си вземат необходимите неща от мен.
Когато е вечер, обикновено ги каня на маса. (случва се често, че съм гладен и искам да ям по това време когато някой идва да ме помоли да му дам Поялника)
естествено, им сервирам в чинии и ги каня. Към яденето вървят и напитки когато има бира, когато има вино, когато има сок. Понеже Българските студенти работят, вечерно време, необходимия инструментариум се набавя по това време на денонощието което съвпада с почивният им ден, и на другият ден до към обяд ще бъде използвано. Ако обаче не се успее, употребата трае един два три дена или 2 3 седмици. Въпреки всичко след употребата на въпросните наети неща, те грижливо се оставят в някой ъгъл на стаята, да изчакат собственика ползвайки услугите на Д2,О2, ДТелеком да си ги потърси, намери и отнесе обратно в къщи. Често се случва от комплект ножове например да се намерят, половината а останалите пратени някъде в небитието, да бъдат класифицирани като "не отдадени под наем".
Самото наемане както казах е дълъг процес, то е придружено с вечеря, при което домашната прислужница, сервира, налива напитки, пече хляб, отсервира и евентуално мие, към 2-3 часа когато гостите след поредната цигара ,виждат че тя е последната от общите а техните отдавна свършили. Но тука е Германия, няма денонощни магазини а автоматите работят с дребни пари които винаги липсват цигарите бързо свършват оше към 11. След вечеря, пийване на 2-3 бири и с отверка в ръка, народа се отправя към собствените си покои, а слугинята мие и чисти, след което ляга за по 2-3 часа защото е по съвместителство слугиня, иначе работи нормално на друго място, с работно време по 36,50 часа на седмица, и трябва да отиде до работното си място.
Какво става обаче когато уж случайно бъда поканен на гости (ако евентуално съм присъствал на момента когато се споменава че някъде ще има сбирка с ядене, пиене и подобни неща не си мислете за 3тото нещо а за другите)
Ами просто се споменава няколко пъти, ами какво да вземем. Бира или вино? Ох мама то бирата е много тежка да се влачи сега с тези бутилки... и така докато не дойде часът на затваряне на магазините, при което пиенето не е осигурено, и купонът е пред провал. В такъв, случай се звъни и пита имаш ли Случайно малко останало пиене, че магазините затвориха ( а ние цял ден работим/учим/творим), а и случайно да имаш и лук, че ще правим Кюфтета?
След отговор да аз пристигам на сбирката
Оки ама Кюфтета, все още няма, ама нали нямаше лук, каймата не е нужно да се размразява, защото ще се развали, ох само 1 каса бира няма да ни стигне. И защо дойде толкова късно, ти звъня де ама ние не чухме телефона, той беше в другата стая. Сбирката уж започва, каймата се слага да се размрази, за по бързо във фурната, и естествено бива забравяна. Ако случайно някой се сети да я нагледа, се подхвърля, извади я, аз сега ще я измеся. След 1/2 час месене, естествено забравяне на слагането на лук поради липса на свободен човек да го обели и нареже. И всеобща еуфория дължаща се на глада прави кюфтенцата (обикновено не от страна на собствениците те просто си отварят: шкафа и хапват м/у временно 2-4 бисквити; хладилника от там 2-3 парченца саламец, ах имат и няколко парченца шоколад, ама нали сега ще ядем не го предлагат, да не си развалим яденето). Кюфтенцата все още недоизпържени биват сложени в 3-4 чинийки (поради липсата на други), и народа без прибори и салфетки (къде сте видели немец да ползва такова нещо а ние къде сме ? в Германия!!!)започват да консумира, по ред кой колкото набара от тигана. Възпитания, и културен човек, играещ ролята на слугиня, си чака чинийката иска вилица, но отговора е "ау ами сега няма още ама другите са мръсни, защото нямахме време да ги измием" се принуждава да си измие една вилица и една чинийка за кафена чашка, за да се дореди до тигана, и да изчака следващата порция която ще стане скоро (след около 20 минути)
А ако случайно иска по бързо да си сипе да поседи и да ги наглежда, защото може и по-рано да станат.
След около 4ч. Кой изял 1/2 кюфте кой си споделил чинийката с приятелка/приятел кюфтенцата свършват и се продължава само с биричка, която обаче и тя е на привършване... След още 1/2 ч. и биричката свършва, тогава любезният домакин се сеща че имал някаде скътано 1 шише винце, (още от рождения ден останало неотворено) и го предлага на най-жадните, а тези които искат още, нека да отидат до бензиностанцията да видят какво евтино има, но ако може да са тези които имат ЕС, Кр. Карта, че ето на то трябва да се ходи до Шпаркасето, че в днешно време кой ходи с пари по улиците много е опасно за по сигурно е те да са в Картата, а пък после сметките ще се оправят че как иначе чисти сметки добри приятели...
След обиколка по бензиностанциите (пеш естествено къде кола всички са пили а пък собственика отказва да я подкара сам) събора продължава още час, но вече се чувства желанието на домакините да се оттеглят в покоите си че вече е 2 а пък те утре ще трябва да ходят да чакат на опашка във Данъчното, за да си подадат данъчните декларации, че иначе много се чакало.

След купона, със шумни викове и веселия, пеейки между къщите народа се отправя към местната автобусна спирка, изчаквайки нощният транспорт, който туко що е минал и молейки тези които ще си вземат такси да ги откарат до вкъщи че то и без това са в тази посока, (но на 2-3 км по-далече). В този случай, броейки си пилите, отверките дюбелите и пренавивайки кабела на ъгловия шлайф човекът с таксито се смилява и ги взима в посоката им до вкъщи...

Ами е това е всъщност Благодарност!!!

Благодарност за Приятното изживяване!
От моя страна!


П.П.
И когато някой от тези купонджии, се включи в интернет било то от Компютърния център в университета, или от безплатния интернет в общежитието влезе в клуб Българи в Германия, и види имена като "Баба Яга ®" или kumpelчето и "Брюнетка2" започва да ръси Благодарности, по адрес на Майките им, задниците им, децата им, бащите им, и ueberalles... обижда и злобее... реве и се тупа по гърдите, гей кой съм аз бе, а ти си комплексар и педерас.

Редактирано от Super Mario ® на 24.02.03 18:26.



Тема Re: Оооо, Марио, тва блъа та уапала бе!нови [re: Super Mario ®]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано24.02.03 17:36



Ти па за едни бирета и малко бензинец ли си бе!? Майтапим се де, то е иасно, принципен е вапросо! Те тиа сите дека я карат те тека работата, иначе са баш принципните на локумо! Кога го растегат на маса! Особено па у България! Ма лесно ли се усвоява еуропейска и световна ценност, а!? А!?



Гъ Цо - изедоа го блъите от патките по леманскио лак

КВО Е ТВА?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.