Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема SOUTH AFRIKAнови  
Авторzuzi (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 03:00



Molja,ako njakoj ima informacija za juzna afrika da mi otgovori.Nachin na zivot,rabota kultura,naselenie i t.n.



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER Eнови [re: zuzi]  
АвторAFR.BANBATA (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 02:45



SUPER SI E. SLYGI,GRADINARI I GOLJMA KASHTA.ZA MYZIKA,IZKYSTVO I OBI4AI DA NE GOVORIM. SINDROM SI E TJ. SINDROM........



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER Eнови [re: AFR.BANBATA]  
Авторzuzu (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 22:46



Blagodarja,no mozesh li da mi napishesh neshto po-podrobno?Az seriozno se zamisljam nad vaprosa da si smenja mestoziveeneto.Samo ne znaja kakvi sredstva mi trjabvat za da emigriram legalno.Mozesh li neshto da mi pojasnish i po tozi vapros???Zadalzena i blagodarna. Zuza



Тема Re: Biah tamнови [re: zuzi]  
АвторROBERTO (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 00:18



prez 1994 god.s tsel da emigriram,sled edna sedmitsa se pribrah,jivota e razlichen ot tozi na evropeiskata kultura.Choveshkiat jivot niakaksi niama takava stoinost tam.Mnogo prestapnost po togavashnata statistika pomnia che vseki den bivat ubiti 2-3 fermeri na den i niakade okolo 80 politsai za 1 godina.Chernite podbivat tsenata na rabotnata raka,rabotiat za po 100-150 usa dolara na mesets.Dokumenti davat samo na vishisti inache triabva da karash nelegalno ili s falshivi dokumenti koito struvat sumati pari a moje i pak da te hvanat i togava po losho.Sas vishe obrazovanie jivota e savsem drug,vzimash visoka zaplata ,jiveesh v hubav kvartal kadeto chernite niamat dostap,ne che ima niakakvi teleni zagrajdenia,niama gi veche otkakto premahnaha aparteida.Mirizmata e osobenna navsiakade,neshto mejdu asvalt ,pras i negar,poslednata se uvelichava chustvitelno kogato niakolko ot tiah sa nablizo .Mirizmata im kogato se izpotiat nee kakto pri belite,te mirishat na jivotni(NE CHE IMAM NESHTO PROTIV TIAH).Znam za ubito momche Balgarin v tsentara na Johanesburg-zaobikolili go niakolko choveka iskali mu parite toi ne gi dal i go naragali s nojove,roditelite mu nemogli da platiat tsenata za prevoza na tialoto mu do BG (okolo2-3000 dolara) i sa go pogrebali tam.Spomniam si che godini sled tova,Cape Town beshe kandidat za olimpiiski igri,i niakoi ot organizatorite na igrite biaha protiv tova zashtoto tam imalo visoka prestapnost.Inache prirodata e super imat si ot vsichko po malko navednaj.Zashto mislite che ot tsial kontinent belite sa izbrali tochno tam da si napraviat svoia imperia.Zabravih za SPINA,11 protsenta ot naselenieto sa viruso nositeli.Ujna Afrika e na vtoro miasto vav sveta po seropozitivni,na parvo e pak Afrikanska darjava,v momenta nemoga da se setia koia e . Pak kazvam v South Afrika samo s vishe obrazovanie i nai dobre predvaritelno uredena rabota predi zaminavaneto.Drugata vazmojnost e mnogo pari,togava ti davat dokumenti bez problem no triabva da otvirish biznes i da vzemesh opredelena broika hora na rabota,dokolkoto si spomniam minimumat pari koito triabva da imash beshe okolo 300,000 dolara i da vzemesh na rabota pone 10 choveka.Drugata vazmojnost e brak s tiahen jitel ,no tova shte ti e po lesno da go napravish v Europa !!! NAZDRAVE



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER Eнови [re: zuzu]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано04.12.02 00:26



Южна Африка няма официална емигрантска програма като Канада, Нова Зеландия, Австралия или щатите. Ако искаш да емигрираш там трябва да си намериш първо работа, после се плаща една много солена сума (май последно беше 20000 ранда) и ставаш горд "permanent resident". След 5 години можеш да получиш и южноафрикански паспорт, който като цяло ще гледаш да не показваш много много по света (като цяло българският върши по-добра работа с малки изключения).

Южна Африка не е много богата страна и не мисли, че ако нямаш сериозна работа стандарта ти ще е много висок само защото си там. Има го и проблема с престъпността - доста е висока и трябва да си отваряш очите къде ходиш и какво правиш.

Иначе Южна Африка е прекрасна страна и има неповторима африканска атмосфера, нещо което трудно се описва, но много лесно се усеща. На мене още ми липсва...
Твой - PRN



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER Eнови [re: PRN]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 02:19



Zdrasti!
Mnogo se radwam da procheta normalno izkazwane.Naposleduk imah chuwstwoto che wsichki idioti ot bulgaria sa se nagoworili da dojdat w South Afrika.
Na men lichno mnogo mi hareswa tuk.Wie w koj grad ste?



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER E/re Mimi/нови [re: mimi]  
Авторzuzu (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 03:59



Zdravej,Mimi !!! Nie ziveem v Chehia,v grad Brno,no prosto sme reshili da napusnem Evropa,no iskame da ziveem normalno,kato beli hora i legalno.Tova e i prichinata da tarsja tozi vid informacija.Inache v BG.ziveem vav Varna,no grada stana absolutno nesiguren i prosto me e strah da varna tam decata.Ako mozesh da mi pomognesh s njakakva dostoverna informacija,shte ti bada bezkrajno priznatelna. Zuza



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER E/re PRN/нови [re: PRN]  
Авторzuzu (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 04:05



Blagodarja za informacijata.Pishesh che se plashtat 20.000 randa,tova li e vsichko?Ako e taka problema ne e nereshim.A na teb ,kato ti lipsva zashto ne se varnesh? Az vinagi se vrashtam na mjastoto,koeto obicham ili pone iskam da go napravja i se nadjavam to da stane edin den....Zelaja ti vsichko dobro. Zuza



Тема SUPER Eнови [re: mimi]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано04.12.02 08:03



Южна Африка си е противоречиво място, няма спор. И много зависи как погледнеш на него. Аз лично много го enjoy-вах. Аз съм от втората вълна българи в Южна Африка. Първата вълна е била 1991 - голямото преселение, "кьорави години", когато всичко е било много лесно. Втората вълна дойде 1994/95, когато имигрантските регулаци се затегнаха много. А третата - по рефюджистко време 1996/97, когато много народ се изсипа. Ние бяхме една година в Pietermartzburg и пет години в Cape Town. Славно време...

После и ние както и половината южноафриканци си вдигнахме багажа и се преместихме в Нова Зеландия, та вече близо две години така.

Жалко че Южна Африка е малко нещо "забравената страна" на "забравения континент".
PRN



Тема Re: SOUTH AFRIKA-SUPER E/re PRN/нови [re: zuzu]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано04.12.02 08:44



Не е само въпроса на 20.000 ранда (въпреки че това са доста пари в ЮАР). Проблема е да си намериш работа, която да е достатъчно добре платена за да има местенето смисъл. Като се сблъскаш с проблема ще разбереш за какво говоря. Освен това доста от професиите се регистрират с съответния council, а без регистрация си заникъде.

Освен това ако на тебе Варна ти се струва опасен град и толкова държиш на сигурността си не знам дали Южна Африка е най-удачния избор. Дори и най-safe местата в ЮАР са сто пъти по-бандитски от Варна.
PRN




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.