Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 20.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За Българските разводи в чужбина..нови  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 15:53



Забелязали ли колко Български семейства се разпадат след емигриране? И това става не докато са разделени, а най-вече когато се съберат в чужбина и живота би трябвало да им олекне.

От друга страна по моите наблюдения смесените бракове на Българи в чужбина са почти винаги много стабилни и рядко се разпадат.

Защо е така, или греша?



Тема отговорнови [re: Observer]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 16:21



Аз тук при нас не съм чул българин да се е развел със жена си и да е отишъл при друга жена. Но виж, жените им да ги напускат и да отиват при местни ( по-богати ) да, има много такива случаи. Има и българи и българки женени за местни, но както казах мъж да е напуснал жена си и да се е оженил за местна, не знам за такъв случай. Няколко месеца след като жена ми дойде тук при мен, ме напусна за един доста по-възрастен с повечко пари.
Има и изключения,но те са малко.



Тема Re: За Българските разводи в чужбина..нови [re: Observer]  
Авторlndependent (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 16:51



Задължително!!! Те затова се и развеждат щото им олеква, вкусват малко свобода и ... Пък и свършва и страха на оная в БГ - ще и изпратят ли пари и другия месец, 1000 юро за храна на детето. Ма какво ядат тия деца в България бе ...
Второто ти наблюдение пак е вярно, но само за първите 5 години докато си вземат паспортите ... и после ... Зависи от западняка, но в повечето случаи смесените бракове не се срещат сред представителите на по-добрата част на обществото. Той като е богат, че малко ли бедни германки, французойки, англичанки и пр. чакат да се оженят за богати, пък те са къде по-прагматични от българките и друго, неудобството с езика отпада, и т.н.



Тема Re: За Българските разводи в чужбина..нови [re: lndependent]  
Авторgb (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 01:32



"ne se sreshtat sred po-dobrata 4ast ot obshestvoto???? kakvo zna4i tova??? koq e dobrata i koia -loshata 4ast ot obshestvoto???



Тема Re: За Българските разводи в чужбина..нови [re: Observer]  
Авторsumka (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 09:55



Gre6i6 za smesenite brakove.
Pri4inata 4e sa po stabilni e 4e ediniqt /v 99% jenata/ e napalno zavisima it drugiq.
Kazvam ti go kato jena v tova polojenie.Mnogo iskam da se razveda,no kade da otida???Da se varna v bg?Znae6 4e e nevazmajno sled godini v 4ujbina.
A da jiveq sama tuk e sa6to mnogo trudno --dale4 ot roditeli ,priateli i hora koito sa ti blizki.Kakto i pove4e ot polovinata mi poznati sa priateli na maje mi,vklu4itelno i tozi pri koito rabotq.Taka 4e prosto nqmam izbor.Ne znam dali 6te namerq kuraj da go napusna.
Ei zatova sa po "stabilni" smesenite brakove.Za vsi4ki koito zavijdat da znaete 4e tzenata koqto pla6ta edno bg momi4e kato se omaji za po bogat e mnogo visoka.



Тема Моите наблюдения...нови [re: Observer]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано17.02.03 10:53



Всъщност са съвсем различни. Бях свидетел на доста разводи на български семейства - къде трагични, къде комични в един град, където стандарта на живот на средния българин беше много по-висок от този на средния местен (просто всички българи бяха професиналисти и си работеха професиите). Разводите не бяха в сравнително бедните първи една две години. Напротив, тогава семействата бяха много сплотени, може би в борбата за оцеляване.

Разводите започнаха когато всички се видяха с пари и изплатиха къщите с басейни. Тогава изведнъж се вгледаха в човека до тях и откриха, че не искат да живеят с него. Някак си в България ги има буферите на приятели, любовници, родители. Много семейства се крепят именно заради наличието на социалната среда - един мой приятел казваше "аз си живеех с любовниците и родителите в България, жена ми гледаше детето..." Навън трябва да живееш с семейството си и толкова - няма буфери и социални мрежи. Този мой приятел жена му го остави точно когато той взе да прави много пари (ама страшно много) и се ожени за един друг българин (с доста по-малко пари), които също се разведе.

Та мисълта ми беше - не надценявайте ролята на парите. Жените очакват нещо повече, което някакси ни е трудно да признаем и много лесно забравяме е преследване на "стандарта".

