Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови  
Авторbulgarka (Нерегистриран)
Публикувано02.02.03 20:44



Az ne si biah hodila ot 2g. i si tragnah s goliamo zelanie pri pristiganeto mi na letiste Sofia mi se iskase da se varna vednaga .Biah si sas redovni dokumenti za rabota no vapreki vsitsko me otdeliha nastrani sas oste 10 tina koito ne znam ot kade se pribiraha pod predlog tse sam bila ialiazla sa turistitseska viza a sega sam s rabotna tova ne bilo vazalo ,i vikaha kato na niakoi goveda,az i kazah da ne mi vika taka i kolko iska ,a tia mi kaza tse pari ne vzemali HA-HA da de toi posle doide politsaia da gi vzeme i me pusnaha .Ne moga da vi opisa unizenieto koeto izpitah,tse v tsuzbina se otnasiat 1000pati po dobre a v sobstvenata ti strana te unizavat kato nai dolnata otrepka ne ne niamam dumi .Ste me pitate zasto dadoh -biah bremenna i patuvala potsti 12h. i shokat koito izpitah tse makar i s dokumenti se darzat taka .Triabva voenno polozenie i avtomat za tia izrodi ,ako imam sila ste gi smaza ,no to i zatova vsitski biagat navan zaradi toia genotsid meko kazano daze , vetse vaobste niamam zelanie da se pribiram i nikakva nostalgia ne me goni a samo zloba i zelanie za mast.Vsitski znaiat tse se pravi tova no vseki si trae.



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: bulgarka]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано02.02.03 21:36



Che zasto na vlizane sa se interesuvali ot rabotnata ti viza...? Tozi vapros bi trjabvalo da vaznikne na izlizane.

I az predi njakolko godini bjah prosto na kosam da se razdelja s vsichkite si pari. Takmo bjaha vaveli "zeleni", "cherveni" koridori... Po stenite se okaza che naistina pishelo kakva suma trjabva da se deklarira, no i az kato teb bjah kataljasala i ne sam obarnala vnimanie (predi limitat beshe mnogo po-visok - $10,000 mislja - i az vaobste ne smjatah che parite mi sa za deklarirane). Vposledstvie chetoh za drugi sluchai i ustanovih che az naistina sam izvadila kasmet. Mnogo hora po tova vreme sa bili "zakonno obrani". I da, tezi nomera se prilagat predimno (ako ne i izkljuchitelno) na sanarodnitzi, a ne na chujdentzi.



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: njakoj]  
Автор Mr.X (непознат)
Публикувано02.02.03 21:46



Ами аз си бях в България през 1999 г. и няма проблем, макар че бях излязъл със туристическа виза, а влязох със статус на Permanent resident. Пари не ми искаха, на летището проверяващите бяха двама души, които въобще не се помръднаха от местата си . Само на излизане не искаха да ме пуснат със свръхбагаж, но накрая ме пуснаха. То само ракийката ми беше около 5 кила, а за другите неща да не говорим - нищо не исках да оставям заради свръхтеглото, та се заинатих, и те ме пуснаха. Сега пак ще си ходя, но дано да няма същите проблеми като теб.



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: Mr.X]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано02.02.03 22:20



E, mojat problem vaznikva poneje tezi razporedbi takmo bjaha vlezli v sila i az ne gi znaeh. Kato pristignesh sled kaji-rechi 24 lashkane po samoleti, poslednoto koeto pravish e da se oglejdash za njakoe malko listche na stenata na letisteto. Ama zanapred ste poglejdam , vapreki che ne ochakvam limitat da stane po-nisak ot segashnite 5000 lv...Aко si njakade na granitzata na tazi suma, obache, moje dori i njakoj izmislen spetzialno za tjah kurs da ti izigrae losha shega, zastoto sumata e izrichno saobstena v levove. Sasto az nikoga ne bih si pomislila che ste brojat i drebnite v portmoneto mi (kakto napraviha)... i ako te naklonjat veznite...



