Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 19.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Kак то4но си намирате работа ?нови  
АвторПaндa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.02 05:29



Здравейте !
Може да ви досадя с въпроса си, но наистина ме интресува как си намирате работа в страната, в която искате да живеете. И по- то4но - предварително или на място ? Някой опитвал ли е по Интернет и имал ли е успех ?
И по какви критерии иzбирате къде да емигрирате?

Благодаря М



Тема Какъв избор...нови [re: Пaндa]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано15.12.02 07:51



...какви пет лева. Това да емигрираш е толкова сложно нещо в момента, че в най-добрия случай става за една определена страна и я грабваш и толкова. Тези които много избират още си стоят и пият кафе още в кварталния гараж в България... умувайки коя страна да изберат.

А как се намира работа... ами то няма такова нещо като "работа" по принцип, зависи каква ти е професията, какво имаш зад гърба като образование, какви езици знаеш и прочие. Иначе става всякак, на място, по обяви, по интернет, с връзки, с доучване в чужбина и как ли още не...
PRN



Тема Re: Eto taka !!!нови [re: Пaндa]  
АвторROBERTO (Нерегистриран)
Публикувано17.12.02 01:08



Emigrirash tam kadeto ima demokratsia i stabilna ikonomika,Nai dobre e v darjava chiito ezik ti znaesh ili tam kadeto imash poznati,ako niamash poznati togava imash nujda ot poveche pari v broi.Otivash na hotel,tarsish kvartira i rabota ednovremenno.Ako tribva da jiveesh nelegalno ,tribva da vnimavash koia darjava izbirash,na niakoi mesta e naistina trudno da si namerish rabota ako niamash razreshitelno(za rebota).Po internet mojesh da si namerish rabota samo ako si spetsialish(vishist)v niakakva oblast,za miatchi na chinii nikoi ne puska obiavi v internet.Dori i da imash vishe obrazovanie no niamash dokumenti pak shte triabva da miesh chinii.Kak se tarsi rabota ?-na miasto,obikaliash po supermarketi,restoranti,rabotilnitsi,stroeji...... i kazvash che tarsish rabota.Ima i vestnitsi s obiavi kadeto moje da se nameri neshto.NAZDRAVE



Тема С малко късметнови [re: ROBERTO]  
АвторKoцeтo (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 00:02



Абе то така,ама пусти му късмет аз изкарах около месец и нещо е Швеция и не можах да си намеря работа.Може би и аз имам вина за това понеже тръгнах края на март.а иначе там има сезонна работа края на май началото на юни.Както вие казвате,къде ли не ходих с две думи не остана заведение,хотел,работилница,сервиз и тн.в който да не проверя.Сега чакам да мине зимата да се затопли малко и пак ще хващам пътя на някъде,ако до май месец не изкочи нещо пак ще пробвам в Швеция



Тема ?нови [re: Koцeтo]  
Автор lale (цвете)
Публикувано19.12.02 12:24



А някой ще ми обясни ли защо изобщо е тоя зор? Да мием чиниите из Западна Европа? Разбирам някакво развитие да има, но така...
Не ме разбирайте погрешно, никого не искам да обидя. Просто ми е интересно какво е идеята, крайната цел, мечтите ви...
Желая успех на всички




Тема Re: ?нови [re: lale]  
Авторminzuhar (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 13:26



Me4tite i ilyuziite sa do vreme.Sled 30,35 horata bqgat ne za6toto se nadqvat da napravqt kariera ili pari a prosto za6toto sa prinudeni ot bezrabotitzata v bg.
Da te svetna ako ne si se setila sama.
qvno si mlada i vqrva6 4e sled 10 godini 6te ima6 "razvitie".A 6ansovete ti sa da si to4no tam (finansovo)kadeto si i sega.Samo 4e edno pouvehnalo lale,koeto nikoi nqma da iska da nazna4i kato sekretarka.
I 6te po4nej da se oglejda6 za po neprestijna rabota.
Ne se obijdai,kofti e da se ru6at ilyuzii,no tva e realnosta.



Тема RE:Nerazbira tozi koito neznae ......!!!нови [re: lale]  
АвторROBERTO (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 13:28



Mieneto na chinii e rabota koiato sravnitelno lesno se namira i e prehoden period v po natatashnoto ustroivane na jivota.Dori i chovek da e gospodin nikoi i da niama golemi ambitsii v jivota,pak si zaslujava da napusne balgarskata si rabota kato miatch na chinii i da otide niakade za 6-12 mesetsa da varshi sashtoto sas mesetchno zaplashtane ot poriadaka na 1500-2000 leva.Nestava vapros nepremenno za EMIGRATSIA naricha se GURBET.Dori i v USA utvardeni spetsialisti se mestian ot edin shtat v drug samo zaradi po visokoto zaplashtane.Nerazbiraneto ti sas sigurnos proizliza ot materialnoto ti polojenie.Sloji v djobasi 150 leva i izkarai s tiah edin mesets, pokrivaiki vsichkite si nujdi,sled kato izteche mesetsat davai oshte edin i taka natataka,neznaia dali imash semeini otgovornosti,no predstavi si che imash 1-2 detsa,taka nai lesno shte razberesh zashto horata miat chinii v Evropa.Nazdrave



Тема Re: RE:Nerazbira tozi koito neznae ......!!!нови [re: ROBERTO]  
АвторKoцeтo (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 16:13



Аз съм на 27 и сега с две думи ще ти обясня нещо толкова просто и елементарно.Майка ми работи около 30-35 год. в едно предприятие и така се пенсионира на същата длъжност на която е започнала в момента пак работи там на граждански договор пак същата работа- е това не е нормално. Поради тази елементарна причина която е една от многото останали,като почнеш от житие,битие и стигнеш до начина на управление на тази страна.Е,заради горе долу всичко това няма да остана тука.Богатите стават по-богати,бедните по-бедни средно положение няма.Може да мия чинии,но поне имам някакъв шанс за реализация,понеже нищо не се знае,докато в България всичко се знае,а между другото знаеш ли колко ми беше трудно да им обясня на Шведите и на останалите (под останалите имам предвид българи и Македонци )че горе долу за ден или два черна работа вземаш една БГ заплата .Казвам ден-два понеже не се знае какво ще се работи ,но един Швед определено взема на ден една месечна БГ заплата.Та ето затова Лаленце ще се пробвам пак,ако пак не се получи,пак ще пробвам.КОЕТО НЕ МЕ УБИВА,МЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН.(Не си я спомням,но мисля че беше нещо от тоя род)



Тема Re: RE:Nerazbira tozi koito neznae ......!!!нови [re: Koцeтo]  
Автор lale (цвете)
Публикувано19.12.02 17:08



Много се радвам, че ставаш по-силен.
Не разбрах 2 неща:
- Майка ти, работейки цял живот на една и съща длъжност би трябвало да е станала страхотен професионалист. Не виждам отрицателното в това - тя не е престанала да се развива, тъкмо напротив.
- В самото миене на чинии не виждам нищо срамно, ако то наистина би могло да доведе до нещо повече. Но точно в това се съмнявам. Има и изключения, разбира се - сдухват се от бачкане, същевременно учат и така - безкрайно уважавам всичките тези хора. На мен ми стана обидно от това, че повечето народ са си чисти гурбетчии, без никаква по-нататъшна мисъл или идея за развитие. Това е.



Тема Re: RE:Nerazbira tozi koito neznae ......!!!нови [re: lale]  
Авторminzuhar (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:15



misalta e 4e nqmat rabota=nqmat pari=nqmat kakvo da qdat
Stoi 4 dena gladna i 6te razbere6




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.