А "стабилен смесен брак" са виждал само един - на емигрант напуснал България преди 40 години и сега на 70. Всички останали са били една безкрайна и много тъжна поредица от компромиси.
Ваш - PRN



Тема Re: Моите наблюдения...нови [re: PRN]  
Автор dma (irq)
Публикувано17.02.03 11:12



Много си прав. Но не мисля, че изказването ти, ще пожъне успех. По-лесно е да си се забаламосват хората, че жените им ги напускат заради парите на "другия". Така не им се налага да търсят къде са сбъркали в брачния им живот.

Моите наблюдения съвпадат до известна степен с твоите. Само искам да добавя, че смесените бракове, които са успешни, са сравнително редки. Културните разлики са голяма пречка и не се преодоляват лесно. Забелязала съм, че повечето българи се женят, ако не за други българи, то поне за хора от Балканите.



Тема Re: За Българските разводи в чужбина..нови [re: sumka]  
Авторlndependent (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 12:46



Има толкова много възможности при развод ... В Зап. Европа жените имат изключителни права при развод, е да, ти си чужденка, няма да си много облагодетелствена, но това което ще получиш е пре-достатъчно да си започнеш живота отново и то в България, зависи какъв ти е случаят, ако не си работила, а си била домашният дух - пазач на къщата ... Има хиляди възможности, ... и в чужбина да останеш също ...



Тема Вярно е!нови [re: Observer]  
Авторjohnnie (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 13:04



Разпадат се и още как.Повечето българки са с 'КОРЕКОМ-ско' мислене.Всичко българско е лошо,западното е хубаво.Като се позакрепят малко в чужбина и айде шута в гъза на мухльото.А после обясняват колко лошо се бил държал,ама цялата работа е за кинти.Колкото и голям професионалист да е един българин и колкото и много пари да взима,пак не може да се сравнява с местните,все пак си е емигрант първо поколение.
А като нашенка да си в чужбина и да не си фанеш местен,си е направо излагация.Трябва местен да е и да се води на показ в БГ,та да могат роднини и познати да цъкат с език и да завиждат, колко много е постигнала нашата мома в чужбина.



Тема Re: Моите наблюдения...и моитенови [re: dma]  
Авторaborginial (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 15:07



Всяка коза за свой крак. Като сме почнали с примерите:
Почти всичките ми роднини са емигранти-мъже (чичовци, братовчеди) женени "успешно" за "местни" (човеко-вид който може да срещнеш и в България). Още на млади години като "пресни" емигранти са си намерили половинките и заедно са си изградили живота (единият е живял със жена си в началото под наем в таванска стая....сега имат голяма къща, изплатена от тях и се обичат както и преди ... 37 години) Другите ми роднини са с по 25-30 годишни бракове с чужденки - повтарям. Така че не е толкова драматично за мъжете на запад....
Друг случай - емигрант от много години дойде и се ожени за българка. Жената си го обичаше, но той полудя, започна да я ревнува от сянката и. Наложи се да ходи да спи при познати поради ежедневния морален натиск който и оказваше. Така се запозна с един местен и сега живее при него. Но след развода и след целия кошмар на който и аз бях свидетел, отказва да се ожени за местния. Вината си беше на мъжа и. Колкото и да му говорехме, да го успокоявахме той си знаеше неговото. Жената не се изнесе заради кинтите обаче....
Дълги години се опитвах да намеря бългрската си половинка...така и не стана...сега съм в чужбина, бракът ми е много добър, нямам никакво намерение да се развеждам, не изпитвам никакви социални различия, зависимост и тем подобни - просто съпругът ми е чудесен човек, който се застъпва за България дори повече от някои българи. Понеже говорим за кинти - работим и двамата, каквото постигнем, постигнем. Няма да си съсипвам здравето и нервите защото все още сме под наем и нямаме къща с басейн.
Не съм се омъжила за да ми цъкат с език, нито имам намерение да разхождам "екзотичната птица" за да ми завиждат. Нито приятелите ми или роднините са толкова елементарни хора - радват се за мен и толкова.

Какво "КОРЕКОМСКО" мислене за Бога...в България си имаме почти всичко...отдавна свърши оная дето си пазехме и найлоновите пликчета и ги носехме като кожени чанти гордо по Витошка... (сега веят хартиени торбички Бицияни)
Хората емигрират не заради шоколадите а заради заплатите.
В моя случай се оказа че просто човекът за мен не се е родил в България. Кой има право да ме съди за това???

Голямото чудо - чужденци, чужденки. Все едно говориме за извънземни.

Между другото доста Българи женени на запад си идват в България изневеряват на жените си, подвеждайки момичетата обещания да се омъжат за тях и лъжейки колко са преуспели (някои дори не казват че са женени)... Аз го намирам за срамно спрямо българките и то от страна на българи. Какво мислите по въпроса???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.