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: njakoj]  
Авторnino (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 11:07



Nishto novo. Purvoto mnenie mnogo tochno kazva towa koeto az ot 10 godini go govorja:'Horata bjagat ot BG zaradi gadnoto nadmenno otnoshenie na drugite bulgari, a ne tolkova zaradi kachestvoto na zivot' mene v BG po granici ne sa me iznudvali, no ako go napravjat i vsichko mi e nared, shte gi gonja do dupka da gi sudja...



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: nino]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 11:14



I az nabarzo da razkaja moeto prejivjavane. Beshe moje bi predi 6 godini, ne si spomnjam za kakvo tochno se bjaha zajali za video kamera ili neshto takova, t.e. bez pravo, taj kato vsichko si mi beshe nared. Nkraja ne mi kazaha direkto daj pari, ami mi kazaha " Porachaj si nosach na bagaj,. Az nemojah da zazepja zashto mi e nosash na bagaj kato si imam kolichka i me chakat. Kazah mu ne ne mi trjabva. A onja maznik mi vika shte platish na nosasha 30 DM (togava) i vsichko e nared. Platih mammaka im mrasna, zashtoto visjah veche 2 chasa na letishteto, bjah ubita ot letene , krakata mi s ebjaha naduli, a i jiveja v provinzijata, koeto oznachava oshte 4-5 chasa pat s kola. Ami tova e .



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: TONl]  
АвторMaika (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 11:48



Male, hora, vie me uplashihte! Az ne sam se pribirala ot 2 godini i me goni gestoka nostalgia. Sina mi umira da si otidem "v drugoto vkashti" i az mu obeshtah vakancia v BG. Samo deto sega ve4e ne znam. I toi izlezna s turisit4eska viza ot BG i shte vliza kato postoianno prebivavasht s men. Ne moga da si predstavia da me durgat s 5 godishno dete na letishteto. Struva li si riska???
Az biah 4uvala podobni neshta ot poznati patuvali s avtobus za mitni4arite po granicite. Ama tam mai e po-lesno. Kazvat ti centata napravo ili ti sam butash (nezavisimo ot dokumentite) i vsi4ki sa shtastlivi i usmihnati. Grubosti niama.



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: TONl]  
Авторbez takuv (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 11:59



Abe hora,kak moje da si davate parite samo i samo da se oturvete ot situazia v koiato ste obvineni nespravedlivo?
Ami te zatova ste produljavat(ako vse oste go praviat)da iskat pari zastoto znaiat che nomera ste mine.
Ili puk moje bi ste bili obvineni ne chak tolkova nespravedlivo,hey?;-))))



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: Maika]  
Авторumnica (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 12:02



Emi parvo ne nosete pari v broi, poveche ot absolutno neobhodimoto, inache stava zle. Ako niamata karti prevejdaite si gi po smetka ili s Western Union. Viarno che tova ne e bezplatno, no pone ne riskuvash da te oskubiat. Che sa gadni i se zaiajdat-viarno e, vapreki che nikoga ne sam imala problem. Osven tova goliama chast ot tiah sa negramotni.



Тема Re: KOLKO VI OSKUBAHA HA BG.MITNITSATAнови [re: bulgarka]  
Авторvilsi (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 12:35



az sam na sashtoto mnenie golemi prosiatsi sa, AZ vinagi kogato patyvam niakade i se vrashtam napravo pobesniavam na letishteto, TE IZPITVAT YDOVOLSTVIE DA SE ZAIAJDAT, DA PROVERIAVAT BAGAJITE , DA MI GOVORIAT GLYPOSTI ...........ABE VSICHKI SA EDNI JALKI OTREPKI , KOITO RABOTIAT TAM PO NASLEDSTVO I SA CHAKALI S GODINI ZA DA PYKNE NIAKOI I DA ZAPOCHNAT RABOTA TAM, ZATOVA SMYCHAT KOLKOTO MOGAT, KATO PIAVITSI SA




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.