Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 14.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Bai ganio iz Evropa......  
Авторstudentka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 00:06



ili balgarskata chushka....................
imam sakvartirantka i tia chesto poluchava koleti ot bg. poznaite s kakvo! s pecheni chushki, luteniza, sirene, a poniakoga dori i parzoli! idva moiat priatel i tia mu predlaga pecheni chushki ot burkanche i obiasniava kak maika i gi pekla na dvora i vadi kashkaval ot edin balgarski vestnik... da ne opisvam poveche che umriah ot sram....................
kakvo obiasnenie da dadesh na takava prostotia?
predi 120 godini Bai Ganio obikaliashe Evropa s rozovo maslo, a sega s pecheni chushki............
mai shte tarsia druga kvartira



Тема Re: Bai ganio iz Evropa......нови [re: studentka]  
Авторpepo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 00:41



хм, ами не е лошо. И аз обичам печени чушки и сиренце (българско). Хората по чужбина знаят че такова не се намира, или като най-близко приближение е някаква гръцка фета, което не е същото.
Ами ако дадеш адреса на твоята съквартирантка, може би повече ще се разберем с нея.
Българските чушки са нещо специфично, а особено начина им на приготвяне (печене на открит огън) е нещо много специфично и непознато примерно в северозападна европа. Аз примерно като си ходя с колата до Бг. все гледам да метна някой чувал чушки отзад, от тези нали ги знаете-издължените островърхи, а не от тия камби дето са тука в магазина. Пека ги на двора на едно барбекю и ми се струва че това прави поразяващо впечатление на гостите и/или комшиите. Случвало се е да снимат процеса, а рецепти винаги искат. Освен това, като се има предвид колко струват чушките тука, мисля че им правя впечатление на особено заможен човек, който си е позволил да си купи 25 кила чувал.
Наскоро един приятел идва с кола насам и добри хора бяха сложили едно чувалче за душата.
Май в мене дреме един бай Ганьо. Пък и тъщата понякога като пита, "нещо да ви трябва, нещо да ви пратя", мисля мисля и викам, абе няколко бурканчета от ония чорбаджийските чушчици няма да са ни излишни. Въобще нали ви казвам, простак.



Тема Re: Bai ganio iz Evropa......нови [re: studentka]  
Автор vrabec (непознат )
Публикувано10.12.02 02:46



oh ... i na men da imashe koi da mi prati pecheni chushki. Tuk kupuvame ot turskite magazini ot vreme na vreme, ama ne e syshtoto. Da imashe i ot kiselite krastavichki, ama kakto mama gi pravi...



Тема Re: Pepoнови [re: pepo]  
Авторzuzi (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 04:48



Pepo,super si!!!! Ne razbiram malkata ot kakvo se sramuva,ot chushkite li ili ot tova che e BALGARKA????Bez znachenie i v dvata sluchaja zvuchi strashno negativno.A na teb zelaja vsichko naj dobro i veseli praznici. Nazdrave



Тема Re: Bai ganio iz Evropa......нови [re: studentka]  
Авторganio (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 06:13



Iavno si otskoro v Evropa i ne znaesh che tuk niama nishto po-unizitelno ot tova da se sramuvash ot korenite si.Tsivilizovanite hora shte te gledat sus sujalenie a lumpennite kato oshte edno dokazatelstvo za prevuzhodstvoto si.



Тема Re: Bai ganio iz Evropa......нови [re: studentka]  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано10.12.02 07:25



Що бе какво му е лошото на печените чушки...аз живея в Холандия, и мама и на мен ми праща печени чушки....мъжът ми , 100% холандец, адски ги харесва, а за лютите чушлета на баща ми, душа дава...
виж пържоли , това е интересно,не са ми пращали...

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Bai ganio iz Evropa......нови [re: studentka]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано10.12.02 10:26



Авторът на Бай Ганьо правилное рекъл "Пази Боже сляпо да прогледа".
Иначе се случи да живея с една американка за известно време и тя умираше от кеф когато мама и пратеше хоуммейд куукис и чедар чийз. Даже другите експатс питаха за колета и дружно го ядяха......а ти като се срамуваш си смени името и не живей с българи.

карам черно биеемвие и въоше ни мие ибе


Тема Re: Bai ganio iz Evropa......нови [re: Mишo Шaмapa]  
Авторstudentka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 12:18



vaprosat e ne kakvo iadesh a kak go iadesh.
vie zavivate li si kashkavala vav vestnik?
dosega ne sam vizdala niakoi germanez da patuva ekipiran s kashoni s nadeniza i kiselo zele zashtoto tochno pak s takav vkus niama da ima na novoto miasto.



Тема kashkaval i parjolkiнови [re: studentka]  
Авторmaikata na momicheto (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 13:40



A moito chedo zashto mi kaza i se oplaka che ti i tvoja nemez ste i izjali vsichko????
Koi laje sega nerazbiram??



Тема Re: kashkaval i parjolkiнови [re: maikata na momicheto]  
Авторstudentka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 13:58




toi ne e nemez




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.