Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 14.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Canada ili Franzia ?  
Авторchudia se (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 16:42



Ako imahte izbor, v koya ot dvete strani bihte jiveli? Zachto?
Merci za otgovorite!



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: chudia se]  
АвторLozan (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 19:33



Az v momenta sam v Francia no pochan da mi stava zle ot francuzite ne mi haresvata za sega az za Kanada ne znam . Cao



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: chudia se]  
Авторcanad (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 21:12



Ako men pita6 stoi si v Fr.Ako otide6 v Can. samo 6te sajaliava6,nito kultura,nito arhitektura,nito hubav klimat ,a i pari ne se praviat.Ako si sam i bez tarsena spetsialnost niama da vsima6 pove4e ot 900-1100$ Cad i te niama da ti stigat za ni6to.Zatova si pomisli dobre,za6toto i biletite sa skapi i da ne bi posle da ne moje6 da se varne6.Ne slu6ai tezi koito ti razpraviat rozovi ne6ta za Canata,te sa se nabutali v tazi ka6a i nemogat da izleznat zatova iskat da nabutat pove4e glupaci za da si praviat kompania.Vseki razumen 4obek bi stoial v Evropa.



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: canad]  
Автор Fresh (бодър)
Публикувано30.11.02 01:08



В Canada е по-лесно за нов имигрант. Имат легална имиграция, по-лесно се получават всички документи за работа, осигурителен номер, здравна карта. След 3 години може да се кандидаства за паспорт. Има по-добро отношение към чужденците като цяло, не те гледат накриво ако имаш акцент. Изобщо, тук в Canada, всеки е дошъл от някъде кой по-рано, кой по-късно. Имигрантска страна.
Във Франция ще бъде много по-трудно за човек да се установи. По-големи шовинисти са, по-лошо отношение към чужденците като цяло, по-трудно ще си намериш хубава работа. Трябва перфектно владеене на френски.
Иначе ако имам възможност за избор бих избрал да живея във Франция. Все пак Европа си е Европа и не може да се сравнява с Canada. Но реалностите са съвсем други. Европа е твърде пренаселена вече и гледат с лошо око чужденците. Там имигранта винаги ще си остане втора ръка човек.



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: canad]  
Авторoliver (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 02:31



Bravo,nameri se chesten chovek pod slanceto.Stoj si na starija kontinent,nito Kanada,nito Amerika,nito Australija,niti New zeland si zasluzavat riska.Trjabva da si ili s uzasen kasmet ili da si vunderkind,za da probiesh dostojno v tezi darzavi. Vjarvaj mi,pisha go ot gorchiv lichen opit



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: Fresh]  
Автор88888 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 02:40



Ja ne drankaj gluposti.Kakvo ti predlaga Canada?Hubava rabota li?HA-HA...Takava moze da ima emigrant,koito zivee v darzavata pone 10-15 godini.Ti mozesh li da predlozish nesto na novopristignal emigrant?Kazi mu parvo kolko ste polucava,sled tova kolko naem ste plasta,ako zivee ,kato bjal chovek,razhodite za tok,voda,telefon,hrana,zastrahovki i t.n.i t.n.Ajde da ne se lazem.Edinici sa uspelite,kato v tova cislo ne slagam moshenicite



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: 88888]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 21:15



Fresh e prav. Choweka ne kazva, che w Canada te chakat s hljab i sol i rabotodatelite se izbivat za teb. Ame e verno che politikata im e otvorena za imigranti. A kojto si misli che waw France shte si namerish vednaga gotina rabota, che zilishtata sa bez pari i che chuzdeneca e raven s francuzina javno ne gowori za dneshna Francia. Dori i da dopusnem che si namerish rabota w Canada ili France... ot tam natatak? Kolko struva zilishte w Canada i kolko waw France? Kade deteto ti shte e grazdanin na tazi darzava i kade i vnucite ti shte sa chuzdenci... Inache Evropa si e Evropa. Za Canadcite e sabitie da dojdat w Evropa, dokato na evropejcite men ako pitash hich ne im puka.. osobeno na francuzite.



Тема Re: Canada ili Franzia ?нови [re: oliver]  
Автор 93conv. (korav)
Публикувано02.12.02 01:22



da ma izviniat kolegite deto sa u Canada ama tia si e edno goliamo selo-tezi deto ziveiat tam me razbirat nai dobre!
v zivota recepti nema-ma mai tui mu e nai ubavoto..
ta sravnenie m/u dvete darzavi/za ziveene de/vaobste ne moze i da stava!
a pak Paris e edin ot malkoto gradove s DUSHA. stiga ti i edin pat u meseca da si tam i si zaredil bateriite nanovo!
USPEH!



Тема luteniza ili maioneza?нови [re: 93conv.]  
АвторVazpitateljat (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 21:05



Mi idi pojivei i v dvete strani i sha vidish!!!! Az pak sa chudja dali da si kupja luteniza ili maioneza?
Posavetvaite me...s koe shte se zasitja po-dobre.
Blagodarja za otgovorite 10X




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.